Komentarz do artykułu Forerunner 310 XT

male
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2010, 22:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pływałem z pulsometrem i pomiar tętna zapisał się w całości.Jedyny problem to niezbędne skrócenie paska.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
gandalf15
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 13 cze 2010, 23:49
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:57
Lokalizacja: Toruń

Nieprzeczytany post

Przymierzam się w najbliższym czasie do zakupu 310xt, i doczytałem że bateria w nim jest niewymienialna, zaś z serwisu odpisali mi że w czasie gwarancji jeśli pojawia się jakiś problem wymieniają zwykle urządzenie na nowe. Wszytko fajnie jeśli to na gwarancji , w innym wypadku mój problem. I tu pytanie skierowanie między innymi do użytkowników którzy go zakupili jakiś czas temu. Jestem ciekaw jak bardzo zużyła się bateria od czasu jego zakupienia, dokładniej ile trzymała na samym początku, a ile teraz i ile od tego momentu czasu upłynęło.
Tak sobie zerknąłem na porównanie modelu 305 i 310 - https://buy.garmin.com/shop/compare.do? ... roduct=349
i od razu przyznam że nie do końca rozumiem kilku rzeczy.
Proste ćwiczenia (wprowadzanie czasu, dystansu lub liczby kalorii do osiągnięcia): 305 TAK, 310 NIE ?
oraz
Alert tempa (włącza alarm, gdy tempo różni się od ustawionego): 305 TAK, 310 tak (tylko do zaawansowanych treningów)
Jeśli może ktoś mi wyjaśnić w zrozumiałym języku dla kogoś kto kupuje pierwszy raz tego typu urządzenie był bym niezmiernie niewdzięcznie wdzięczny :)
Awatar użytkownika
pixos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 415
Rejestracja: 07 lut 2010, 20:57
Życiówka na 10k: 39:42
Życiówka w maratonie: 3:58
Lokalizacja: Gostynin

Nieprzeczytany post

Może nie do końca będzie to odpowiedź na Wasze pytania w kwestii baterii, ale na pewno przyda sie tym, których bateria dożywa swoich dni (a więc temat może dotyczyć też Was w przyszłości), a których Forerunner nie jest już na gwarancji. Tu można znaleźć dokładny opis samodzielnej wymiany baterii w F305: http://biegajznami.pl/forum/viewtopic.p ... start=2685.
Myśle, że w 310x cała operacja przebiega podobnie.
ar2r
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 15 lis 2009, 10:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Jestem świeżo upieczonym użytkownikiem forerunner'a 310 XT HRM - wczoraj przy zgrywaniu treningu na stronie garmina uaktualniłem soft z 2.9 do 3.0 no i jest całkowita pdaka. język jakiś słowiański lub bałkański ale na pewno nie polski. Menu jakieś nie takie się otwiera i po trzech kliknięciach zaraz się zawiesza. Czy ktoś już ma jakiś patent jak doprowadzić go do używalnego stanu, lub czy można wrócić do softu 2.9?
Awatar użytkownika
AkiTigra
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 28 sty 2010, 08:47
Życiówka na 10k: 56:40
Życiówka w maratonie: 5:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przez Garmin Connect prześlij ponownie język polski do urządzenia. Może już jest uaktualniony do 3.0. Jeśli nic się nie poprawi to trzeba poczekać aż Garmin uaktualni a w 310 przestaw sobie na te pare dni na inglisz.
Obrazek
ar2r
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 15 lis 2009, 10:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

AkiTigra pisze:Przez Garmin Connect prześlij ponownie język polski do urządzenia. Może już jest uaktualniony do 3.0. Jeśli nic się nie poprawi to trzeba poczekać aż Garmin uaktualni a w 310 przestaw sobie na te pare dni na inglisz.
Właśnie też tak pomyślałem i za bardzo się tym nie przejąłem. Zacząłem grzebać w menu to okazało się, że to nie tak do końca. Widok menu jest taki jakby to były któraś kolejna podstrona - inna sprawa, że jak chcę się "zagłębić" to się już nic nie da włączyć tylko pozostaje wyłączenie i na tym koniec. To tak wygląda jakby był język nie dopracowany, bo np. gdy się włączy urządzenie to podpis pod wyszukiwaniem satelity jest taki " n ..." :)
Awatar użytkownika
AkiTigra
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 28 sty 2010, 08:47
Życiówka na 10k: 56:40
Życiówka w maratonie: 5:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

ar2r pisze:
AkiTigra pisze:Przez Garmin Connect prześlij ponownie język polski do urządzenia. Może już jest uaktualniony do 3.0. Jeśli nic się nie poprawi to trzeba poczekać aż Garmin uaktualni a w 310 przestaw sobie na te pare dni na inglisz.
Właśnie też tak pomyślałem i za bardzo się tym nie przejąłem. Zacząłem grzebać w menu to okazało się, że to nie tak do końca. Widok menu jest taki jakby to były któraś kolejna podstrona - inna sprawa, że jak chcę się "zagłębić" to się już nic nie da włączyć tylko pozostaje wyłączenie i na tym koniec. To tak wygląda jakby był język nie dopracowany, bo np. gdy się włączy urządzenie to podpis pod wyszukiwaniem satelity jest taki " n ..." :)
Czyli na stronie jest jeszcze język do 2.90. tak samo bylo przy poprzednim upgrade. Upgrade dodał jakieś tam nowe pola, opcje a tłumacznie jeszcze tego nie uwzględnia i język się popsuł. Trzeba czekać pare dni na poprawny. Już nie pamiętam ale chyba zrobiłem twardy reset urządzenia i domyślnie ustawiłem angielski. Po jakimś czasie przesłałem polski ze strony i już było ok.

