Odpoczynek po sezonie

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
aokins
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 44
Rejestracja: 20 sie 2008, 23:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Tak jak w temacie: kiedy i jak zaplanować przerwę w treningach, startach i zacząć potem nowy cykl, sezon? Wszelkie rady mile widziane :lalala: .
PKO
Awatar użytkownika
MichalJ
Ekspert/Trener
Posty: 2107
Rejestracja: 18 lut 2006, 07:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Peru
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przerwe w treningach czyli tak zwane roztrenowanie mozesz zrobic kiedykolwiek w ciagu roku. To zalezy od tego kiedy zamierzasz znowu startowac. Na przygotowanie potrzeba od 3-6miesiecy. Sprawa wyglada tak. Jezeli nie planujesz juz startowac w tym roku to patrzysz kiedy chcesz wystartowac w przyszlym sezonie. Powiedzmy, ze w 1 kwietnia. Teraz mamy wrzesień, a ze potrzeba ci np 5 miesiacena na przygotowania to musisz zaczac w listopadzie. Czyli wegetujesz do listopada. Robisz lekkie treningi, troche wolnego. Poprostu utrzymujesz sie na takim poziomie zebys nie musial startowac od zera.
przeczytaj ten artykuł http://bieganie.pl/?cat=2&id=904&show=1
Michal. J
MOIM TRENEREM JEST JEZUS-strasznie wymagajacy ale warto mu zaufac

www.rodzinkamisyjna.pl
gasper
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2876
Rejestracja: 20 sie 2001, 13:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Nieprzeczytany post

aokins pisze:Tak jak w temacie: kiedy i jak zaplanować przerwę w treningach, startach i zacząć potem nowy cykl, sezon? Wszelkie rady mile widziane :lalala: .
to zależy od tego jak trenowałeś, wieku itp. ja robie 2 przerwy w roku - choć przerwa to za mocno powiedziane - wiosną po mocnych startach robię z 2-3 tygodnie lekkiego treningu - wtedy bieganie uzupełniam basenem, rowerem i grami zespołowymi. Forma nie spada a po takim okresie wzrasta chęć biegania ;). Drugą przerwe robie od połowy do końca listopada - ale też nie jest to zawieszenie treningów tylko zmniejszenie mocne bieganych kilometrów i uzupełnienie ich innymi sportami
New Balance but biegowy
ODPOWIEDZ