Bieganie na Podlasiu

sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Sąd stwierdził, że naszemu PKB bliżej do stowarzyszenia kultury fizycznej - stowarzyszenie zwykłe z artykułu w Rzepie, niż do stowarzyszenia, które rejestruje się w KRSie. Jest to jednakże błędne myślenie, gdyż nasz przedmiot działalności oraz cele statutowe, które decydują o tym, czym faktycznie chcemy się zajmować - poza bieganiem i promocją kultury fizycznej ujęliśmy w statucie w sposób szerszy - dodaliśmy m.in. działalność kulturalną, oświatową, działalność na rzecz osób niepełnosprawnych - aby występować chociażby (jeśli znajdą się chętni ludzie do tego w naszym klubie) jako partner społeczny w wielu inicjatywach - nie tylko związanych z bieganiem, ale także np. przy udziale w organizacji pikników integracyjnych i innych. W naszej skardze powołałem się m.in. na podobny przypadek Stowarzyszenia bodajże Aikido - również sąd I instancji stwierdził, iż z nazwy wynika, iż bardziej odpowiednią formą dla tego zrzeszenia ludzi byłoby stowarzyszenie kultury fizycznej, natomiast sąd II instancji skargę uwzględnił i stowarzyszenie zostało zarejestrowane.

Kończąc - swoistym pechem w naszym przypadku jest ilość dostępnych form do wybrania przez chcących się zrzeszyć miłośników sportu. W przypadku innych zainteresowań - np. miłośnicy kotów, ptaków czy innych zwierzątek czy też np. grupy osób zrzeszające jakąś grupę zawodową, takich oddzielnych rodzajów stowarzyszeń, jak stowarzyszenia kultury fizycznej się nie przewiduje, w związku z tym być może dlatego sądy nie mają większych wątpliwości i sprawnie rejestrują inne stowarzyszenia.
New Balance but biegowy
Szafran
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Znad Rospudy

Nieprzeczytany post

Po tym co napisałeś myślę, że wszystko jest na dobrej drodze i proces rejestracji zakończy się dla nas pomyślnie.
Siekier83
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2009, 20:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Na Hajnówkę zostało już tylko ok 80 wolnych miejsc, wszystkim którzy zamierzają wystartować a się jeszcze nie zapisali radziłbym się pośpieszyć. Przypominam jeszcze że na opłatę startowego mamy tylko 3 dni od chwili zapisania. Pewnie będziemy najliczniejszą grupą w Hajnówce :)
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

To się zapisałam i kaskę dziś puściłam, chociaż czarno to widzę... Te 2,5 h to chyba troszkę za mało dla... piechura :) Nic to, będę liczyła na jakiegoś żubra puszczańskiego co to mnie do pokonania trasy w rekordowym tempie zachęci :):):):):):) One prawdopodobnie barrrrrdzo szybko biegają!
I chłopaki! Czy Walentynki to nie jest dobry termin na rozpoczęcie normalnego sezonu biegowego? Może za tydzień o 10 pod lodowiskiem w koszulkach (kto ma), a kto nie to... z gołym torsem :)bysmy sie wreszcie wiekszą grupką spotkali? Pobiegali. O ile oczywiście znowu jakieś wielkie minusy temoperaturowe nas nie złapią!
Siekier83
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2009, 20:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Ula a czemu zapisałaś się jako niezrzeszony?
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

A bo to taka babska logika ze mnie wylazła :) jak się rejestrowałam to wpisałam najpierw PKB, ale potem pomyślałam :), że kurcze nas w sumie nie ma. Pewnie, że mogłam się cofnąć i sprawdzić co chłopaki wpisali, ale wiedziałam, że jak się cofnę to i odwagi mi nie starczy co by skończyć rejestrację. Więc "niezrzeszony" wyszedł. A potem spojrzałam na listę i co.... sami PKB-owcy są! Cóż, ja i tak spacerkiem wokół puszczy, więc przynajmniej wstydu nie przyniosę PKB :oczko:
Szafran
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Znad Rospudy

