Mazowiecki Park Krajobrazowy

Awatar użytkownika
henley
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 12 maja 2007, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Marysin Wawerski

Nieprzeczytany post

beata pisze: Jakaś sentymentalna się zrobiłam :lalala: ...
I bardzo dobrze :hej: .
pzdr
henley
,,Nie ma litości, zakładników nie bierzemy..."
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

henley pisze:
beata pisze: Jakaś sentymentalna się zrobiłam :lalala: ...
I bardzo dobrze :hej: .
Tylko nie wiem, dla kogo :lalala: , bo mi to rzeczywiście niedługo zostaną już tylko wspomnienia i wino :hej: .
Przepraszam, że znowu o alkoholu. Obiecuję poprawę.

Czy PiotrekMarysin wchodzi już w stan przedsetkowego transu?
Awatar użytkownika
henley
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 12 maja 2007, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Marysin Wawerski

Nieprzeczytany post

PiotrekMarysin pisze: Co do RXP, to z tego co wiem, to dioda jest ta sama, co w nowej wersji XP, a tylko zmieniono sterownik dający więcej trybów świecenia. Co do ceny to pewnie lekko pod 3 setki, choć nie wiem, czy już sprzedają.
Od kilku miesięcy sprzedają. Aktualnie "chodzi" po 260zł. Mimo ,że dioda w RXP jest ta sama co w XP, to jest potężna różnica w jasności. W RXP dioda jest zasilana prądem ok.700mA, a w XP tylko 300mA (w trybie najwyższym). Przy takim zasilaniu powinno być dwa razy więcej światła (tak wychodzi z danych technicznych diody). Ponadto w RXP można wreszcie stosować akumulatory- w zasilaczu jest stabilizator napięcia. Chyba "warta grzechu" :hej: .
pzdr
henley
,,Nie ma litości, zakładników nie bierzemy..."
Awatar użytkownika
Przemek_Docent
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 180
Rejestracja: 24 wrz 2009, 13:15
Życiówka na 10k: 00:45:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A tak na szybko... Czy ktoś jutro o 9.00 będzie biegł od szlabanu?
Czy może robicie Maraton w Miłosnej? :-)
Tak pytam...
Pozdrówki
Przemek_Docent
Awatar użytkownika
darek284
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 748
Rejestracja: 23 kwie 2004, 11:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

beata pisze:Znalazłam rzeczoną inspirującą dyskusję, co ciekawe z udziałem przedstawicieli tego wątku.
Henley już wówczas miał profesjonalne zdania w temacie czołówek, jak we wszystkim zresztą :hej: .
Ciekawa jestem tylko, czy Darek nadal nie ma czołówki :lalala: :oczko: .

http://biegajznami.pl/forum/viewtopic.p ... wka#423593

Jakaś sentymentalna się zrobiłam :lalala: ...
Mam już czołówkę tę, o której Renia pisała w tamtym wątku. Wymieniłem ostatnio baterię i świeci.
Swoją drogą, po co Wam takie halogeny w lesie? Jak nie widać wszystkiego to uruchamia się wyobraźnia i o to właśnie chodzi. A że czasami wyrżniemy orła, każdemu się może zdarzyć.

Przemek, Piotrek jutro biegnie 100 km wybieganko w Kaliszu, ja i Renata będziemy latać w ramach testu na stadionie koło Marysi. Zaczynamy o 12. O reszcie towarzystwa nie wiem, może się wypowiedzą.

Piotrek, nie zaśnij na tym wybieganku, czasem daj ognia, będzie podwójna korzyść. :hejhej:

Miałem wczoraj na 1 km czas 3:43. Jestem średnio zadowolony, w podstawówce biegałem szybciej :lalala:
Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
Przemek_Docent
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 180
Rejestracja: 24 wrz 2009, 13:15
Życiówka na 10k: 00:45:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

darek284 pisze:(...)Przemek, Piotrek jutro biegnie 100 km wybieganko w Kaliszu
Tak, to wiem :-) Twardziel. Naprawdę.
darek284 pisze:ja i Renata będziemy latać w ramach testu na stadionie koło Marysi. Zaczynamy o 12.(...)
Tym nowiutkim, na osiedlu na Marysinie? No to jestem ciekaw wrażeń :-)
Pozdrówki
Przemek_Docent
Awatar użytkownika
Yogi!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 369
Rejestracja: 06 sie 2008, 23:07
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Mazowiecki Park Krajobrazowy

