muzyka na treningu

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
Fenrir
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2010, 09:11
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Konstancin

Nieprzeczytany post

Generelanie lubię "szuflowanie" tego, co w pamięci odtwarzacza (rozmaitości od Lunasy poprzez Gogoli do Behemotha), ale bardzo miło wspominam towarzyszący mi w początkach biegowych (plan 6 tyg. ) Dropkick Murphys "the Warriors Code" i "Meanest of Times".
New Balance but biegowy
Bartynsky
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 13
Rejestracja: 10 gru 2010, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do biegania dobry jest trance. Osobiście wielbię artystę Armin van Buuren, słucham go już od ponad 5 lat. Co tydzień w czwartek wypuszcza dwugodzinne sety o nazwie A State of Trance (ASOT). Podobnie Above & Beyond ma swoje Trance Around the World (TATW) - praktycznie ta sama muzyka. Jeśli ktoś chciałby sobie ściągnąć taki secik to wystarczy poszukać na jakimkolwiek bardziej znanym serwisie z torrentami. Ta muzyka pobudza, a bit pomaga w utrzymaniu tempa, musicie to sprawdzić :)
Silurus
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 24 lut 2008, 17:35
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Witajcie.

Jeśłi ktoś lubi nieco mocniejsze brzmienie - polecam Sabaton.
Załączyłem odnośnik do polskiego akcentu w repertuarze tej grupy 40 : 1 (obrona Wizny w 1939).
O Polsce ( i naszej historii) nie śpiewa się za granicami (a przynajmniej nie w tym kontekscie) z tego powodu jest wart wysłuchania.

http://www.youtube.com/watch?v=ivgCD31iKyg&feature=fvst

Inne utwory są nie mniej dynamiczne i z pewnością pomogą przśpieszyć gdy jesteśmy już nieco zmęczeni :oczko:
Obrazek
Aniad1312
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4291
Rejestracja: 18 kwie 2010, 21:03

Nieprzeczytany post

Lubię słuchać m.in. tych piosenek ze względu na rytm :) A poza tym po prostu je lubię i zawsze wtedy uśmiecham się do siebie :)

http://www.youtube.com/watch?v=M1bVMW2XVNI

http://www.youtube.com/watch?v=Mq86e4Fhja0

A te wprawiają mnie w swego rodzaju trans i łatwiej mi przyspieszyć, kiedy sił zaczyna brakować (choć stylistyka jak lato i zima;)

http://www.youtube.com/watch?v=btF3_IkMi6o

http://www.youtube.com/watch?v=booKP974B0k
Awatar użytkownika
aerialsky
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 03 lip 2010, 20:44
Życiówka na 10k: 55
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tematem muzyki do biegania zajmuję się już od pewnego czasu... mój punkt widzenia - http://aerialskyrun.blogspot.com/ ^^
mdj
Wyga
Wyga
Posty: 116
Rejestracja: 20 sty 2011, 13:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moim zdaniem najlepsze są audiobooki. Słuchasz, wciągasz się i nie wiesz kiedy lecą kolejne kilometry :)
Do biegania nakłonił mnie mój synek.
ted:)
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 24 lis 2010, 21:39
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Farsø(Dania)

Nieprzeczytany post

Mam cos starego,ale po takiej muzie na dlugim biegu zapomina sie o zmeczeniu :hej:
Franek Kimono-King Bruce Lee Karate Mistrz
Awatar użytkownika
chopper
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2011, 22:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Iłża

Nieprzeczytany post

Ja ostatnio słucham najnowszej płyty Acid Drinkers "Fishdick Zwei", wesoła muzyka i rytmiczna.
Awatar użytkownika
Pankrok
Wyga
Wyga
Posty: 62
Rejestracja: 20 sie 2010, 15:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Rumia

Nieprzeczytany post

ted:) pisze:Mam cos starego,ale po takiej muzie na dlugim biegu zapomina sie o zmeczeniu :hej:
Franek Kimono-King Bruce Lee Karate Mistrz
Haha, aż sobie wrzuce na jutrzejszy bieg:D
Pola monola i sound to też świetne numery:) w ogóle kawał dobrej muzyki.
Awatar użytkownika
mszary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 630
Rejestracja: 27 wrz 2010, 07:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Witkowo Drugie

