Bieganie na Podlasiu

seler
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2009, 08:41

Nieprzeczytany post

mam pytanko, czy jest jutro spotkanie o 10.00 (2.08)?
drugie pytanie. w Porannym przeczytałem, że członkostwo w klubie nie wymaga żadnych opłat, z kolei w statucie PKB przeczytałem, że członkowie są zobowiązani do uiszczania składek członkowskich. więc jak to jest, bo chciałbym jutro podpisać papiery członkowskie. oczywiście jeśli będzie taka możliwość.
New Balance but biegowy
Rafalf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:37

Nieprzeczytany post

seler pisze:mam pytanko, czy jest jutro spotkanie o 10.00 (2.08)?
tak o 10.00 pod lodowiskiem na ul. 11 Listopada
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Nie przewidujemy żadnych opłat. Jeśli pojawią się jakieś koszta być może będziemy się na nie zrzucali, ale na razie takowych nie było i chyba nie będzie.
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

seler pisze:mam pytanko, czy jest jutro spotkanie o 10.00 (2.08)?
drugie pytanie. w Porannym przeczytałem, że członkostwo w klubie nie wymaga żadnych opłat, z kolei w statucie PKB przeczytałem, że członkowie są zobowiązani do uiszczania składek członkowskich. więc jak to jest, bo chciałbym jutro podpisać papiery członkowskie. oczywiście jeśli będzie taka możliwość.
Witam,
Spotkanie w formie wspólnego biegania jest, natomiast jeśli ktoś zamierza jutro przyjść jedynie w celu podpisania statutu czy też uchwał założycielskich - niestety nie będzie to możliwe. W ostatnich tygodniach przynosiłem dokumentację na każde niedzielne spotkanie i koniec końców podpisywały się 1 - 2 osoby, a ja musiałem prosić następnie kogoś, kto przyjechał autem, aby przechować u niego tą dokumentację na czas wspólnego biegu, gdyż biegania z teczką z dokumentami wolałbym nie praktykować ;). Tak więc odnośnie formalności - myślę, że będą one załatwiane na przyszłych spotkaniach towarzyskich, których termin już teraz można zacząć konsultować na forum ;).

Odnośnie samych składek członkowskich - wiem, że niektórych to odstrasza, ale zapis ten został wprowadzony do statutu, aby nie odstawać od innych stowarzyszeń, oraz aby w przyszłości starając się o finansowanie z zewnątrz nikt nam nie zarzucił, że nie zaczęliśmy zbierania pieniążków od siebie. Z tym, że ten statut jest dopiero projektem i będzie obowiązywał dopiero po rejestracji stowarzyszenia. Ponadto jedną kwestią jest ustalenie składek a drugą ich egzekwowanie - w praktyce może to być martwy punkt. Chcąc jednak ustrzec się przed zarzutami jakiejkolwiek interesowności w działaniu stowarzyszenia - myślę, że będzie tak jak Karol pisze - bez żadnych opłat, składek itp., chociaż z drugiej strony, gdybyśmy zebrali jakieś wspólne pieniądze, moglibyśmy pomyśleć o ujednoliceniu strojów - zakupie koszulek z własnym logiem, o której to możliwości z kolei wspominał Pan Janusz na jednym ze spotkań.

Konkludując odpowiem jeszcze na jedno pewnie interesujące pytanie odnośnie przyszłej gospodarki finansowej stowarzyszenia - jeśli już zostanie zawiązane, wtedy pewnie pojawi się także skarbnik, który będzie trzymał pieczę nad wspólnymi środkami, jesli takie będą. Ula wspominała bodajże podczas biegu na 5-km o możliwości założenia dla nas konta, choć myślę, że z tym warto byłoby się wstrzymać do momentu rejestracji stowarzyszenia - uzyskania przez nie osobowości prawnej i otworzenia konta bezpośrednio dla stowarzyszenia. W innym wypadku konto lub subkonto mogłaby otworzyć już teraz os. fizyczna lub inna niż PKB os. prawna, tylko przed rejestracją to chyba jest zbędne.

