Gife - komentarze

Komentarze do blogów treningowych, komentujcie w tym dziale w nie w blogach

Moderator: infernal

koreek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 401
Rejestracja: 27 wrz 2009, 20:01
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Ciawaraz pisze:Gife. Ja na twoi miejscu był bym załamany!!! Naniegales 36:10 na dyche cY ty wiesz o tym ze bieganc 1500 w 4:21 powinieneś po 33-32 biegać 10 k a ty robisz interwal na takiej prędkości;) wpisz sobie w kalkulator mcmillana tu masz link http://www.mcmillanrunning.com/mcmillan ... ulator.htm swoj czas z interwalu 4:21 to wychodzi 33:43 na dyche 16 :14 na 5 k a to jest twoja prędkość treningowa to pewnie koło 4:00 biegasz 1500 jak walniesz maxa totalne głupoty te twoje czasy i dystans ten kto trochę to ogarnia widzi to odrazu!!!
niektorzy lepiej biegaja srednie dystanse niz dlugie.. ja tez zrobie interwaly szybciej niz wychodzi z kalkulatorow itd.. Gife jest lekki, mlody raczej nic w tym dziwnego ze ma takie wyniki;). czlowiek czlowiekowi nie rowny.. Gife - graty:D
New Balance but biegowy
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Korekk z tego co widzę to dopiero zaczynasz bieganie uwierz mi ze tempo 2:56 to jest bardzo szybko i jeszcze utrzymać je przez 1500 m i powtórzyć to razy 5 to nie ladawyczyn i po takim treningu lata sie dyche w 32-33 nie ma innej opcji no w najgorszym wypadku przy słabej dyspozycji 34
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zajebiści wirtuozi na tym forum. W życiu bym sę nie spodziewał, że ktoś, kto zasuwa interwały na 100%, biega taką samą prędkością 10 km bez przerwy :szok: Biegacie zawody tak samo szybko, jak interwały? :bum:
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Napisałeś ze bieglo sie lekko:) poza tym nie było na 100% bo po pierwszym odcinku byś Juz drugiego nie zrobił i tak prędkości z interwalow długich takich jak 1600,1500 to są moje prędkości startowe na dyche!!!
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja Ciebie nie rozumiem. Porównujesz mnie do siebie pomimo, że mamy różny stopień wytrenowania. Czy masz świadomość, że od 4 miesiecy czuję różnicę w treningach? że jest progres? Pisałem dawniej na planach, że zdychałem po tych interwałach, jestem już po planie treningowym na 35' i pewnie bym tyle nabiegał na płaskiej trasie. Moja wina, że w walce o czas poniżej 36 liczy się każda sekunda? :hahaha: ja wiem, że byście chcięli widzieć 33-34 bo latam tak interwały, ale ja tak nie potrafię JESZCZE biec w zawodach bo bym umarł na 7 KM. A robie je szybciej tylko dlatego, zeby wyrobić tą szybkość i mieć rezerwę. A może nie biegam zawodów jak trzeba? Może muszę przydusić mocniej? Sprawdzę to w swoim czasie.
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Tu nie chodzi o wytrenowanie tylko o to po co dany bodziec treningowy jest zmieniają sie tylko prędkości w zalznosci twoich możliwości ale cel jest ten sam , biegasz interwaly 2:56 ty masz Juz taka rezerwę ze 3:20-3:15to dla ciebie prędkość dychy, czy nie widzisz tego ze cos jest nie tak jeśli ktoś robi interwal po 3:45 to 4;00 spokojnie na zawodach leci i nie ważne czy górki czy nie jeśli ty robisz interwal po 2:56 to powinieneś spokojnie 3:15-3:20 zawody biegać i nie ma innej opcji tak to dziala
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Chyba ze te 1500m to nie jest 1500 tylko mniej
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Awatar użytkownika
lubusz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 521
Rejestracja: 26 lip 2009, 19:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:20:14
Lokalizacja: lubuskie

Nieprzeczytany post

Gife !
Ciawaraz ma 100 % rację !
Ja powiem więcej, z tego treningu powinieneś biegać 10 K w 31 min.
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Widzicie. Robię interwały 15-20 sekund szybsze niż bieg startowy. W zależności od długości odcinka interwałowego, ten czas się wydłuża lub skraca. Ja sobie z tego wszystkiego wyliczyłem i tak też czuję, że prędkości od 3:10-3:20/km to dla mnie obecnie optymalna prędkość na zawody. Jeśli jest moc, wtedy na tysiąc procent dam gazu, ale skoro w Biegu Fiata na 6 KM już lekko opadałem (wynik na zawodach to nie tylko czasy z interwałów, ale jeszcze górki, pogoda i samopoczucie w danym dniu) z powodu upału to znaczy, ze mogłem biec za szybko lub górki zabrały trochę mocy. Nie myślcie, że ja te zawody biegam na pół gwizdka, ale 33 wykręcić to nie jestem w stanie :szok:
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Awatar użytkownika
Buddy
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 426
Rejestracja: 26 lip 2006, 00:56
Życiówka na 10k: 35:20
Życiówka w maratonie: 2:47:38