Swoją drogą to Garmin ma jakąś dziwną budowe softu w FR że język nie jest indeksowany i po dodaniu nowych pól zmienia się struktura całego pliku z językiem zamiast dodać nowe pola i po kłopocie no i czemu nie ma polskiego od razu w updacie tylko trzeba dogrywać.
Obrazek
ar2r
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 15 lis 2009, 10:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

AkiTigra pisze:Już nie pamiętam ale chyba zrobiłem twardy reset urządzenia i domyślnie ustawiłem angielski
Twardy reset pomaga. Domyślnym językiem jest jedyny najlepszy język na świecie - angielski. Fajnie dbają o klientów, zrobili nowy soft i jest w menu tylko angielski do "wyboru" - chyba, że to też normalne.
Awatar użytkownika
AkiTigra
Wyga
Wyga
Posty: 98
Rejestracja: 28 sty 2010, 08:47
Życiówka na 10k: 56:40
Życiówka w maratonie: 5:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Już naprawili język polski przez GC. Po updade trzeba wgrać ponownie język przez Garmin Connect.
Pozdrawiam
Obrazek
tylut
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 203
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Chrzanów/Oslo

Nieprzeczytany post

Heh,

wlasnie sie dowiedzialem ze w mojej 310 jest jezyk polski a troche juz z tym latam :))

T>
maciek666
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 26
Rejestracja: 05 kwie 2010, 17:36

Nieprzeczytany post

W jakiej najniższej temperaturze korzystaliście z pulsometru i czujnika tętna. Instrukcja zaleca dla pulsometru od -20 oC do 50 oC, al czujnika od -5 oC do 50 oC. Jakie są wasze doświadczenia. Jutro zapowiada się poniżej -20. Teoretyczni czujnik tętna powinien przeżyć, bo przy ciele będzie wyższa temperatura, ale czy na pewno?
Maciek
Awatar użytkownika
Polman Jersey
Wyga
Wyga
Posty: 111
Rejestracja: 19 gru 2009, 13:45
Życiówka na 10k: 36:15
Życiówka w maratonie: 2:56:21

Nieprzeczytany post

maciek666 pisze:W jakiej najniższej temperaturze korzystaliście z pulsometru i czujnika tętna. Instrukcja zaleca dla pulsometru od -20 oC do 50 oC, al czujnika od -5 oC do 50 oC. Jakie są wasze doświadczenia. Jutro zapowiada się poniżej -20. Teoretyczni czujnik tętna powinien przeżyć, bo przy ciele będzie wyższa temperatura, ale czy na pewno?
Maciek
Szczerze, to nigdy nie wyczytałem w instrukcji wskazań dotyczących temperatury, choć pewnie takie są :)
Nie wiem czy pytanie dotyczy tylko tytułowego pulsometru GF310XT czy ogólnie jakiegoś pulsometru. Jeśli tylko Garmina - nie zabieram głosu, bo nie mam doświadczeń.
Biegałem natomiast z innymi (Kalenji CW300, Kalenji CW500, Polar rs100) przy temperaturach ok. -20 st. C i w mojej ocenie pulsometry za każdym razem działały poprawnie. Pozdrawiam.
P.
elektrod
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 505
Rejestracja: 14 kwie 2009, 11:47
Życiówka na 10k: 43:44
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

maciek666 pisze:W jakiej najniższej temperaturze korzystaliście z pulsometru i czujnika tętna. Instrukcja zaleca dla pulsometru od -20 oC do 50 oC, al czujnika od -5 oC do 50 oC. Jakie są wasze doświadczenia. Jutro zapowiada się poniżej -20. Teoretyczni czujnik tętna powinien przeżyć, bo przy ciele będzie wyższa temperatura, ale czy na pewno?
Maciek
Ciało podczas treningu emituje dużo ciepła, także zegarek na nadgarstku jest w cieplejszych warunkach niż -20 oC na zewnątrz. Jeszcze cieplej ma opaska z czujnikiem tętna na klatce piersiowej.
mój blog - viewtopic.php?f=27&t=57879
komentarze - viewtopic.php?f=28&t=57878

PB
5k - 20:41 - 15.06.2024 (parkrun)
10k - 43:42 - 11.11.2023
półmaraton - 1:38:43 - 01.09.2024
czarekb
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:28
Życiówka na 10k: 41:37
Życiówka w maratonie: 3:25

Nieprzeczytany post

maciek666 pisze:W jakiej najniższej temperaturze korzystaliście z pulsometru i czujnika tętna. Instrukcja zaleca dla pulsometru od -20 oC do 50 oC, al czujnika od -5 oC do 50 oC. Jakie są wasze doświadczenia. Jutro zapowiada się poniżej -20. Teoretyczni czujnik tętna powinien przeżyć, bo przy ciele będzie wyższa temperatura, ale czy na pewno?
Maciek
-20C w zeszłym roku i -10C w tym tygodniu bez żadnych problemów dla 310XT pod względem pomiarów :usmiech:
ar2r
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 163
Rejestracja: 15 lis 2009, 10:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

Mam problem z zgraniem na stronkę garmina ostatniego treningu. Mogę go przeglądać w "zegarku" a na stronie jest komunikat o niepowodzeniu transmisji. Próbowałem transmisji z poziomu strony "prześlij" oraz z poziomu urządzenia - tam jest chyba " "prześlij wszystkie aktywności"
Ma ktoś jakieś pomysły?
ODPOWIEDZ