Bieganie na Podlasiu

kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

dzięki za pomoc, dzis wybieram się do Tchibo i zobaczymy co kupię. Z reguły rozmiarów na mnie nie ma :) Czy ktos z was słyszał, wybiera się na Forum Ekonomiczne w Krynicy. ma się odbyć od 4-6 czerwca (weekend) i zaplanowanych jest mnóstwo biegów. Przy zarejestrowaniu się do końca lutego wszystkie biegi i 2 noclegi za darmo. Szczerze mówiąc troche mnie to kręci, bo i miejsce piekne i weekend długi bożociałowy a i biegi fajne zaplanowane. Może ktoś... byłoby raźniej...
New Balance but biegowy
Szafran
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Znad Rospudy

Nieprzeczytany post

gooblin pisze:
Szafran pisze:Decathlon, kolego Decathlon. Ubierzesz się szybko, tanio i solidnie. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Mam ciuchy na wszystkie warunki pogodowe. A o tym, że ciuchy porządne świadczy fakt, że przebiegałem całą zimę (nawet przy -20 robiłem 10km.) i żadnych sensacji zdrowotnych.
No właśnie, Decathlon. Ale nikt nie wybiera się np niedługo do Wawy? Ja osobiście w najbliższym czasie nie planuje
Podaję link do strony o żywieniu sportowców: http://bieganie.pl/?cat=27&id=862&show=1
Szafran
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Znad Rospudy

Nieprzeczytany post

Jak sprawują się koszulki klubowe?
Andu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 kwie 2009, 13:21

Nieprzeczytany post

Ula już wspomniała - podaję szczegóły dot. Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdrój w dniach 4-6 czerwca 2010. Do końca lutego opłata startowa i noclegi gratis! 3 czerwca jest dniem wolnym - więc można sobie zrobić 4 dniowy wiosenny wypad w góry.

W dniach od 4 do 6 czerwca 2010 roku w Krynicy Zdrój, Nowym Sączu, Muszynie i Bardejowie odbędzie się pierwszy Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego. Wszyscy, którzy zgłoszą swój udział w Festiwalu Biegowym i zarejestrują się do końca lutego otrzymają bezpłatne:
1. Zakwaterowanie (2 noclegi, 4-6.06.2010) w pokojach wieloosobowych w ośrodkach wczasowych w Krynicy Zdrój,
2. Udział w każdym biegu w ramach Festiwalu Biegowego,
3. Dodatki: dyplom, koszulkę, zdjęcie, folder.

Główny partner medialny Festiwalu Biegowego - dziennik "Rzeczpospolita" - będzie miał w Krynicy swoje centrum prasowe. Dziennikarze "Rzeczpospolitej" będą na bieżąco relacjonować wszystkie konkurencje Festiwalu Biegowego. Ukoronowaniem ich pracy będzie dodatek specjalny, który ukaże się w poniedziałek 7 czerwca, i w którym zamieszczona zostanie lista wszystkich uczestników Festiwalu wraz z osiągniętymi przez nich wynikami. Dodatek zostanie wydany na terenie całego kraju i każdy uczestnik otrzyma go przy zakupie "Rzeczpospolitej".

W trakcie trzydniowego wydarzenia sportowego rozgrywane będą następujące biegi:
Sobota, 5 czerwca:
- Ultramaraton Festiwalowy - bieg dla najwytrwalszych - 90 km
- Sztafeta BZ WBK Krynica-Bardejovo - 42 .195 km
- Życiowa dycha - Bieg Krynica – Muszyna – 10 km
- Bieg Deptaka Krynickiego dla dzieci
- Bieg Deptaka Krynickiego dla kobiet
- Bieg na Jaworzynę
- Bieg na Górę Parkową,
Niedziela - 6 czerwca:
- Koral Maraton - 42,195 km – Nowy Sącz – Krynica Zdrój
Dokładny program Festiwalu na stronie http://www.festiwalbiegowy.pl
Szafran
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Znad Rospudy

