katastrofa lotnicza prezydenckiego samolotu

...czyli wszystko co nie zmieściło się w innych działach a ma związek z bieganiem lub sportem.
brujeria
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1060
Rejestracja: 30 lis 2009, 11:32
Życiówka na 10k: 38:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Bereza Kartuska i jakoś nikt się dziś nie czepia Piłsudskiego, a Kaczyński za Irasiad jakoś nie pasuje. Coś się społeczeństwo zbiesiło. Ale tak jak pisał Jumper. Inne wzorce, inne porównania, inne problemy.

Zresztą za czasów Piłsudskiego też było wielu co się sprzeciwiało pochówkowi na Wawelu , ale jakoś nikt o nich dziś nie pamięta.
New Balance but biegowy
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

To po treningu dodam:
Jumper, o jakiej młodzieży tu mówisz? Zgodzę się, że dużo gimnazjalistów jest bez większych zainteresowań, czytających ewentualnie lektury, dla nich demotywatory to jedyne źródło wiedzy.

Ale do kogo ty to kierujesz? Wątpię, że jakaś osoba tego pokroju bierze udział w tej dyskusji.
Nie jestem gimnazjalistą, wiedzę z bieżących informacji czerpie z radia tok fm(mój ulubiony program to EKG), niestety na razie nie mam czasu na dodatkowe książki niż szkolne, przygotowujące do matury ale w wakacje czytam książki ,także w oryginałach (angielski).

Nie chce czerpać motywacji z osoby która nie pomyliła hymn oraz wmawiała, że czarne jest białe a białe jest czarne.

------------------------
Tak, jak zdam kiepsko maturę to może zostanę politykiem.


-________________
Jeszcze, jedno. Piłsudski trzymał wszystkich "za mordy"
wykastrowany kot
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1221
Rejestracja: 13 paź 2008, 06:50
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Sleczek pisze: Jumper odnoszę wrażenie, czytając Twój post że bardzo blisko Ci do pewnego radia z Torunia i pewnego ojca T. Łamiesz fundamentalną zasadę tego forum - wolność wypowiedzi.
Akurat nie słucham Radia Maryja. Nie mam takiej potrzeby. Jeśli moje poglądy są zbieżne z tym radiem to może zacznę?! :spoko:
Nikomu nie chcę zamykać ust. Proszę tylko o odrobinę szacunku dla tych osób, które nie przypadkiem są dla innych bardzo ważne. Wolność wypowiedzi też ma swoje granice a jest nimi przyzwoitość!

PS 00jan, akurat nie miał Ciebie na myśli...
Pozdrawiam!
wykastrowany kot
Awatar użytkownika
marek81
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 398
Rejestracja: 25 lis 2009, 10:17
Życiówka na 10k: 00:44:32
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... akowa.html
Tak się jeszcze tylko zastanawiam.. jak to jest, że dla przywódców z całego świata Kaczyński jest osobą na której pogrzeb trzeba przyjechać a dla nas jest osobą nad którą się zastanawiamy czy jest godzien pogrzebu na wawelu czy nie... Barak Obama, widzieliście go w Polsce? nie byliśmy warci, żeby tyłek dla nas fatygować, Dmitrij Miedwiediew to samo. Na liście jest jeszcze parę takich nazwisk. Może oni mają rację? trzymać się od nas jak najdalej, sami siebie nie szanujemy i zastanawiamy się tylko jak sąsiadowi do zupy napluć. Tępy naród któremu dało się wmówić, że nic się w nim nie opłaca nikt niczego nie jest godzien - samochody? nie opłaca się oddajmy fabryki za darmo, stocznie? to samo, huty? to samo itd. Może tą kwaterę (nie na wawelu tylko w Katedrze na Wawelu) np. Obamie oddać, wielki człowiek, noblista. Przyda się do Wawelskiego panteonu :oczko:

ps. widzę, że juz schodzi na tematy Radio Maryja. efekt prostaka. Jak się merytoryczna kończy, zaczyna się wyszydzanie. Nasz eksprezydent też to przerobił.
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie ..
Obrazek
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Skoro slowa nas zawodza , proponuje ilustracje muzyczna

http://www.youtube.com/watch?v=lVbL2sc4 ... mJnPXYq6Wk
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
nimrek3
Wyga
Wyga
Posty: 119
Rejestracja: 10 kwie 2010, 00:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

wojtek pisze:Skoro slowa nas zawodza , proponuje ilustracje muzyczna

http://www.youtube.com/watch?v=lVbL2sc4 ... mJnPXYq6Wk
Ktoś tu trafił w moje gusta!
Running - my way of life.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sheima
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 167
Rejestracja: 15 kwie 2009, 13:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: okolice Lodzi

Nieprzeczytany post

ja uwazam, ze jesli ustalili, ze mozna chowac na wawelu to niech to zrobia.. dla mnie jedynie nie dla pochowku na wawelu wynika z tego, ze powinna to byc dla mnie juz historycznie zamknieta nekropolia. ale skoro ustalono, ze mozna nadal tam chowac zmarlych to uwazam, ze jets to dobre miejsce dla pochowku prezydenta, ktory zginal w trakcie pelnienia sluzby. uwazam, ze kaczynski pewnie bardziej sobie zasuzyl na pochowek na wawelu, niz niejeden krol tam pochowany.. dla niektorych z nich obecnosc kaczynskiego tam, to bedzie prawdziwa nobilitacja..
we wtorek bylam w wawie i dostalam sie do palacu w 20 minut biorac pod uwage, ze ludzie, ktorzy byli przede mna stali tam po srednio 4 godziny, to dalam rade.. nie wiem czy potrafilabym stac tam po tyle godzin i czekac..
cats do not go for a walk to get somewhere but to explore :)
Awatar użytkownika
fotman
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1738
Rejestracja: 25 wrz 2008, 15:43
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