Nieprzeczytany post

Lubusz jak były pro dobrze prawi ;)

Gife - nie masz zrobionej kompletnie wytrzymałości na 35min, patrząc na te akcenty, które biegasz. Szybko odpalasz i kończysz.
A to nie ma żadnego przełożenia na dychę.
A gdzież tam bieganie maratonu??? Już kliku młodziaków biegających dychę w 33-34min brało się za maraton - skromnie, tylko na 3h.
I kończyli w 3:45 z bólami.

Idź na stadion i machnij co ~5dni coś w tym stylu:
3x3km 10:45-50 / p.6'
4x2km 07:30-35 / p.4'
i na 7dni przed startem 8-10x1km 3:30 / p.2'-2'30"
Pomiędzy tym jakieś spokojne rozbieganka, nie po 4:15 jak teraz śmigasz, bo tak biegają goście z poziomu 31min.

Przekonasz się wtedy jak wyglądasz na WT.
Te środki, które teraz są odpalasz to rakiety dalekiego zasięgu na wioskę pod Poznaniem ;)
Kto wie, może masz potencjał na 31min, ale wtedy Twój organizm nie będzie reagował właściwie.
Będziesz wtedy biegał 5x1.5km w 3:55 ????????
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Spokojnie. Na maraton w 3h jeszcze przyjdzie czas (to plan na jesień) :D
Teraz generalnie nie martwię się o pobicie tych 35' bo wiem, że padnie przy obecnym planie.
Skoro wy mówicie, ze powinienen biegać 31' na tym planie, a Buddy pisze, ze robie za małą wytrzymałość, to co tu nie gra? :lalala: Znajdźcie wspólną przyczynę takich wyników i mówcie jednym głosem, to może spróbuję się przekonać.
Buddy, wybiegania na 4.15 właśnie pozwolą mi później robić szybsze akcenty :)
Skoro teraz latam je dość szybko, to może faktycznie się skupię na 800m, bo np za rok mogę je robić jeszcze szybciej. Okaże się.
Generalnie mama namawia mnie na kompleksowe badania, a że w Poznaniu jest kilka miejsc, gdzie mogę zrobić test wydolnościowy, to bardzo chętnie na to przystanę. Myślę, że one wykażą, w jakim miejscu treningowym jestem :lalala: i ile jeszcze mogę nalatać.
Generalnie przydałby się ktoś zorientowany w temacie i chyba pójdę raz nad Rusałkę i spytam M. Bartoszaka, co jest nie tak :)
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Gratulacje Gife!!!!!!!!wlasnie na treningu zrobiles du Ilene na dyche 14 km w 48 min daje 3:25 na hahahahaha co daje 35:10 na 10 k choline jak Ty na treningu robisz zyciowki to pozazdroscic;))) kup sobie gps bedziesz wiedzual na czym aroids Bo jak widzisz głupoty wychodzą z twego rachowania na oko !!!
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Gratulacje Gife!!!!!!!!wlasnie na treningu zrobiles du Ilene na dyche 14 km w 48 min daje 3:25 na Km co daje 35:10 na 10 k chłopie jak Ty na treningu robisz zyciowki to pozazdroscic;))) kup sobie gps bedziesz wiedzual na czym stoisz Bo jak widzisz głupoty wychodzą z twego rachowania na oko !!!
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Ciawaraz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1812
Rejestracja: 04 maja 2010, 20:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chicago

Nieprzeczytany post

Przepraszam ten wynik daje 34:10 jeszcze lepiej !!!!!!!!!! Oj normalnie marnujesz sie człowieku powinieneś dawno w reprezentacji biegać;))))
Train Hard,Win Easy!!
KOMENTARZE
ZwycięscySąZrobieniZczegośCoZnajdujeSieWGlebiNichSamych-PragnienieMarzenieWizjaMuszaMiecWytrzymaloscDoOstatniejMinuty,
MuszaBycTrocheSzybsiMuszaMiecUmiejetnosciIWole
AleWolaMusiBycMocniejszaNizUmiejetnosci 
Awatar użytkownika
Gife
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 5842
Rejestracja: 27 lut 2010, 18:48
Życiówka na 10k: 34:04
Życiówka w maratonie: 2:42:10
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Do repry nie biorą takich cieniasów :)
Early Hardcore 4 Life!
Lech Poznań Fanatic
PB: 5000m - 16'27" (nieof.); 10 km - 34'04"; 21,097 km - 1h15'55" 42,195 km - 2h42'10"
Komentarze,Blog
Garmin Connect
ODPOWIEDZ