Nieprzeczytany post

henley pisze:Mimo ,że dioda w RXP jest ta sama co w XP, to jest potężna różnica w jasności. W RXP dioda jest zasilana prądem ok.700mA, a w XP tylko 300mA (w trybie najwyższym). Przy takim zasilaniu powinno być dwa razy więcej światła (tak wychodzi z danych technicznych diody)
Jacku,
Jak zwykle diabeł wszedł w szczegóły. Starsze Myo XP miało Luxeona. Cosik półtora roku temu weszło nowe udoskonalone XP - ma diodę SSC. RXP również ma SSC tylko, że oba wyroby były klasyfikowane do różnych binów i ta pakowana do XP miała mniejszą sprawność.
Wysokie prądy są kuszące, ale nie napinałbym się tak mocno. 700mA pali ściółkę i starczy go może na 3 wypady. O ile pamiętam na środkowym trybie Mactronic ciągnął mi z akusów nie więcej niż 150mA, a elektronika wysterowywała diodę niewiele mniejszym I. Serca marysińskich biegaczy podbiłem na sto piećdziesiąt właśnie, potwierdzając przy okazji, że aku sprawdzają się w Maku.
Jeżeli jednak jesteś w stanie zapłacić za RXP to bierz ją spokojnie, nie bawiąc się w dłutowanie. Ma mniej skupiony snop światła (rzecz gustu) i odpada problem "baterie czy akumulatorki".
Swoją drogą, po co Wam takie halogeny w lesie? Jak nie widać wszystkiego to uruchamia się wyobraźnia i o to właśnie chodzi. A że czasami wyrżniemy orła, każdemu się może zdarzyć.
Po co Henleyowi halogen w lesie, to mogę przypuszczać- biega szybko, więc korzenie szybciej wyrastają. Jednak po co mi halogen, to... rzeczywiście muszę się zastanowić. Naprędce wesprę się tezą, że raz a dobrze zwichnięta kostka nigdy nie będzie taka jak dawniej, nawet po całkowitym wyleczeniu.

Ferroczłowieku! Powodzenia w Kaliszu!
Kto nie ma w głowie
Ten ma w nogach ;)
Awatar użytkownika
darek284
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 748
Rejestracja: 23 kwie 2004, 11:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przemek_Docent pisze:Tym nowiutkim, na osiedlu na Marysinie? No to jestem ciekaw wrażeń :-)
To nie będzie test nowej bieżni, bo tę już znamy, biegaliśmy tam dwa razy interwały.
To będzie naukowy odpowiednik testu Conconiego. Mówiąc po polsku, będziemy latać po stadionie coraz szybciej i szybciej, a kolega naukowiec będzie spijał naszą krew.

Misiu, ćwicz wytrwale, a zapomnisz o skręconych kostkach. Wiem co mówię :ojoj:

Henley, jak zakupisz ten halogen, mogę od Ciebie odkupić to z czym teraz biegasz?
Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
Renata
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 677
Rejestracja: 08 paź 2007, 17:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Co Wy tak z tym światłem do lasu się pchacie? Te opisy co z czym zlutować, jaką diodę zastosować i jak prądy podkręcić, żeby elektrony więcej lumenów dały. Czas pomyśleć o ciemnościach. O tych pniach drzew i gałęziach bezlistych spowitych mgłą i ciężkim jesiennym powietrzu wypełnionym wilgocią. Czy już czujecie atmosferę zaduszkowego biegu?
Pozdrawiam,
Renata
http://renataidarek.blogspot.com/
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ja z czołówką nie biegałam nigdy, i nawet takiej do biegania nie mam - mam starą turystyczną. Po lesie biegam tylko w weekendy, czyli za dnia, a tygodniu jakieś osiedlowo-dolinkowe okolice albo stadion, gdzie zawsze trochę światła się znajdzie.