(Zbigniew Brzeziński) ...w rozmowie z dziennikarzami zaapelował, by "zakończyć dyskusję" o miejscu pochówku prezydenta, bo cokolwiek ktoś na ten temat prywatnie sądzi, to "decyzja już zapadła, a kłótnie w tej sprawie "są niestosowne".
I, jak dla mnie, tyle w temacie pochówku.
Źródło: GW
Nie lubię człapać kilometrów. Wystarczy 400m.
'anything over 400m, I take a taxi' Jimson Lee www.speedendurance.com
O MOIM TRENINGU
KOMENTARZE NA TEMAT MOJEGO TRENINGU
00jan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 826
Rejestracja: 26 sie 2009, 00:18
Życiówka na 10k: 40:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

-Przecież Kaczyńscy zawsze nawiązywali do Piłsudskiego, więc ten pochówek to bardzo przemyślane decyzje polityczne a nie pod wpływem emocji dlatego każda strona (kościół i kancelaria) mówią co innego.

-Teraz ludzie mówią szanujmy urząd Prezydenta a co było kiedy to PIS najeżdżał na Wałęsę?

-Z Rosjanami nie jesteśmy jakimiś kumplami aby Premierzy ustalili co mówią, więc Rosjanie po Katyniu wolą powiedzieć prawdę na temat katastrofy.

-W Rosji puścili "katyń" i zaczną się domagać prawdy na temat zamordowanych ludzi za czasów rządów Stalina (od 17 do 60 mln)

A wy co o tym?
Sleczek
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 170
Rejestracja: 30 mar 2010, 09:17
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kolego a co władze Federacji Rosyjskiej mają zrobić ? pewnie, że pomagają. Udostępniają samoloty, hotele za darmo, opiekę psychologów, tłumaczy. Ba nawet Białoruś otworzyła swoje granice i już nie trzeba mieć wizy by przejechać przez jej terytorium. Tylko tak patrząc na te wszystkie gesty ze strony Rosji boje się, że Putin chce w ten sposób pokazać zachodowi jacy to Rosjanie są super, współczują, pomagają jakby nie patrzeć największemu krytykowi władzy Rosyjskiej - jakim niewątpliwie był Kaczyński.
Co do pochówku na Wawelu nie ukrywam, że jestem na nie - bo nie ma ku temu powodu, prezydent Kaczyński niczym się nie zasłużył żeby spocząć na zamku królewskim. Nawet już dochodzi do tak absurdalnych sytuacji, że rodzina twierdzi, że to Dziwisz zaproponował Wawel a Dziwisz, że rodzina. Więc kto ?. Zwolennicy pochówku twierdza, że zginał na posterunku i to już pozwala na pochowanie go na zamku. Okej to w takim razie pochowajmy tam wszystkich którzy zgineli w tej katastrofie - bo przecież wszyscy zgineli na posterunku.
Już nie mówię o tym ile kasy ma dostać rodzina każdego z zabitych...
gram
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

takie dyskusje niczego nie zmienią nie ekscytujmy się rzeczami na które nie mamy wpływu.A ja wam pokaże kolejna taka rzecz tu dyskusji nie będzie.Natura najwidoczniej się na Polaków uwzięła.Najpierw mgła w Smoleńsku a teraz z mamy to:
http://www.metoffice.gov.uk/aviation/va ... 398735.png
Biegnę więc jestem lecz nie wiem kim
Biegnę, choć czasem brakuje mi sił ..
Awatar użytkownika
Raul7
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3630
Rejestracja: 30 wrz 2009, 10:48
Życiówka na 10k: Trójka z przodu :P
Życiówka w maratonie: Trójka z przodu...
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Nieprzeczytany post

gram pisze:takie dyskusje niczego nie zmienią nie ekscytujmy się rzeczami na które nie mamy wpływu.A ja wam pokaże kolejna taka rzecz tu dyskusji nie będzie.Natura najwidoczniej się na Polaków uwzięła.Najpierw mgła w Smoleńsku a teraz z mamy to:
http://www.metoffice.gov.uk/aviation/va ... 398735.png
I co to jest??
gram
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

To są prognozy przemieszczania się pyłu wulkanicznego z nad Islandii.
Znalazłam jeszcze to:
http://dlapilota.pl/wiadomosci/dlapilot ... y-pogodowe i byłabym wdzieczna gdyby ktos to z angielskiego przełożył.
Jeśli ten pył naprawdę do nas dotrze to nie jest wesoło,bo powoduje on na przykład kłopoty z oddychaniem.
Biegnę więc jestem lecz nie wiem kim
Biegnę, choć czasem brakuje mi sił ..
Awatar użytkownika
jaszczomb
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 280
Rejestracja: 20 lut 2009, 06:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mętów/Lublin

Nieprzeczytany post

chmurka z Islandii
gram
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 500
Rejestracja: 11 maja 2009, 10:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: katowice

Nieprzeczytany post

Problem w tym,że ten słup dymu unoszący się nad wulkanem ma 11 km wysokości a wulkan dymić nie przestaje.
Biegnę więc jestem lecz nie wiem kim
Biegnę, choć czasem brakuje mi sił ..
ODPOWIEDZ