Pozdrawiam,
Piotrek
Rafalf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:37

Nieprzeczytany post

co myślicie o tym żeby wstawiać na stronę krótki opis naszych spotkań biegowych i może jakieś grupowe zdjęcie? podejmuję się na przyszłość bieganie z aparatem ;)
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Powiem tak: Jestem za.
A teraz wymieniam rzeczy z którymi się zgadzam :)

1. Rzeczywiście można by pomyśleć na temat koszulek klubowych - oczywiście nie bawełnianych, tylko porządnych w których moglibyśmy startować (fajne i niedrogie mają ci z Łomżyńskiego Klubu Biegowego)

Na Allegro koszulki Kalenji chodzą po ok. 40 zł
http://www.allegro.pl/item690229369_kal ... ace_s.html

2. Konto w banku założymy przed samą rejestrację Ula zaproponowała mi już, że się tym zajmie (oby udało się bezkosztowo)

3. Jeśli chodzi o opisy spotkań, to jak najbardziej mogę wstawiać.
Rozdam loginy zainteresowanym i sami będą mogli edytować stronkę.

Wpadłem też na pomysł, żeby wrzucić nasze ulubione trasy (np. z zumi lub Google Maps) wraz z opisem.
Na razie jestem w rozjazdach (chwilowo w Białym) ale jak się to wszystko skończy, to dopnę wszystko na ostatni guzik.

A jak tam dzisiaj było? Ja niestety nie dotrwałem. Nastawiłem ambitnie zegarek i poszedłem biegać po Zwierzyńcu ok. 7:00.

Niestety, coś zaczęło się niedobrego ze mną dziać (ból gardła itp.) do tego przejmujące zimno (z rana było naprawdę zimno + spory wiatr) i wróciłem do domu przed 9:00 nie doczekawszy się spotkania. :echech:
Rafalf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:37

Nieprzeczytany post

fajnie było tylko szkoda że tak mało osób wpadło :) pobiegaliśmy w czterech po parku zrobiliśmy rozgrzewkę a na koniec serię przebieżek i rozciąganie - dla mnie się podobało ;) na koniec rzuciliśmy pomysły na temat następnej niedzieli może by byli chętni aby pobiegać po pietraszach lub ogrodniczkach albo macie jakieś swoje pomysły?
zawsze to fajniej niż w tym samym miejscu :)

Pozdrawiam Rafał
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Spoko - możemy zmienić miejscówkę. Pietrasze są jak najbardziej OK (Janusz będzie miał bliżej)

Myślę, że za tydzień dotrę :)

Info o dzisiejszym spotkaniu już umieściłem w dziale Aktualności.
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Z założeniem konta problemu nie będzie, ale jeżeli chodzi o mój bank to te 10 zł miesięcznie jednak trzeba będzie zapłacić :( Nie są to duże pieniądze, więc nawet przy jakiejś minimalnej pierwszej składce na koszty by było. Poza tym nie wycofywałabym się tak z tych składek chociaż wiem, że są nieściągalne :) i dyskusyjne, ale przyszły sezon biegowy za pasem i nawet na tą benzynę gdzieś na dojazd można by zacząć zbierać, czy też na te koszulki dla klubowiczów, bo to też dobry pomysł. W końcu i tak każdy w jakiejś koszulce biega :) to czemu by nie z naszym logo. Cóż... do was dołączę we wrześniu. Na razie kondycję ćwiczę. Sama. Ale systematycznie!!!!
adam580
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 05 sie 2009, 09:59

Nieprzeczytany post

To gdzie w tą niedzielę biegamy?[/code]
Andu
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 25
Rejestracja: 24 kwie 2009, 13:21

Nieprzeczytany post

Czy ktoś z podlaskich biegaczy czuje się na siłach zostać koordynatorem akcji społecznościowej "PUMA z biegiem miast" i zgłosić Białystok oraz członków Podlaskiego Klubu Biegowego do udziału w projekcie ?