Nieprzeczytany post

Przeglądając wątki na forum i profile użytkowników nasunęła mi się jedna refleksja. Szkoda, że w profilach użytkowników brak jest wieku członków. Ja mam 58 lat :echech: i chętnie bym się wymienił uwagami z podobnymi sobie wiekiem biegaczami. Nie mam za sobą kariery zawodniczej, biegam dla zdrowia już drugi rok, ale pokonując dystanse 15-20 km czasami nasuwają mi się drobne wątpliwości, pytania. Fajnie byłoby móc podyskutować z kimś w podobnym wieku.
A tak na marginesie, dopiero teraz zauważyłem, że awansowałem w hierarchii klubowej z "rozgrzewającego się" na "dyskutanta". Trzeba to jakoś uczcić.
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Byłam w Tchibo i coś tam kupiłam, chociaż rozmiarówka wygląda mi na zawyżoną. Byłam rano i chyba to dobra pora bo już było full ludzi i chętnych na zakupy. Na ten festiwal chętnie bym się wybrała. Próbowałam się zarejestrować ale jakieś dziwne i niezrozumiałe pola tam są więc się wycofałam. Ale!!!! Zrozumiałam jedno: wycofać się można jedynie do 30 kwietnia. Po tym terminie w przypadku rezygnacji pokryć trzeba będzie koszty startu i noclegu. Co do wieku to hm... W moim przypadku już sam fakt żem płeć inna to stanowię ewenement sam w sobie, jak dodam tu jeszcze wiek, to może i będę jako WYGA (rozbawiło mnie to, ale to też chyba awans z dyskutanta), ale gadać będę sama ze sobą!!!!
Szafran
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Znad Rospudy

Nieprzeczytany post

Kifarus, gratuluję awansu!
gooblin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2010, 22:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Na dobrą sprawę biegam regularnie od tego tygodnia, przyszły poniedziałek do początek treningów wg planów, natomiast wznowiłem treningi pierwszy raz od co najmniej roku. Mam wrażenie, że w Białymstoku liczba biegaczy urosła, co? Byłem w porządnym szoku, gdy dziś minąłem dwie osoby (z ciekawości dodam gdzie, być może czytacie ten wątek:) - z pierwszą osobą złapałem kontakt wzrokowy przy Żabce vis-a-vis urzędu miejskiego, drugą osobę minąłem na ulicy Piasta). Mamy końcówkę lutego, ogromną pluchę, a ja mam wrażenie że dorośliśmy do biegania i coraz więcej osób bierze się za to świadomie, rozpoczynając dłuższą przygodę. Czy wyciągam pochopne wnioski?

Z biegowymi pozdrowieniami,
nowy :)
pozdrawiam
gooblin
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Nie, twoje wnioski nie są pochopne. Teraz jest koniec lutego, więc biegają tylko zapaleńcy. Zobaczysz co będzie się działo w maju.
Osobiście biegam w okolicy ul. Zwierzynieckiej i Świerkowej i jest tam po prostu zatrzęsienie biegaczy.
Z przykrością jednak stwierdzam, że każdy z nich jest "indywidualną jednostką" i nawet nie spojrzy na kolegę/koleżankę biegnących z naprzeciwka. natomiast o odpowiedzeniu "cześć" czy choćby podniesieniu ręki wspominać nawet nie warto.

Mój znajomy ze Szczecina był zdziwiony, że zaraz po wyjściu z domu w stroju biegowym wszyscy go pozdrawiali. U nas niestety tak nie jest ... :niewiem:
Podlaski Klub Biegowy
http://www.podlaskiebieganie.pl

Strony internetowe Białystok
http://www.komart.eu
gooblin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2010, 22:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

lorak75 pisze:Nie, twoje wnioski nie są pochopne. Teraz jest koniec lutego, więc biegają tylko zapaleńcy. Zobaczysz co będzie się działo w maju.
Osobiście biegam w okolicy ul. Zwierzynieckiej i Świerkowej i jest tam po prostu zatrzęsienie biegaczy.
Z przykrością jednak stwierdzam, że każdy z nich jest "indywidualną jednostką" i nawet nie spojrzy na kolegę/koleżankę biegnących z naprzeciwka. natomiast o odpowiedzeniu "cześć" czy choćby podniesieniu ręki wspominać nawet nie warto.

Mój znajomy ze Szczecina był zdziwiony, że zaraz po wyjściu z domu w stroju biegowym wszyscy go pozdrawiali. U nas niestety tak nie jest ... :niewiem:
No tak. Strasznie żałuje, że to niestety się potwierdza w każdej dziedzinie życia. I tej rozrywkowej, tej biznesowej, nawet w szkolnictwie. Jesteśmy jakimś cholernym zaściankiem z wielkimi kompleksami, co łatwo nas nie odpuści.
A co do pozdrawiania, jeśli następnym razem będę miał otwarty umysł i tak jak ostatnio przy mijaniu się nie poślizgnę, spróbuje tego "cześć", może nikt mnie nie weźmie za ufoludka :)
pozdrawiam
gooblin
Andu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 kwie 2009, 13:21

