katastrofa lotnicza prezydenckiego samolotu

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
wykastrowany kot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1221
Rejestracja: 13 paź 2008, 06:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W kwestii czy na Wawelu czy nie, warto przeczytać: http://tvn24.lajt.pl/1652102,2,2,wiadomosc.html
Pozdrawiam!
wykastrowany kot
New Balance but biegowy
Sleczek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 30 mar 2010, 09:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki Jumper za linka, zapoznałem się z wypowiedzią pani profesor i muszę stwierdzić że jej wypowiedz nie jest obiektywna. A już powód pochowania prezydenta Kaczyńskiego jest śmieszny - za marzenia o Polsce. To tak jak Barack Obama który dostał pokojowego Nobla bo MOŻE pomoże zażegnać jakiś konflikt.

Swoją drogą to trochę śmieszne, że próbujemy się wzajemnie przekonać do tego kto ma rację ale nikt z nas nie ma wpływu na decyzję - już podjętą.

Pozdrawiam
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

gram pisze:Problem w tym,że ten słup dymu unoszący się nad wulkanem ma 11 km wysokości a wulkan dymić nie przestaje.
I jak nie przestanie to ruch lotniczy nie ruszy prawdopodobnie do wtorku czy jak się sytuacja pogorszy jeszcze dłużej.
A to może spowodować przeniesienie ceremonii na inny termin.

Jedna nie zostanie przeniesiona :
TVN24 pisze:Data uroczystości pogrzebowych nie ulegnie zmianie - poinformował Jacek Sasin
Sasin: Wolą rodziny prezydenta jest, by w żadnych okolicznościach data pogrzebu nie uległa zmianie
Przełożenie uroczystości brano pod uwagę ze względu na pył wulkaniczny znad Islandii
Chmura pyłu nad Europą spowodowała zamknięcie wielu lotnisk, w tym Okęcia i Balic
http://www.youtube.com/watch?v=AZ5Vjjoz ... =topvideos

Podejrzany film.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 20:46 przez thomekh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wysek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3442
Rejestracja: 16 paź 2004, 22:35
Życiówka na 10k: 32:34
Życiówka w maratonie: 2:43
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Nieprzeczytany post

00jan pisze:
gram pisze:Problem w tym,że ten słup dymu unoszący się nad wulkanem ma 11 km wysokości a wulkan dymić nie przestaje.
I jak nie przestanie to ruch lotniczy nie ruszy prawdopodobnie do wtorku czy jak się sytuacja pogorszy jeszcze dłużej.
A to może spowodować przeniesienie ceremonii na inny termin.

Jedna nie zostanie przeniesiona :
TVN24 pisze:Data uroczystości pogrzebowych nie ulegnie zmianie - poinformował Jacek Sasin
Sasin: Wolą rodziny prezydenta jest, by w żadnych okolicznościach data pogrzebu nie uległa zmianie
Przełożenie uroczystości brano pod uwagę ze względu na pył wulkaniczny znad Islandii
Chmura pyłu nad Europą spowodowała zamknięcie wielu lotnisk, w tym Okęcia i Balic
http://www.youtube.com/watch?v=AZ5Vjjoz ... =topvideos

Podejrzany film.
Podejrzany, w prawdę tak naprawdę znają nieliczni. Ktoś zaraz powie, że ludzie zawsze doszukują się teorii spiskowych. Z WTC większość wierzyła, że to ataki terrorystyczne, a im więcej czasu upłynęło od tamtej pory tym więcej ludzi ma nieco odmienne zdanie.
Obrazek
Biegacz, bloger, trener biegania
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Dziś rozmawiałem o tym z kolegą, który ma zupełnie inne spojrzenie na sprawę
1) wypadek był na terenie zamkniętym drutem kolczastym + terenie podmokłym
2) dojazd tam trwa około 20minut
3) a po 3-5 minutach wyłapano ludzi którzy tam byli

Nie wiem co o tym sądzić.
thomekh
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1337
Rejestracja: 10 cze 2009, 16:59
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 20:46 przez thomekh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

ale chrzanicie... - tak wywołali sztuczną mgłę... wybudowali wierzę o którą piloci musieli zawadzić... a na koniec czekali by ją zdemontować przed przyjazdem ludzi postronnych...

