Bieganie na Podlasiu

Adirun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2009, 13:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie,
Znamy się mało...więc może ja bym powiedział parę słów o sobie...najpierw:)
26 lat, regularne bieganie od ponad roku z małymi przerwami, ciągle stała trasa po osiedlu Piasta i częściowo Pieczurki.
Bardzo fajnie, że podlaskie środowisko biegowe się integruje. Skoro to wszystko przybiera już na tyle zinstytucjonalizowaną formę (stowarzyszenie ze statutem) to jak najbardziej popieram rzucony gdzieś wcześniej w temacie pomysł stworzenia przez "kumatych" własnego forum dyskusyjnego. Można byłoby porozmawiać o wielu innych ciekawych rzeczach w swojsko-śledzikowym klimacie :hej:
Pozdrawiam
I came, I saw, I conquer ...
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

A gdzie biegasz na Piasta? Wywodzę się z tego osiedla w czasach jeszcze niebiegowych i zastanawiam się gdzie tam można biegać oprócz łąki. Są jeszcze jakies fajne miejsca?
Adirun
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2009, 13:11
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Jest sporo ciekawych miejsc- ja np. biegnę Towarową, Piasta ( ta droga którą jedzie 12 w kierunku Pieczurek), potem obiegam ogródki działkowe za kościołem św. Ducha i dalej- w zależności od nastroju i kondycji- uderzam w prawo żeby wrócić na ulicę Piasta albo w górę przez ulicę Sybiraków aż do Piastowskiej. Można też przebiec się dość świeżą ścieżką rowerową która praktycznie prowadzi od Towarowej do skrzyżowania z Branickiego- jeszcze żaden rowerzysta się do mnie nie czepnął za zajmowanie pasa ruchu :hej: ewentualnie drugą stroną tej samej trasy przez Piastowską i Chrobrego. Gdyby nie ograniczenia czasowe zaliczyłbym pewnie z raz przebieżkę od Piasta aż do cmentarza grzebalnego kościoła Ducha Świętego, ale jakoś nigdy nie potrafię się zebrać na taki dystans.
I came, I saw, I conquer ...
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Krótka, subiektywna relacja z dzisiejszego spotkania:
Na wstępie chciałbym przeprosić wszystkie osoby, które przyszły w umówione miejsce - Mosir - przy wejściu na lodowisko, przed godziną 10 i nikogo nie spotkały - nieszczęśliwym trafem inicjatorzy Klubu "solidarnie" się spóźnili, dlatego też jeszcze raz przepraszam, jednakże zapewniam, że spotkanie Klubu się odbyło.

Podczas krótkiej i wolnej - dopasowanej do pogody i dnia - przebieżki ustaliliśmy kilka ważnych dla przyszłej działalności Klubu rzeczy. Otóż postanowiliśmy kontynuować pomysł utworzenia stowarzyszenia zarejestrowanego - różniącego się tym od stowarzyszenia zwykłego tym, iż trzeba spełnić więcej formalności przy kreacji, jednakże posiadającego także więcej uprawnień i mającego w przyszłości większe możliwości, jeśli chodzi o realizację celów Klubu - organizację i udział w różnego rodzaju imprezach/zawodach sportowych, integrację podlaskiego środowiska biegaczy, czy też wreszcie wspólną, niedzielną rekreację, organizowaną dla wszystkich chętnych - bez żadnych wymogów, jeśli chodzi o kondycję czy wytrzymałość.
Dlatego też zaczęliśmy wypełniać niezbędne dokumenty do rejestracji stowarzyszenia w KRS-ie - do ich wypełnienia brakuje tylko podpisu kilku/kilkunastu innych osób, aby spełnić minimum formalne wymagane w sądzie. Ponieważ dziś nie udało się zebrać całej ilości wymaganych podpisów - będę przynosił te dokumenty na kilka najbliższych niedzielnych spotkań, aby każdy chętny, mógł się podpisać i zostać "Członkiem Założycielem" Podlaskiego Klubu Biegowego. Im więcej nas tym lepiej :).