W ciemnościach boję się właśnie wywinięcia orła - upadam zawsze na kolano i zawsze na to samo, zatem trochę się o nie obawiam, bo potrafi po takiej akcji zapalić się :lalala: .
Ale ogólnie jest fajnie, zwłaszcza, gdy jest mgła - tak trochę upiornie ...
Dziś za to jest mgła od rana i też będzie fajnie :hej: .
Awatar użytkownika
Przemek_Docent
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 180
Rejestracja: 24 wrz 2009, 13:15
Życiówka na 10k: 00:45:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

darek284 pisze:To będzie naukowy odpowiednik testu Conconiego. Mówiąc po polsku, będziemy latać po stadionie coraz szybciej i szybciej, a kolega naukowiec będzie spijał naszą krew
Jak tam eksperymenty? Macie jakieś ciekawe wnioski? :-)
Ja rano ganiałem po Maryśce, całkiem sympatycznie było przy tych 9 st.C.
Pozdrówki
Przemek_Docent
Awatar użytkownika
henley
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 12 maja 2007, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Marysin Wawerski

Nieprzeczytany post

U mnie dzisiaj 2h porannego (od 8.30) biegania po Marysi. W trakcie drugiego kólka spotkałem Piotrka Anina (był przy szlabanie o 9.00), a następnie innego biegacza- Mirka który jest fanem Norriego Wiliamsona :hej: . Z Piotrkiem obgadaliśmy różne warianty Jego treningu zimowego :niewiem: .Żadnego Docenta nie mijaliśmy :orany:

PS.Gratulacje dla Żelaznego Piotrka -bardzo ładny czas i znów wygrany konkurs na najbardziej uśmiechającego się zawodnika :hej: .
pzdr
henley
,,Nie ma litości, zakładników nie bierzemy..."
Awatar użytkownika
Przemek_Docent
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 180
Rejestracja: 24 wrz 2009, 13:15
Życiówka na 10k: 00:45:45
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Nieprzeczytany post

henley pisze:U mnie dzisiaj 2h porannego (od 8.30) biegania po Marysi. W trakcie drugiego kólka spotkałem Piotrka Anina (był przy szlabanie o 9.00), a następnie innego biegacza- Mirka który jest fanem Norriego Wiliamsona :hej: . Z Piotrkiem obgadaliśmy różne warianty Jego treningu zimowego :niewiem: .Żadnego Docenta nie mijaliśmy :orany:
:-( Fakt - nie widziałem dwóch biegaczy razem... Widziałem biegaczkę z psem koło szlabanu ok. 9:30 i jednego biegacza parę minut później, dalej... Ja dziś dreptałem krótko, ze strachu przed bólem kolana, na szczęście nie przyszedł :-) Byłem dziś z dwoma psiakami :-) i dość pomarańczowo się ubrałem :-)
http://sportstracker.nokia.com/nts/work ... id=1731595
henley pisze:PS.Gratulacje dla Żelaznego Piotrka -bardzo ładny czas i znów wygrany konkurs na najbardziej uśmiechającego się zawodnika :hej: .
Wielki, wielki szacun dla Piotrka :-)
Pozdrówki
Przemek_Docent
Awatar użytkownika
darek284
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 748
Rejestracja: 23 kwie 2004, 11:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa-Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A my się zstestowaliśmy metodą profesora Żołądzia i lada chwila będziemy bogatsi o wiedzę z jakimi prędkościami śmigać po Marysi. Jak będą wyniki, migiem je podamy.

Jacek, nie odpowiedziałeś na moje pytanie :ojnie:

Ciekawe czy Piotrek pojawi się na basenie w poniedziałek.
Pozdrawiam,
Darek
Awatar użytkownika
henley
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 420
Rejestracja: 12 maja 2007, 23:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa Marysin Wawerski

Nieprzeczytany post

darek284 pisze: Jacek, nie odpowiedziałeś na moje pytanie :ojnie:
Czy ja gdzieś napisałem ,że kupuję nową czołowke? :hej:
Gdybym zmieniał :niewiem: to starą zabierze mi syn (już jej używa) :orany: .
pzdr
henley
,,Nie ma litości, zakładników nie bierzemy..."
ODPOWIEDZ