Debiut na półmaratonie 4energy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Wiecie co jest zajebiste? To, że wszsycy zrobiliśmy życiółwki!!! :hej:

ssokolow Imprez to se możesz szukać w kalendarzu na http://www.maratonypolskie.pl Np 11. października masz w Mysłowicach 15 km ;-)
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

witam , mi tez udało zejsc sie ponizej 2 h, plan był zeby zejsc ponizej 1:50 a jak starczy sił to dobiec z grupą 1:45, niestety brak rogrzewki ( przez zagadanie sie z jednym maratonczykiem, a obudziłem sie gdzy był sygnał do startu) sporowodował ze przejscie z marszu do predkosci startowej spowodowało ze po 1 podbiegu odlączyłem sie od 1:45 biegnac troche za nimi, na zbiegu juz nabrałem sił i biegłem w miare rownym tempem :-) czas to 1:48:23 netto jak na niecały 5 miesiąc biegania to jestem zadowolony :-) tak jak Bartess tez wybieram sie na ten bieg korona zapory, to moja stara trasa z biegów a w tych lasach robie coniedziele wybiegi :-) dziś obowiązkowa sauna i od jutra mały truchcik max 30 min :-)
Awatar użytkownika
pinky
Wyga
Wyga
Posty: 145
Rejestracja: 25 mar 2008, 13:12
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź (Retkinia)

Nieprzeczytany post

Ze swojej strony skłądam Wam wszystkim serdeczne gratulacje! Wszyscy wygraliście - z własnymi ciałami, umysłami, słabościami... Wiedziałam że Wam się uda! Trzymajcie tak dalej! Pozdrawiam ciepło ;-)
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Cześć.
Są już wyniki i zestawiłem je wg listy jaka krążyła przed startem :-)
Oto ona:

Obrazek

Shashlyk - o ile to Ty Radku (szukałem po wyniku, jaki podałeś, i wieku ;-))

Po wynikach widać, że podzieliliśmy się na 3 grupy :-)
1. na około 1:45-50, 2. na ~2:00 i 3. na ~2:10.

Może uznacie, że jestem bezczelny albo że się wymądrzam ale zrobiłem małą, amatoską "matematyczną" analizę tego co nam wyszło.
No to po kolei:
PinUpGirl - Świetny wynik! Gratulacje. Widać, ze pary Ci troszkę brakło na 3 kole ale 31. miejsce w kategorii i to w debiucie... szacuneczek!
Lejek i Blady - biegliscie razem??? Macie identyczny czas na 7.km i na 14. Potem Lejkowi chyba się buty zapaliły ;-). Blady chyba przesadziłeś z tempem co wyszło na ostatnim kole :-(.
Ssokolow - widać, że ładnie rozłożyłeś siły - co kółko to szybciej :-)
Piter82 - niezłe tempo - szkoda, że pary brakło na koniec.
Blezz - giwazda naszego teamu! najlepszy czas - dobrze rozłożyłeś siły ale 2. koło chyba za szybko.
Jacuś - fajny wynik i fajne, równe tempo.
Shashlyk - widać że chyba przesadziłeś na 2. kółku i spuchłeś na 3. - szkoda tych 15" do 2h. Mimo wszystko 8. lokata w kategorii robi wrażenie!
Rapacinho - widać, że z okrązernia na okrążenie nabierałeś tempa! Po ~3' na kółku poprawiałeś :-) Świetnie rozłożyłeś siły. Jestem pod wrażeniem taktyki no i wyniku oczywiscie.
Grozza - czas super a tempo takie, że można by wg Ciebie zegarek regulować ;-)
Teraz o sobie - jestem zadowolony, bo udało mi się dobrze rozłożyć siły. Co prawda ostatni podbieg dał mi w kość ale za to na ostatnich 3 km miałem na tyle siły by przyspieszyć i utrzymać spore tempo i jeszcze w tym wszystkim wyprzedzić ze 30 osób :-)

Wtrzewik i Lukie81 - dajcie się namerzyć :-)

Mam nadzieję, że nie będziecie źli na mnie za to, ze Was tak "rozłożyłem na częśći" ;-)

Pzodrawiam
Blady
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ruda Śląska - Halemba