Odnośnie samych spotkań i ich formuły - na razie zostaje niedziela, godz. 10 jako dzień spotkań całego klubu. Padł także pomysł spotkania w tygodniu - jednakże żaden dzień, poza propozycjami środy lub czwartku w godzinach wieczornych, nie został ustalony.
Z mojej strony - będę informował na forum - dzień przed biegiem, kiedy biegnę i w jakim kierunku - do momentu utworzenia przez Karola odpowiedniego działu na stronie z ogłoszeniami, gdzie każdy będzie mógł na bieżąco sprawdzić / dodać datę swojego treningu czy też propozycję dla innych. Oczywiście będą to tylko propozycje. Ponadto biegam zazwyczaj po zwierzyńcu i w okolicach, ale jeśli ktoś rzuci pomysł spotkania na Jaroszówce i bieg w kierunku Supraśla, spotkanie na Piasta czy też na Zielonych Wzgórzach - również z chęcią tam dojadę :).

Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia za tydzień (albo wcześniej ;) ),
Piotrek
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

A fotka jest w dziale Aktualności :)
kifarus
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 230
Rejestracja: 08 cze 2009, 09:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Witam po urlopie. Długo mnie nie było i trochę widzę się zadziało. Czyli rozumiem że niedzielne bieganie o 10 mogę wpisać w grafik. To dobrze, bo odkąd skończyły się ścieżki i zaczął urlop rozleniwiłam się nieco.
BNK
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

a może spotkanie organizacyjno-zapoznawcze w najbliższy czwartek 23 lipca b.r. , na którym będzie okazja omówić szczegóły, podpisac potrzebne dokumenty, zebrac chętnych do XIX Biegu Powstania Warszawskiego ???, proponuje ogródek przy filharmonii, chyba kawiarnia SOLO, godzina 18.00, co wy na to ???
Awatar użytkownika
lorak75
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 255
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Mnie nie będzie, bo jestem na urlopie, ale jeśli dojdzie do spotkania, niech podpiszą papiery te osoby, które nie były w niedzielę (taka sugestia) :)
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

jestem za spotkaniem, pod warunkiem, że trochę osób przyjdzie a nawet jak nie to się najwyżej rozejdziemy po domach ;).
Btw. - Jakby ktoś dziś reflektował przebieżkę to zapraszam - godzina 18 i start tradycyjnie spod lodowiska, jeśli komuś godzina nie pasuje - można zmienić - podobnie jak trasę i miejsce zbiórki :).
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

witam,
czy ktoś się wybiera na to dzisiejsze spotkanie?
Pozdrawiam,
Piotrek
BNK
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 15
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:32
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

dziękuje wszystkim, którzy przybyli na wczorajsze przesympatyczne spotkanie a do tych co sie lenili: żałujcie :bleble: , podpisów nie było gdzie składac za to tematy okołobiegowe omówione szczegółowo, to do niedzieli ? 10.00 lodowisko
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

niestety nie doczekałem się odpowiedzi, czy ktoś w ogóle się wybiera więc asekuracyjnie nie poszedłem :/
sawikos
Wyga
Wyga
Posty: 122
Rejestracja: 22 cze 2009, 11:15
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Białystok

Nieprzeczytany post

Szanowni :),
Witam po kolejnym spotkaniu Klubu. Na spotkaniu 2 nowe osoby złożyły swoje podpisy pod projektami uchwał i statutu. Postanowiłem w ramach usprawnienia przygotować te uchwały i statut w wersji elektronicznej i każdy z Was otrzyma je na swój adres e-mailowy, aby się z nimi zapoznać i ewentualnie po akceptacji podpisać na którymś ze spotkań klubu.
Pozdrawiam,
Piotrek

Ps. Uchwały i statut zostaną wysłane po powrocie Karola z urlopu ;).
Ostatnio zmieniony 26 lip 2009, 19:01 przez sawikos, łącznie zmieniany 1 raz.
Milutka
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 14
Rejestracja: 13 lip 2009, 14:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bstok

Nieprzeczytany post

Hej , co prawda ja teraz biegać nie mogę, mam przerwę ale może fajny byłoby się spotkać, pogadać. Widzę, że Wy juz się poznaliście.
Pozdrawiam ;)
Rafalf
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 49
Rejestracja: 26 lip 2009, 11:37

Nieprzeczytany post

jeśli by ktoś planował wspólną przebieżkę to ja chętnie dotrzymam towarzystwa

Pozdrawiam Rafał
ODPOWIEDZ