Bieg wahadłowy, koperta...

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
azrael33
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2008, 18:24

Nieprzeczytany post

Witam,
niedługo czeka mnie egzamin sprawnościowy do służby więziennej, na nim zaś 2 konkurencje biegowe: bieg wahadłowy 10x10m dookoła chorągiewki oraz koperta 3x5. Macie może pomysły albo doświadczenia, jak najlepiej podejść do tych zadań? Może jakieś rady techniczne (szczególnie zawracanie dookoła chorągiewki zabiera sporo czasu i prowadzi do wytracenia dynamiki)? Co mnie zaskoczyło, to fakt, że mimo że od roku prawie codziennie biegam, to jednak brak mi szybkości potrzebnej do wykonania tych zadań. Awaryjnie wprowadziłem więc co drugi dzień 2 x 5 x 60 metrów pod górkę, licząc na nadrobienie braków w prędkości. Co Wy na to?
New Balance but biegowy
artujawo1
Wyga
Wyga
Posty: 110
Rejestracja: 06 lip 2009, 18:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

niedawno miałem ten sam egzamin ale w innych służbach :)
osobiście wybrałem 10x10 bo mamy do wyboru albo jedno albo drugie
jeśli przygotowujesz się do egzaminu a wcześniej nic nie robiłeś to pamiętaj
biegnij na full na ostatniej 10=ce nogi będą ciągnąć do tyłu uwaga na mecie czasami ląduje się na twarzy :) nie hamuj w połowie dystansu ale dopiero krok przed tyczką zakręty pokonuj nisko pochylony poćwicz przysiady przed metą nie hamuj
ja nie specjalnie przygotowywałem się ale na 5 w V grupie wiekowej zaliczyłem i pamiętaj ogólne wybieganie też się przyda poz
azrael33
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 12
Rejestracja: 13 lip 2008, 18:24

Nieprzeczytany post

Dzięki! Wiarę pokładam w ćwiczeniu sprintów i myślę, że jakoś uda się zrobić przyzwoity czas. Masz może jakiś pomysł na rzut piłką lekarską, bo wydaje mi się że jest to uniwersalna konkurencja na wszelkiego typu wstępniakach sprawnościowych?:)
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
PKDeath
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 216
Rejestracja: 06 lis 2008, 20:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

wahadlowka tyle ze 10x15m to byla nasza zmora w LO... Generalnie lepsze czasy osiagali ci ktorzy nie zawracali tylko naskakiwali bokiem (w zaleznosci od podloza i butow mozna sie wywalic albo slizgac - warto sprawdzic przed :hej: ) hamowali do zera i znowu startowali. wazna tu jest sila biegowa wiec rozne wykroki, przysiady, itd.

zasadniczo nie wiem co ten bieg sprawdza ale zyganie gwarantowane na koniec...
artujawo1
Wyga
Wyga
Posty: 110
Rejestracja: 06 lip 2009, 18:24
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

ważną sprawą jest również obuwie a szczególnie przyczepność do podłoża ja po zmianie poprawiłem czas o 0,8 sek pamiętaj żeby nie hamować w połowie tylko ok 1 krok prze słupkiem-tyczka i zawsze na na niskich nogach potrenuj zwroty ja to robię na trzy kroki i podobno mam bardzo złą technikę :)
co do piłki to na szczęście nie mam tej dyscypliny i nigdy jej nie trenowałem ale drążek i pompki pomogą a na pewno nie zaszkodzą poz i daj info o wynikach
kamilos
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 894
Rejestracja: 05 lip 2009, 17:42
Życiówka na 10k: 42:30
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Miechów

Nieprzeczytany post

tak jw przy słupkach nisko na nogach i dynamiczny mocny krok po kazdym zakrecie zebys sie szybko zbieral
Powodzenia
ŻYJ ABY BIEGAĆ, BIEGAJ BY ŻYĆ
ODPOWIEDZ