Nieprzeczytany post

Dokładnie tak było, biegliśmy razem do 3 pętli potem lejek poszedł a ja sobie człapałem do mety. Cholerne 56 sekund :-(.
Półmaraton 4energy Katowice 21.09.08 - 02h00'56"
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Blady ale Ty przecież na 7 miałeś startować!!! Wielki szacun za mobilizację!!!
Blady
Wyga
Wyga
Posty: 89
Rejestracja: 04 maja 2008, 22:05
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Ruda Śląska - Halemba

Nieprzeczytany post

Tak wyszło, decyzję zmieniłem w sobotę, jak pakiet odbierałem. Towarzystwa trza było dotrzymać lejkowi, to nie jest tak 7-kę i do domu:-).

p.s. Lejek mam szansę na jakieś zdjęcie? Czy mnie wyciołeś:-)
jacuś daj maila mam fotkę do ciebie.
Półmaraton 4energy Katowice 21.09.08 - 02h00'56"
Awatar użytkownika
piter82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3381
Rejestracja: 31 lip 2008, 11:57
Życiówka na 10k: 40:32
Życiówka w maratonie: 3:22:xx
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

jaki tam brak pary minuta to jeszcze nie tak zle :-)
Rapacinho
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 776
Rejestracja: 20 paź 2007, 11:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Co do ostatnich metrów to przyznam się, że samego przekroczenia mety nie za bardzo pamietam:) Wiem że było tak. Jestem koło Spodka, popatrzyłem na zegarek, stwierdziłem że można zejść poniżej 1,50h, dałem gaz do dechy, z każdym metrem było coraz gorzej. Pózniej skręt w stronę mety, spojrzenie na zegarek, stwierdzam: trudno dziś nie zejdę poniżej 1,50h. Lekko zwolniłem wyłaniam się zza zakrętu patrzę a tam już blisko brama. Jeszcze jedno spojrzenie na zegarek mam trochę ponad minutę czasu. Tak więc ostatni szaleńczy zryw, wbiegam do tunelu widzę metę, przed wybiegnięciem z tunelu jeszcze się przeżegnałem :) a pózniej światła, hałas, czerwony dywan i w sumie to nie wiem jak się na mecie znalazłem :)

Co do czasu to rzeczywiście fajnie mi to wyszło. Każde następne kółko było szybsze ok.3 minut. Pierwsze pobiegłem spokojnie, bo nie wiedziałem na co mnie stać, a chciałem zejść poniżej 2h i spokojnie dobiec bez przerw w biegu. Nie wiedziałem też jak wygląda trasa więc lepiej było nie szarżować. Cały czas za plecami słyszałem grupę na 2h, i w końcu mnie dogoniła na 5km. Wbiegłem na drugie okrążenie i stwierdziłem, że dobrze się trzymam więc postanowiłem przyspieszyć. Przy okazji wykorzystywałem profil trasy. Na podbiegach starałem się wkładać jak najmniej siły, biegłem spokojnie, natomiast z górki puszczałem nogi a od 12km także i... ręce bo strasznie zaczął mnie bark boleć. wbiegłem na 14km, popatrzyłem na zegarek, czas był ponad 1,16h więc sobie pomyślałem, że zejście poniżej 2h jest już pewne i można powalczyć o coś więcej. Ale nie sądziłem że ostatnie kółko uda się pobiec tak szybko :) Tym bardziej, że nie wiedziałem jak zareaguje organizm, bo 21km przebiegłem na treningu tylko 1 raz, 1 raz przebiegłem też 16km, a tak to na ogół biegam 8-12km. Jednak się udało, udało się złamać tą 1,50 z czego strasznie się cieszę :) Tylko teraz o życiówki już tak łatwo nie będzie jak wczoraj w debiucie :) Ale myślę, że kiedyś uda się zejść poniżej 1,40h.
Awatar użytkownika
lejek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 493
Rejestracja: 12 wrz 2007, 09:17
Życiówka na 10k: 45:18
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Cześć,

@Blady: Jesteś na zdjęciach, ale mam przejściowe problemy z dostępem do sieci, więc musisz się uzbroić w cierpliwość. Postaram się wysłać jak najszybciej jak to będzie możliwe.