Nieprzeczytany post

Mam pytanie - ile osób byłoby zainteresowanych wyjazdem na festiwal biegowy do Krynicy Górskiej w dniach 3-6 czerwca (czwartek-niedziela)?
Trasa Białystok-Lublin-Rzeszów-Nowy Sącz-Krynica Górska = 560km (czas przejazdu ok. 9h). Wyjazd w czwartek (Boże Ciało) 3 czerwca i powrót w niedzielę 6 czerwca (w nocy). Na piątek (4 czerwca) należałoby wziąć urlop w pracy. Dysponuję samochodem 7 miejscowym, więc przy 7 -osobowej ekipie koszt podróży byłby minimalny. Do niedzieli 28 lutego należy się zarejestrować - i ew. do 30 kwietnia wysłać rezygnację z udziału. W ramach zgłoszenia (do końca lutego) organizator gwarantuję bezpłatny start we wszystkich biegach, zestawy startowe oraz 2 noclegi w ośrodkach wczasowych w Krynicy (piątek/sobota oraz sobota/niedziela). Należałoby jeszcze znaleźć jakiś tani nocleg z czwartku na piątek bądź spać na polu namiotowym ;-). Kto byłby chętny na wyjazd ?

Poza tym nie wiem czy zauważyliście, że na półmaraton hajnowski 15 maja 2010 zarejestrowało się 260 osób, w tym 20 osób z Białegostoku, w tym 12 biegaczy zrzeszonych w Podlaskim Klubie Biegowym :taktak:.
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Hejka! To może zainicjujmy nową odważną kulturę pozdrawiania się na trasie :) nawet kosztem ufoludkowości. ja też spróbuję chociaz obawiam się że w maju czerwcu to mi tchu zabraknie bo faktycznie wtedy wszyscy zapaleńcy wyskoczą! :)
Andrzej, byłabym chętna. Tak się właśnie zastanawiałam co tu robić? I czy z rodziną czy bez. Jak bym wzięła swoich to masz 4 osoby w samochodzie :)rejestrowałeś się już?
Andu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 kwie 2009, 13:21

Nieprzeczytany post

Wieczorem planuję zarejestrować 2 osoby na festiwal biegowy w Krynicy. Przy okazji jak planujecie dostać się do półmaraton hajnowski ?
Wydawanie numerów startowych: w przeddzień zawodów 14.05.2010 r w biurze Ośrodka w godzinach 12.00 - 21.00 oraz w dniu zawodów do godziny 9:30 !!!.
Start ostry w sobotę o g. 12.00 z Białowieży. Start honorowy o g. 10.30 z Hajnówki (?).
Organizator zapewnia bezpłatne noclegi z 14 na 15 maja 2010 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 przy ulicy Wróblewskiego 2 ( max. 30 uczestników ), organizator nie zapewnia materaców i śpiworów. Może ktoś ma ochotę pojechać do Hajnówki w piątek na wieczór i tam nocować ;-) ew. wybrać się do tamtejszego aqua-parku.
Awatar użytkownika
miro375
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sowlany/Białystok

Nieprzeczytany post

Andu pisze:Wieczorem planuję zarejestrować 2 osoby na festiwal biegowy w Krynicy. Przy okazji jak planujecie dostać się do półmaraton hajnowski ?
Wydawanie numerów startowych: w przeddzień zawodów 14.05.2010 r w biurze Ośrodka w godzinach 12.00 - 21.00 oraz w dniu zawodów do godziny 9:30 !!!.
Start ostry w sobotę o g. 12.00 z Białowieży. Start honorowy o g. 10.30 z Hajnówki (?).
Organizator zapewnia bezpłatne noclegi z 14 na 15 maja 2010 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Nr 2 przy ulicy Wróblewskiego 2 ( max. 30 uczestników ), organizator nie zapewnia materaców i śpiworów. Może ktoś ma ochotę pojechać do Hajnówki w piątek na wieczór i tam nocować ;-) ew. wybrać się do tamtejszego aqua-parku.

Jak najbardziej bylbym zainteresowany ;) Jestem juz zapisany na Festiwal wiec z miła checią zabrałbym sie z wami ;) A propo jedzie któś do Wiązowni na półmaraton?? Osobiscie sie wybieram pociągiem w niedziele z rana o 6-00 jedzie ktoś nim? ;)
gooblin
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 08 lut 2010, 22:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Co do pozdrawiania, nauczyłem się tego w Colosseum, jak jeszcze tam na squasha chodziłem. Cześć słyszało się co chwilę, mimo iż twarze widziało się pierwszy raz. Tak mi zostało. Jednak gdy się przeniosłem do Magic Gymu i powiedziałem "cześć", na co patrzyli na mnie jak na skończonego idiotę, którego na pewno nie znają, dałem sobie spokój. Z resztą, ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który reagował podobnie:)

Co do maratonu, powiedzcie jakie są Wasze doświadczenia, ile już biegacie i z jakim biegowym stażem startujecie na jakich dystansach? Jestem ciekaw po jakim czasie z góry ustalonym planem przebiegnę jakie odległości.
pozdrawiam
gooblin
ODPOWIEDZ