Nieprzeczytany post

Kapitan Bomba! pisze:
Wstyd pisze:Z Clawfingera mnie najbardziej kręci numer Undone:)
to z tej samej płyty co Tomorrow i Do what i say - Use your brain
chyba jedyna - najlepsza i udana - płyta Clawfingera

kiedyś biegałem z muzyką, teraz jednak trochę mnie to drażni, zresztą - to może głupie - ale wydaje mi się że jak mam zatkane uszy słuchawkami to mam mniej siły na bieganie i szybciej się męczę.

Aczkolwiek z tymi audiobookami to nie byłby taki głupi pomysł :) ale... a może jest gdzieś do ściągnięcia coś takiego że ktoś czyta słowo po angielsku i zaraz po polsku? Mógłbym szlifować słówka i zwroty biegając jednocześnie :hej:
Awatar użytkownika
Fenrir
Wyga
Wyga
Posty: 72
Rejestracja: 25 lis 2010, 09:11
Życiówka na 10k: 49:08
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Konstancin

Nieprzeczytany post

chopper pisze:Ja ostatnio słucham najnowszej płyty Acid Drinkers "Fishdick Zwei", wesoła muzyka i rytmiczna.
Bardzo zacna płytka! I świetna do biegania.
Ale przyznam się bez bicia, że często zdarza się biegać bez muzyki - i , kurczę - da się! Łatwiej wtedy skupić się na oddechu, na początkowym rytmie kroków - i na hałasach w zaroślach wzdłuż ciemnych ścieżek...
Awatar użytkownika
mszary
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 630
Rejestracja: 27 wrz 2010, 07:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Witkowo Drugie

Nieprzeczytany post

Fenrir pisze:
chopper pisze:Ja ostatnio słucham najnowszej płyty Acid Drinkers "Fishdick Zwei", wesoła muzyka i rytmiczna.
Bardzo zacna płytka! I świetna do biegania.
Ale przyznam się bez bicia, że często zdarza się biegać bez muzyki - i , kurczę - da się! Łatwiej wtedy skupić się na oddechu, na początkowym rytmie kroków - i na hałasach w zaroślach wzdłuż ciemnych ścieżek...
ja ostatnio zmieniłem trasę i na debiucie na trasie uciekałem przed dzikiem - lochą :)
Awatar użytkownika
Bogus_law
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 04 lip 2010, 13:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

W najbliższym czasie spróbuję wypróbować AudioFuel, niby specjalnie dla biegaczy ,więc może zbyt dużej krzywdy sobie nie zrobię. Running Traxx (MoS ) mnie pokonało , nie dałem rady przy czymś takim biegać :D
persian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 08 lut 2011, 18:34
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Foo Fighters - Everlon - http://www.metacafe.com/watch/sy-114073 ... sic_video/

przyjemnie się przy tym biega:) polecam
Awatar użytkownika
chopper
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 6
Rejestracja: 27 sty 2011, 22:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Iłża

Nieprzeczytany post

Fenrir pisze:
chopper pisze:Ja ostatnio słucham najnowszej płyty Acid Drinkers "Fishdick Zwei", wesoła muzyka i rytmiczna.
Bardzo zacna płytka! I świetna do biegania.
Ale przyznam się bez bicia, że często zdarza się biegać bez muzyki - i , kurczę - da się! Łatwiej wtedy skupić się na oddechu, na początkowym rytmie kroków - i na hałasach w zaroślach wzdłuż ciemnych ścieżek...
Ja biegam w takich miejscach, że faktycznie czasem słuchawki przeszkadzają, szczególnie kiedy zza furtki może wyskoczyć pies wielkości cielaka ;) Wtedy niestety trzeba stanąć i czekać aż mu się znudzi i sobie pójdzie.
ODPOWIEDZ