Duży rozmiar butów do biegania ???

Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

w Decathlonie Wrocław masz Pegasusa do 49 , sprawdziłem , są na stanie
i Asics GT 1140 48, 49 i 50 - też są na stanie

udanych zakupów
Tomek
New Balance but biegowy
Olleo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:35
Życiówka na 10k: 1:04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Udalo sie kupic Asicsy GEL-3000 (rozmiar 48, jeszcze nie jestem pewien, czy dobry, moze jutro znajde czas, by je przetestowac). Tylko nie jestem pewien, czy to na moja stope (spore plaskostopie) i wage (97-99kg) jest ok wybor. Cena atrakcyjna - w Intersporcie wyprzedaz za 250zl.
Olleo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:35
Życiówka na 10k: 1:04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pobiegalem dzis godzinke i jestem prawie zadowolony. Sam but swietnie amortyzuje, rozmiar tez jak najbardziej odpowiedni, ladnie trzyma stope... ale wkladka mnie zabija - jej krawedz (albo przeszycia w jej poblizu) masakrycznie obciera podbicie stopy. Udalo wam sie to jakos rozwiazac?
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

wiesz dlaczego Cię tak wkładka obciera ?
bo to jest but dla bardzo mocnego pronatora i wkładka jest tak wyprofilowana aby wspierać sklepienie podeszwowe i stąd nacisk a w konsekwencji tarcie , dodatkowe wsparcie po wewętrznej części podeszwy "podbija" tę wkładkę jeszcze do góry
cena to czasem nie wszystko...aby odpowiednio dobrać but
Tomek
Olleo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:35
Życiówka na 10k: 1:04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To chyba nie do konca tak. Moje poprzednie buty mialy mocno wyprofilowana wkladke. Do glanow kupilem ze wzgledu na mocne plaskostopie wkladke ortopedyczna z jeszcze mocniej wyprofilowana ta czescia (i to sztywna, a nie miekka, jak w tym bucie) i przechodzilem tak w nich ponad 10 lat. Bez takich wkladek po dluzszym chodzeniu/bieganiu w jakichkolwiek butach rwie mnie stopa, a wszedzie widzialem (i w NOT gosc tez mi tak doradzil): "Masz płaskostopie to kupujesz buty dla pronator-ów"

Mi wyglada na blad konstrukcyjny tej wkladki - zamiast sztywnego wyprofilowania ma sztywna krawedz, albo ma ja zbyt nisko.
Tomek Michałowski
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1320
Rejestracja: 13 sty 2008, 13:02

Nieprzeczytany post

to zwróć te buty i weż inną parę i spróbuj albo daj im jeszcze szansę podczas kolejnych treningów
Tomek
Olleo
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 45
Rejestracja: 25 mar 2009, 13:35
Życiówka na 10k: 1:04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mam kolege w pracy, ktory przez kilka lat biegal w maratonach. Radzi, by najpierw troche pochodzic w tych butach, potrenowac bardziej statycznie na silowni - powinno sie ladnie ulozyc.
mumin66
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 4
Rejestracja: 29 gru 2009, 00:21
Życiówka na 10k: 1h04
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiem, że temat stary, ale mam podobny problem w nowych asics 2140. Wkładka w środkowej części stopy obciera mi nogę po około 30 minutach biegu. Piecze cholernie, a jeszcze mam trochę siły biec. Dziś pierwszy raz użyłem butów do biegania, a od zakupu kilka dni temu chodziłem jedynie po domu.

Olleo, udało się rozwiązać ten problem?

Buty mogę zwrócić (konia z rzędem temu, kto rozpozna, że były używane przez pół godziny), ale może wystarczy wymienić wkładkę?
mchalnotts
Wyga
Wyga
Posty: 124
Rejestracja: 26 wrz 2008, 02:25

Nieprzeczytany post

Co do wkładki - mam podobnie w kilku parach, po wewnętrznej stronie buta tuż przy pięcie w miejscu gdzie zaczyna się twardsza pianka od superantypronacyjnegosystemu ;) jakoś jakby się podwija, może system to pogłębia i obciera. Cóż, obciera ale głównie jak biegam w terenie (trawska, nierówne podłoże itp). Jak sobie radzę - dobre skarptki i jest ok, ale na razie dystanse niezbyt długi, zobaczymy co będzie w lecie.

Co do rozmiarów. Sam noszę Asicsy 49, Kalenji 48 itd... Niestety Decathlon się wycofał z większych rozmiarów i na ich www teraz wszystkie modele (no albo większość pomijając najtańszy a wszystkie z mnie interesujących kończą się na 47 najwyżej). Asicsy chyba do 46 aczkolwiek mają jeszcze w Krakowie w D. w Plazie jakieś resztki Asicsów 1040 na promocji. Ja wyrwałem swoje 49, były jeszcze 50ipół i jakieś chyba 46 albo 47.
Wielka szkoda bo do tej pory tylko u nich nie było większego problemu z rozmiarem. Może ten nowy sklep biegacza coś da choć przeglądając ich www to bida z nędzą, prawie żadem model z pełną rozmiarówką a o dużych to można pomarzyć :/
Może jeszcze Seezer w sezonie coś zapoda. Sprzedają głównie chyba niebiegaczom, ale i biegowe modele ;)
Awatar użytkownika
glodny1988
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 282
Rejestracja: 19 lip 2008, 22:04
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Nieprzeczytany post

co do obcierania w srodkowej czesci wkladki modelu 2140 to nie nowy problem.Sam mialem kiedys model 2120 (niemal identyczny) i tez obcieral w tym miejscu i tez czytalem na forach podobne skargi na ten but.U mnie pomoglo nie wiazanie na ostatnia dziurke sznurówek w polaczeniu z plastrem na rolce i wacikiem z czasem asics sie poddal.
ODPOWIEDZ