@Bartess: Tak jak pisał Blady - biegliśmy razem przez 14km. Wiadomo, że w "kupie siła" ;-). Potem odpaliłem buty ;-). Blady zdecydował po pierwszym kółku, że biegnie cały dystans, ja stwierdziłem, że rekordu Polski nie będzie tym razem, więc pobiegliśmy razem.


Pozdrooofka,
Lejek
PinUpGirl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 252
Rejestracja: 12 sie 2007, 14:29

Nieprzeczytany post

bartess pisze:Cześć.
Są już wyniki i zestawiłem je wg listy jaka krążyła przed startem :-)
Oto ona:
Łał, fajna lista :). Widzę, ze chyba każdy pobiegł powyżej oczekiwań, super! Cieszę się, że nasz debiut okazał się taki udany. Wszystkim gratuluję wyników i dziekuję za te kilkumiesięczne wspieranie w trudnych chwilach :).
bartess pisze: PinUpGirl - Świetny wynik! Gratulacje. Widać, ze pary Ci troszkę brakło na 3 kole ale 31. miejsce w kategorii i to w debiucie... szacuneczek!
W mojej kategorii chyba nie było nawet 50 osób ;). Nie ukrywam, ostatnie kółko było cieżko. Nie rozumiem, jak niektórzy z was mogli na ostatnim okrążeniu jeszcze przyspieszyć :). Te kilka minut zabrały mi spacerki na podbiegu, ale nie żałuję, bo potem mogłam trochę przyspieszyc przed metą. Ostatnie 100m sprint :).
Do do kolejnych startów to chciałam wziąć udział w biegu w moim mieście w środę, ale nie wiem co wyjdzie bo się rozchorowałam. Na pewno Perła Paprocan, a może... bieg Kukuczki? (oczywiście tylko drużynowo). Prawdopodobnie pojadę do Żywca na 10km: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index. ... code=11413
[url=http://runmania.com/rlog/?u=PinUpGirl][img]http://runmania.com/f/f7c2c3e8ea675093ff0011c7b9248496.gif[/img][/url]
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

Witam!
Bartess - WIELKI SZACUN za listę i analizę!
Ponowne gratulacje dla wszystkich za wyniki poniżej (albo w granicach - Shashlyk ;)) zaplanowanych!
Co do najbliższych startów to rozochociłem się i też chciałem Perłę Paprocan, Żywiec i parę podobnych ale Mój Osobisty Trener odradził mi to a ja sie go słucham, bo słuchanie się go przynosi widoczne efekty.
Tak więc w tym roku jeszcze tylko jakieś dwa biegi na 10 km (min. Bieg Barbórkowy w Rybniku - zapraszam serdecznie). Potem ostre treningi w zimie a potem mam zrobić połówkę w 1:30... cóż.... ja tam się na trenowaniu nie znam ale skoro Mój Osobisty Trener tak mówi? Czemu nie?! :hej:
P.S.
Blady - pozdrowienia dla syna! Loce z Tobą? :hej:
Awatar użytkownika
ssokolow
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1810
Rejestracja: 13 lis 2006, 00:22
Życiówka na 10k: 48:35
Życiówka w maratonie: 4:04:02
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

może nie wszyscy widzieli ;-) ale na innych forach ktoś już wrzucił swoje zdjęcia... - znalazłem na jednym siebie, znalazłem też lejka i pinup... więc może inni też się sami znajdą... a znalazłem tez wtrzewiak'a ... ale skoro się sam nie ujawnia to nie wiem czy chce żeby podawać jego numer... więc się nie będę wyrywał

http://picasaweb.google.pl/Andrzus/4Ene ... 2749185986
Szymon
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartess
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1338
Rejestracja: 08 gru 2006, 10:30
Życiówka na 10k: 999:99
Życiówka w maratonie: 999:99
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice

Nieprzeczytany post

Ssokolow - skoro już porozpoznawaliście się na fotach to może się ujawnicie i napiszecie kto jest gdzie i jak Was rozpoznać??? No chyba, ze to ściśle tajne albo się wstydzicie ;-)
Awatar użytkownika
Kapitan Bomba!
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1212
Rejestracja: 13 lut 2008, 22:50

Nieprzeczytany post

zdjęcie nr 105 - nr 963 i 500 - czyżby znajome twarze? :hej:
ODPOWIEDZ