Nieprzeczytany post

Ja bym z chęcią pojechał do Hajnówki, ale planuję organizację w swoim środowisku biegu w ramach ogólnopolskiej imprezy "Cała Polska Biega" i podejrzewam, że terminy mogą się pokryć. Dlatego nie zaryzykuję.
Awatar użytkownika
bogdanos
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:52
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 3:39:01
Lokalizacja: Józefosław

Nieprzeczytany post

Ja do Hajnówki sie wybieram,widzę że chętnych na ta imprezę jest co nie miara i dzisiaj albo jutro wyczerpią się wolne miejsca. Na razie jeszcze nie wstępuję do żadnej "organizacji" ale jak wstąpię to raczej będzie to PKB :spoko:
Obrazek
Biegam bo lubię :)
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Jakby ktoś chciał sobie za darmo przebadać nogi:
http://www.podlaskiebieganie.pl/index.p ... 5&Itemid=8
Podlaski Klub Biegowy
http://www.podlaskiebieganie.pl

Strony internetowe Białystok
http://www.komart.eu
Milutka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bstok

Nieprzeczytany post

Pomóżcie biednej kobiecie :)
Chcę kupić koszulkę do biegania, bo praktycznie nie mam żadnej. Czytałam trochę na forum, trochę na necie ale mówiąc szczerze namieszali mi tylko w głowie.
Ogólnie jak to jest, bielizna do biegania = ubranko pod ten właściwy strój do biegania ? Czy to prawda, że zimą lepiej biegać w bardziej obcisłych niż latem ? I w końcu czy macie coś godnego polecenia ?
Z góry dzięki ;)
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Zaczekaj do środy 17 lutego i zobacz co będzie w Tchibo za tydzień - czyli 24 lutego.
Wszystkie ubrania sportowe mam z tego sklepu i uważam, że to najlepsze źródło odzieży sportowej.
Podlaski Klub Biegowy
http://www.podlaskiebieganie.pl

Strony internetowe Białystok
http://www.komart.eu
Awatar użytkownika
bogdanos
Wyga
Wyga
Posty: 67
Rejestracja: 15 paź 2009, 22:52
Życiówka na 10k: 00:43:50
Życiówka w maratonie: 3:39:01
Lokalizacja: Józefosław

Nieprzeczytany post

Ja mam sporo ubrań do biegania z Decathlonu ( najbliższy w Warszawie) i powiem że są świetne i cenę również mają umiarkowaną. Na zime obcisłe i oby tylko nie bawełna ;)
Obrazek
Biegam bo lubię :)
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

lorak75 pisze:Jakby ktoś chciał sobie za darmo przebadać nogi:
http://www.podlaskiebieganie.pl/index.p ... 5&Itemid=8

Byłem dziś i wszystkim polecam to badanie. Można sporo się dowiedzieć - np. prześwietliłem sobie za pomocą USG moje kontuzjowane wcześniej ścięgno, żeby sprawdzić czy wszystko jest OK. Dowiedziałem się też, że nie mam "torbieli pod kolanami" takie coś zdarza się ponoć biegaczom.
Moje tętnica w prawej nodze biegnie trochę bardziej z boku a tylna jest szersza niż przednia :uuusmiech: - to taki bajer
Podlaski Klub Biegowy
http://www.podlaskiebieganie.pl

Strony internetowe Białystok
http://www.komart.eu
Awatar użytkownika
miro375
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 32
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sowlany/Białystok

Nieprzeczytany post

Kto się wybiera na półmaraton do Wiązowni?? Może jakoś się wspólnie zorganizujemy na ten wyjazd? bo widziałem że kilka osób z PKB się zapisało ;)
Szafran
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 22 gru 2009, 12:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Znad Rospudy

Nieprzeczytany post

Czy są jakieś nowe wieści co do rejestracji stowarzyszenia? :echech:
ODPOWIEDZ