Co czytacie, gdy nie biegacie :)

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
Awatar użytkownika
malinao
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2010, 21:04
Życiówka na 10k: 49'
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Nieprzeczytany post

Witam! Może już taki wątek się pojawił, ale nie mogę znaleźć (w razie problemów - przepraszam) - Chciałabym ożywić kulturalną strefę strony - literaturę! Co czytacie, czy sięgacie po poezję, a może fantastyka? Zamieszczajcie książki, które utkwiły Wam głęboko w głowie. Moja ostatnia przeczytana pozycja to: "Nie boję się" - włoskiego pisarza Niccolo Ammanitiego! Polecam serdecznie, książka do połknięcia "na raz"!
Już zabieram się za następne pozycje tego autora. Cytat z książki "Jak Bóg przykazał" staje się powoli moim hasłem miesiąca:)
"Piekło świata, w którym żyjemy, jest pochodną tego, które mamy w głowie" - a co my mamy w głowie podczas biegu! Same uniesienia, ale mury piekieł też są:-)
Pozdrawiam i zachęcam do zamieszczania swoich propozycji lekturowych!
"...w ręce mam zaciśnięte słowa, w które wierzę."
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
miki1-9-8-8
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 09 lip 2010, 13:32
Życiówka na 10k: 47min 46s
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Temat bardzo trafiony;). Po trudach sesji nie ma to jak usiąść w fotelu , zaparzyć sobie kawy i zagłębić się w literaturę. Ostatnio przeczytałem "Psychozę" Blocha. Żałuje,że nie przeczytałem jej w wieku 10 lat. Spodziewałem się w sumie czegoś bardziej trzymającego w napięciu. Kolejna pozycja za która się zabrałem to "Wampir Armand" Anny Rice i jednocześnie "Obudź w sobie Olbrzyma" Anthony"ego. Zamierzam przeczytać je do końca tygodnia i dam CI znać MALINAO czy warto.
Awatar użytkownika
malinao
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 07 lip 2010, 21:04
Życiówka na 10k: 49'
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań

Nieprzeczytany post

Czekam na sygnał! Ja właśnie dostałam tygodniową wypłatę i w końcu mogę iść do księgarni się okupić:) Zastanawiam się, czy nie zainwestować w polską literaturę - zobaczymy, czy patriotyzm się opłaci! Dam znać, co wybrałam. Co do Twoich propozycji, to ze wstępnych ustaleń idziemy w kierunku prozy psychologicznej i kryminalnej - z naciskiem na to pierwsze:-) Ja z czystym sumieniem mogę zaproponować do tego Wyspę skazańców Dennisa Lehane’a (świetna ekranizacja książki - Wyspa tajemnic). Odchodząc od książek, polecam niesamowity film, o którym nie mogę przestać myśleć - Mr. Nobody, belgijskiego reżysera Jaco Van Dormael'a - naprawdę warto zobaczyć! Piękna symbolika filmu i niuanse, które rozbudzają wyobraźnie!
Pozdrawiam
"...w ręce mam zaciśnięte słowa, w które wierzę."
jass1978
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 862
Rejestracja: 08 kwie 2009, 14:22
Życiówka na 10k: 37:42
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Tydzień temu przeczytałem Desperado - wywiad rzekę z Tomaszem Stańko. Gościu miał naprawdę ciekawe przygody chociaż nie aż tak hardcoreowe jak Miles. W każdym razie warto poczytać jak to się grzało dragi w czasach PRL-u
hyzop
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 233
Rejestracja: 07 mar 2010, 12:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Po przeczytaniu " O czym mówię kiedy mówię o bieganiu" Haruki Murakami, napisanej jako pamiętnik biegacza i pisarza w stylu dość prostym ( może to wina tłumaczenia, bo język japoński jest zazwyczaj bardzo bogaty), raczej reportażowo-blogowym, przeczytałem teraz jego nagradzaną książkę " Norwegian Wood". Powieść nostalgiczna, opisująca meandry życia z lat 80-tych. Teraz mierzę się z "Biegiem przez życie" w nowym wydaniu Jerzego Skarżyńskiego.
Wojtek W
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 516
Rejestracja: 24 lis 2007, 19:27
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Rok Olimpijski Bohdana Tomaszewskiego - odchodzący język, elegancja stylu i spojrzenie na sport którego juz nie ma i raczej nie będzie.
Warszawiakom polecam antykwariat na Dobrej - tam to kupiłem za 1 zł.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Stalingrad, Anthony Beevor - świetna książka. Polecam dla każdego miłośnika książek odnoszących się do II Wojny Światowej .
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
Awatar użytkownika
jackMort
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 10 cze 2010, 10:58
Lokalizacja: Kraków/NH