http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... 0&bieganie

Firma PUMA, światowy potentat na rynku biegowym, szuka kolejnych pasjonatów biegania oraz nowych miejsc! Trwają prace koncepcyjne nad doborem miast, do których trafi rozrastająca się z każdym miesiącem akcja. Wiadomo, że miasto pretendujące do tego miana powinno zamieszkiwać ok. 200 tysięcy mieszkańców, w których prężnie rozwija się nasza ulubiona dyscyplina sportowa - bieganie. Jako że akcja "PUMA z biegiem miast" zachęca miłośników biegania do rozszerzania "stref biegowych" po za miejskie tereny zielone, wybrane lokalizacje i trasy powinny przebiegać w możliwie ścisłym centrum, z wykorzystaniem miejskich skwerów, deptaków itp.

W związku z planowanym rozwojem PUMA poszukuje par (kobietę i mężczyznę), które zainteresowane byłyby prowadzeniem wspólnych cotygodniowych spotkań treningowych w swoich miastach. Preferowane są osoby z doświadczeniem biegowym i startowym, znające swoje lokalne środowisko biegowe oraz aktywnie organizujące, lub współorganizujące zarówno biegi uliczne jak i inne projekty związane z bieganiem. Osoby pragnące zaproponować swój udział w roli koordynatorów prosimy o przesłanie do dnia 23 sierpnia 2009 roku emaila (na adres: pawel.januszewski@puma.com) zawierającego swoją aplikację. W jej treści powinna znaleźć się sportowa biografia kandydata, nazwa miasta, krótka analiza wybranego środowisko biegowego, opis trasy(ok.5-8km) i opis swojego pomysłu na czwartkowe spotkania w ramach akcji. Prosimy także o podanie linku do swojej sportowej wizytówki na portalu MaratonyPolskie.PL. Na najciekawsze propozycje odpowiemy, ich autorów odwiedzimy w celu zapoznania się z wybraną przez nich trasą i omówienia ich propozycji. Najciekawsze koncepcje nagrodzone będą sprzętem biegowym marki PUMA (bez względu na ostateczny wybór miast)
Rafalf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:37

Nieprzeczytany post

ja proponuję spotkać się tradycyjnie pod lodowiskiem na 11 listopada, i przebiec się inną trasą niż zwykle :) np: 11 Listopada - Zwierzyniecka - Mickiewicza - Planty - 11 Listopada a w między czasie rozgrzewka z rozciąganiem. Co o tym myślicie?
Siekier83
Wyga
Wyga
Posty: 64
Rejestracja: 09 lut 2009, 20:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

W przerwie między treningami warto wybrać się do Intersportu a Alfie. Jest duża wyprzedaż obuwia do biegania, że aż szkoda nie kupić. Np. Asicsy GT-2140 kosztują 269 zł, gdy normalnie w internetowych sklepach dla biegaczy za takie buciki trzeba jakieś 400 zł + koszty przesyłki zapłacić. Spytam Kto wybiera się na półmaraton do Ełku? Narazie widzę, że jest nas 4. Jakoś mało. Zapisujcie się, i wpłacajcie za start. Limit czasu jest naprawdę duży 3 godziny, nawet nie zaprawionemu w bojach biegaczowi powinno tego czasu swobodnie starczyć. Ja już wpłaciłem opłatę startową, wiec jadę na 100% i mam jeszcze 2 wolne miejsca w samochodzie, jak ktoś jest zainteresowany to czekam na wiadomości na priv. Nie zapomnijcie o niedzielnym treningu 10.00 pod lodowiskiem.
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

witam,
ja ani w tą niedzielę, ani w następną nie będę w stanie dotrzeć na spotkanie. W przyszłym tygodniu w okolicach środy planuję przebieżkę do Olmont więc chętnych zapraszam.
Z Ełkiem - na razie nie wiem, czy będę miał ten termin wolny.
Pozdrawiam,
Piotrek
Rafalf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:37

Nieprzeczytany post

planuje ktoś bieganie po stadionie miejskim dziś po 15? Doszły mnie słuchy że będą jakieś zajęcia z trenerem i chętnie bym dołączył

co do Ełku to wybieram się i się doczekać nie mogę :D
ODPOWIEDZ