Wypadek był tragicznym zbiegiem różnych czynników - i pewnie gdyby którykolwiek z nich nie miał miejsca... - cała katastrofa by się nie wydarzyła... (mgła, presja na pilocie wywołana osobistościami które wiózł, presja czasu - by zdążyć na uroczystości

Co do pochówku na Wawelu - ktoś Lechowi zrobił bardzo brzydki kawał... - gdyby nie ta niefortunna decyzja... jeszcze kilka tygodni wszyscy by o nim dobrze mówili i wspominali .. pozostając w żałobie - A tak - wzbudzono całkiem uzasadnione wątpliwości i kontrowersje - zupełnie niepotrzebnie, bo nawet jeżeli Lech Kaczyński zasłużył by leżeć na Wawelu - to można go tam było spokojnie przenieść za 5 czy 10 lat ... a na razie pochować go z honorami czy to w Świątyni Opaczności, czy to na Powązkach, czy innym zasłużonym miejscu. Teraz i tak na te dyskusje jest za późno... więc niech tak będzie - że będzie Wawel... historia sama pokaże ... czy za 10 - 15 lat... czytając listę osób pochowanych w kryptach grobów Królewskich na Wawelu nazwisko Kaczyński będzie tam pasowało czy nie.
Szymon
Obrazek
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

ssokolow pisze:presja na pilocie wywołana osobistościami które wiózł
Ja bym powiedział przez osobistości. To Prezydent był zwierzchnikiem i to on decydował o wszystkim. Pilot tylko w sprawach technicznych. Nie wiadomo co by było jak by się sprzeciwił , jak to miało miejsce w gruzji, gdzie później miał problemy.
Sleczek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 30 mar 2010, 09:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Za jakiś czas pewnie katastrofa ta będzie pokazywana w programie typu strefa 11 lub nie do wiary. Domysły, szalone teorie. Owszem było słychać wystrzały ale pewnie dlatego, że na pokładzie byli oficerowie ochrony prezydenta - Borowcy. Którzy mieli ze sobą broń krótką a na pewno na pokładzie w specjalnych schowkach była broń długa. Palące się części samolotu rozgrzały pociski i to one eksplodowały. Po co snuć teorie, że to był zamach, robić chore domysły. To, że teren był ogrodzony drutem kolczastym - pewnie dlatego, że było to lotnisko wojskowe a nie cywilne. Dlaczego służby pojawiły się podobno po 20 minutach - pewnie dlatego, że potrzeba trochę czasu, żeby zlokalizować miejsce zdarzenia, zadysponować ludzi i sprzęt oraz znaleźć drogę
(doświadczenie zawodowe :bum: :bum: ). Że wyłapywano jakiś ludzi, którzy się pojawili - pewnie, że zatrzymywano ponieważ nie wiadomo było czy nie będzie wtórnego wybuchu. Ta katastrofa to nie żaden zamach, tylko wypadek tak jak napisał poprzednik suma zdarzeń która się skumulowała.
marti91
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 08 kwie 2010, 21:43

Nieprzeczytany post

Serio uważacie, że ten filmik jest całkowicie autetyczny? Niby widać tam jakieś cienie, kontury, ale to jest odległość jakiś 20m i więcej. Naprawdę sądzicie, że telefon jest w stanie zarejestrować dźwięk z takiej odległości? Nie mówię tu o "strzałach", ale głównie o wypowiadanych rosyjskich słowach szczególnie pod koniec filmiku.
Żeby było jasne, jestem zbyt podejrzliwa, by nie wierzyć, ze ktoś może za tym stać, ale filmikom z YT bym za bardzo nie wierzyła.
Rapacinho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 776
Rejestracja: 20 paź 2007, 11:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Teorii spiskowych nie da się uniknąć i ja byłem o tym przekonany już od zeszłej soboty że takie teorie się pojawią. Filmik? Słaba jakość, zbyt słaba by mówić na nawet na 1% o tym że widać tam ludzi. Odgłosy są faktem, ale równie dobrze mogą być podłożone. Czy ci którzy są w 100% przekonani o zamachu uważają że ten facet z kręcący film wyszedłby z tego miejsca żywy, a ten film kiedykolwiek ujrzałby światło dzienne? Oczywiście nie można powiedzieć to nie był na 100% zamach, bo taką kwestię zawsze w takim przypadku trzeba rozpatrzyć tym bardziej jak lista pasażerów krąży już kilka dni wcześniej, a do jednego samolotu pakujemy tyle ważnych dla państwa osób i tym samym ułatwiamy zadanie potencjalnemu wrogowi. Ale jedno jest ważne, nie popadajmy w paranoję i nie doszukujmy się ludzi tam gdzie ewidentnie jest to gałązka z pierwszego planu!
wykastrowany kot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1221
Rejestracja: 13 paź 2008, 06:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

