Teraz jest Śr, 19 lutego 2020, 05:28

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bieganie w nocy z lampką na głowie
Nowy postNapisane: Wt, 4 października 2011, 15:58 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Martins napisał(a):
lapka88 napisał(a):
Właśnie mam w planie kupić czołówkę na nocne biegi ale zastanawia mnie jedno. Jak założę ją na moją czapkę z daszkiem to daszek nie będzie mi zasłaniał tego światła? I czy nie będzie to jakoś mi latać za bardzo(jeżeli chodzi oczywiście o czołówkę z jednym paskiem) :)

Dlatego najlepiej kupić z 3 paskami a nie z jednym nie było by tego dylematu. Po drugie po co Ci czapeczka wieczorem, chyba tylko tak z przyzwyczajenia, jak się zimno robi to można ubrać czapeczkę ale bez daszka lub opaskę. Będą dostępne od 10 października w LIDL-u.

Pozdrawiam

Biegam z czapeczką bo ogranicza spadanie kropel potu na oczy :) Mam opaskę na czoło i uszy ale to raczej na zimę. Zobaczymy co to będzie w Lidlu w poniedziałek za tydzień.
Jaką polecasz czołówkę z 3 paskami? Ważne, żeby nie kosztowała więcej jak 150zł.

Nowy postNapisane: Śr, 5 października 2011, 11:38 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja mam dość ciekawe spostrzeżenia odnośnie czołówek. Dwa lata temu poszperałem sobie trochę na tym forum i doszedłem, że najlepszym wyborem będzie czołówka marki Petzl. Ograniczony fundusz zmusił mnie do zakupu modelu Tikkina 2. Byłem z niej całkiem zadowolony.
Niedawno moja luba:) stwierdziła, że też chciałaby ze mną czasem poganiać, wiec wybraliśmy się na zakupy. Jako, że dni są coraz krótsze, stwierdziłem, że przyda się też jej jakaś czołówka. Postanowiłem zaryzykować i kupiłem Energizera 3LED za ok. 25 zł. W domu postanowiłem przetestować najnowszy zakup i.... okazało się, że Energizer daje dużo mocniejsze i szersze światło niż mój Petzl. Jedynie wykonanie zapięcia pojemnika baterri w Energizerze budzi moje zastrzeżenia - wygląda na coś co szybko się wyłamie przy n-tej wymianie baterii.
Teraz zastanawiam się, czy nie wymienić mojego Petzla na Energizera 6LED.

Nowy postNapisane: Śr, 5 października 2011, 11:57 
Wyga
Wyga

lapka88 napisał(a):
Biegam z czapeczką bo ogranicza spadanie kropel potu na oczy :) Mam opaskę na czoło i uszy ale to raczej na zimę. Zobaczymy co to będzie w Lidlu w poniedziałek za tydzień.
Jaką polecasz czołówkę z 3 paskami? Ważne, żeby nie kosztowała więcej jak 150zł.

Patrz mój post na poprzedniej stronie i będziesz miał odpowiedź. Dałem za nią 18 zł plus baterie 4 zł i to był cały koszt. Rozważam kupno akumulatorków. Czołówka jest mała i poręczna.

Nowy postNapisane: Śr, 5 października 2011, 12:21 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Mimo wszystko chyba zdecyduje się na Petzl Tikka XP 2 lub podobną opcję.
Wolałbym, żeby w ciemnym lesie nie popsuła mi się w nocy takie urządzenie. A za 18zł nie można raczej się wiele spodziewać.

Nowy postNapisane: Śr, 5 października 2011, 15:27 
Stary Wyga
Stary Wyga

Myślę,że będziesz zadowolony. Baterie na długo starczają , światło może być punktowe(dobre na rower bo sięga dalej) i rozproszone(dla mnie wystarczające by biegać w nocy po lesie,ale na rower już jednak za słabe), do tego porządnie wykonana konstrukcja, ja naprawdę jestem zadowolony. W sumie droga zabawka, ale wydaje mi się, że warta swojej ceny. A to że ma jeden pasek , dla mnie jest zaletą bo dzięki temu zajmuje mniej miejsca, a naprawdę nie czuć ,żeby chociaż troszkę latała na głowie.

Nowy postNapisane: Cz, 10 listopada 2011, 15:58 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

tez zastanawiam sie nad zakupem i obstawiam za 2 modelami

http://outdoorpro.pl/produkty/porownanie/104/1332.html

porownanie moich typow
pierwszy daje swiatlo blisko i do przodu, strasznie wychwalany w jakims czasopismie extreme....itd

za drugim przemawia lekkosc ale jakos 1 diodka mnie nie przekonuje

na lumenach sie nie znam ale te co maja po 150 lumenow swieca nawet skupionym swiatlem do 100 m wiec to chyba nie dla mnie bo patrzec to trzeba pod nogi zeby sie nie wywrocic na jakims krosie w lesie wieczorna pora:D

Nowy postNapisane: Pt, 11 listopada 2011, 09:36 
Stary Wyga
Stary Wyga

Petzl Tikka XP 2 też ma jedną diodę, ale naprawdę daje radę i w ciemnościach jak las nocą więcej moim zdaniem nie trzeba. Jednak biegłem teraz w kopalni(bieg po złoto) i w takich warunkach przydałoby się coś mocniejszego.

Nowy postNapisane: Wt, 14 stycznia 2020, 00:02 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Coś stara ta dyskusja
No, ale nie będę otwierał nowej
U mnie w miasteczku ulice są w beznadziejnym stanie. Dziury na dziurach...
Kilka lat temu uszkodziłem sobie wiązadło przy skręceniu kostki...
Chyba zdecyduję się na jakąś lampkę.
Teraz poczytam i zobaczymy

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 53 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]