Nieprzeczytany post

Niedawno "pochłonąłem" Ojca Chrzestnego - klasyka ale jakoś tak się zawsze składało że odkładałem na później - oraz Drogę Cormaca McCarth'ego. Jestem pod ogromnym wrażeniem tak jednej jak i drugiej książki. Obecnie czytam VI część Mrocznej Wieży Kinga na zmianę z kodeksem drogowym ;) ( prawo jazdy kat. A robię )
dopóki walczysz jesteś zwycięzcą
Awatar użytkownika
elpaya
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 8
Rejestracja: 05 sty 2008, 12:03
Życiówka na 10k: 40:08
Życiówka w maratonie: 3:36:18

Nieprzeczytany post

Ostatnio pochłonąłem "Wiedźmina" pomiędzy treningami. Teraz przyszła kolej na "Oko jelenia" Pilipiuka ;)
Obrazek
bleez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1398
Rejestracja: 02 paź 2007, 08:25
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: 3:25:27
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Nieprzeczytany post

elpaya pisze:Ostatnio pochłonąłem "Wiedźmina" pomiędzy treningami. Teraz przyszła kolej na "Oko jelenia" Pilipiuka ;)
z Pilipiuka czytałem Weźmisz czarno kure - gość to ma wyobraźnię...polecam !!! Pozdro
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2270
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Właśnie zacząłem "Urodzonych biegaczy". Dobrze się zapowiada :)
qdrake
Wyga
Wyga
Posty: 52
Rejestracja: 23 wrz 2009, 11:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Dortmund

Nieprzeczytany post

Hejka,

jako ze mieszkam i biegam w niemczech, to zaopatruje sie regularnie w kilka pozycji czytelniczych jednorazowo, ostatnio na dniach zamowilem na sezon jesienno-zimowy:

- troche fantastyki:
Gildia Magów. Księga I, Canavan Trudi
Nowicjuszka, Canavan Trudi
Wielki Mistrz. Księga Trzecia Trylogii Czarnego Maga, Canavan Trudi

- troche klasyki i roznosci (przygodowe, podroznicze, kryminal + sensacja):
Sztuka Wojny, Tzu Sun, Pin Sun,
Lód, Jacek Dukaj
Samsara. Na Drogach Których Nie Ma, Michniewicz Tomek
Urodzeni Biegacze, MacDougall Christopher
Pokonać Kostuchę, Bazell Josh

- literatura rosyjska (ci, ktorym spodobal sie film "nocna/dzienna straz" moza tez zainteresowac):
Patrol Zmroku, S. Łukjanienko
Nocny Patrol, S. Łukjanienko
Ostatni Patrol, S. Łukjanienko
Brudnopis, S. Łukjanienko
Czystopis, S. Łukjanienko

Pozdruffka! :)
Never stop exploring!
robsonn
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 21
Rejestracja: 19 sie 2010, 17:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja ostatnio przeczytałem Zieloną Mile. Zacna książeczka. Film zresztą też.
A tak to lubię westerny.
Awatar użytkownika
DamianRoszko
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 19
Rejestracja: 05 wrz 2008, 23:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

robsonn pisze:Ja ostatnio przeczytałem Zieloną Mile. Zacna książeczka. Film zresztą też.
A tak to lubię westerny.
Ja również przeczytałem ostatnio Zieloną Milę, książka i film genialne. Bardzo mi się spodobały ksiażki Kinga, polecam 4 Pory Roku.
"Módl się tak jakby to zależało od Boga i trenuj tak jakby to zależało od Ciebie"
Awatar użytkownika
samur
Wyga
Wyga
Posty: 146
Rejestracja: 18 maja 2010, 12:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Z tych, które ostatnio przeczytałem zrobiła na mnie szczególne wrażenie książka pt. "Tsotsi" Athola Fugarda. Podobno film też świetny, ale nie oglądałem. W książce nawet jest fajna scena, jak główny bohater biegnie przed siebie w takim transie... Mi się bardzo podobała. Niezwykła książka :)
ODPOWIEDZ