ssokolow pisze:
Co do pochówku na Wawelu - ktoś Lechowi zrobił bardzo brzydki kawał... - gdyby nie ta niefortunna decyzja... jeszcze kilka tygodni wszyscy by o nim dobrze mówili i wspominali .. pozostając w żałobie - A tak - wzbudzono całkiem uzasadnione wątpliwości i kontrowersje - zupełnie niepotrzebnie, bo nawet jeżeli Lech Kaczyński zasłużył by leżeć na Wawelu - to można go tam było spokojnie przenieść za 5 czy 10 lat ... a na razie pochować go z honorami czy to w Świątyni Opaczności, czy to na Powązkach, czy innym zasłużonym miejscu. Teraz i tak na te dyskusje jest za późno... więc niech tak będzie - że będzie Wawel... historia sama pokaże ... czy za 10 - 15 lat... czytając listę osób pochowanych w kryptach grobów Królewskich na Wawelu nazwisko Kaczyński będzie tam pasowało czy nie.
Wawel obnażył tylko skrywane i niezmienne negatywne emocje na temat zmarłego Pana Prezydenta, które kryły się w społeczeństwie polskim. Niemożliwym jest zmiana stosunku do kogoś w kilka dni, kogo w mediach latami wyjęto prawie na margines połeczny i przy każdej nadarzającej się okazji wyśmiewano, kto był przedmiotem nawet najbardziej wyuzdanych żartów. Jednak Bóg Go wywyższył! Ta nobilitacja jak dla mnie również nie jest przypadkowa. Ja nie mam problemu aby tą decyzję zaakceptować. To był mój Prezydent! Glosowałem na Niego i zagłosowałbym jeszcze raz! Reprezentował poglądy i ideały, które są mi bliskie. Dla mnie był i pozostanie WIELKIM CZŁOWIEKIEM! Cześć Jego Pamięci!
Pozdrawiam!
wykastrowany kot
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mówicie, że miejsce nie to, że katedra owszem, ale nie ta, nie w tym mieście. Gdyby była warszawska, oburzalibyście się, że ma spocząć razem z książętami i Prymasem Tysiąclecia, prawda? Coraz częściej myślę, że tylko szukaliście pretekstu do skończenia tej żałoby.
nikczemnością jest nie uszanować ani świętego w Polsce czasu żałoby, ani trumien czekających na pochówek.
"Czego tak bardzo się boicie?" Robert Mazurek 16-04-2010
http://www.rp.pl/artykul/9133,462423_Ma ... icie_.html

Sądzę, że tyle w temacie. Te dwa cytaty oddają istotę aktualnej sytuacji.

Jutro pogrzeb. Bądźmy już cicho.
Rapacinho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 776
Rejestracja: 20 paź 2007, 11:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

A może sprawą pana prezydenta powinna się zająć ta komisja watykańska od świętych? Bo przecież mamy pierwszy cud, nikt nie zaproponował pochówku na Wawelu a... jutro jest tam pogrzeb :) A wybuch wulkanu? Patrzcie jakie niebo jest czyste...

Nie żebym się czepiał, ale ludzie!!! Jak czytam niektóre wpisy to robicie z byłego prezydenta świętego, bohatera narodowego, patriotę. Rozumiem że na niego głosowaliście, ale na miłość boską takiej wazeliny dawno nie widziałem. Szacunek dla prezydenta za to że był patriotą, ale takich były setki, tysiące. Szanuję go bo był prezydentem mojego kraju, ale nie będę kłamał że uważam go za dobrego prezydenta.

A Wawel? Wawel to jest wyjątkowe miejsce. Można było prezydenta pochować w Warszawie i za kilka lat zacząć sensowną dyskusję czy może nie przenieść go na Wawel. Jednak trudno, stało się, dla mnie niezrozumiała decyzja.
ODPOWIEDZ