Idea "Nie Biegaj Sam"

Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Przedstawię wam w skrócie o co w tym chodzi.

Wielu/wiele z nas biega w tygodniu czy w weekend.
Bieganie jest jednak sportem indywidualnym i biegacze doświadczeni nauczyli już sobie radzić z ta "samotnością długodystansowca".
Choć nie do końca.
Każdy kto tego doświadczył wie jak fajny może być bieg ze znajomymi - jak spacer podczas którego rozmawia się o wszystkim, czas płynie miło i przy okazji robimy cos dla zdrowia.

Poczatkujący biegacze - mają jednak problem.
Po pierwsze nie jest im łatwo przemóc się do dłuższego, samotnego biegu - tej monotonii trzeba się poprostu nauczyć, zrozumieć, polubić.
A po drugie - robią sporo błedów,chocby w postaci zbyt dużego tempa co powoduje koniec biegu juz po kilku minutach.

Idea Nie biegaj Sam - ma pomóc nam wszystkim.
Chciałbym aby Ci z nas, bardziej doświadczonych biegaczy poświęcili jeden dzień swojego treningu na bieg towarzyski.
Żeby zadeklarowali - że np w sobotę lub niedzielę (w weekend to jest łatwiejsze do zrobienia) zawsze o stałej godzinie będą startować z określonego miejsca i czekac na ewentalnych nowych potencjalnych biegaczy.
To jest MISJA. :)

Zrobimy na stronie specjalne, dedykowane miejsce w którym będziemy promowali, informowali o miejscach i terminach w których tacy Misjonarze Biegania będa sie pojawiać. Żeby nowo narodzony biegacz wiedział, że jeśli przyjdzie w oznaczone miejsce o oznaczonej porze - to na pewno znajdzie kogoś kto mu pomoże.

Wszystkim misjonarzom obiecuję pomoc.
1. Pełną informację w specjalnym dziale który utworzymy - np Nie Biegaj Sam.
2. Koszulkę biegową (a w przyszłości może jakieś inne elementy stroju)
3. Szkolenia (jak juz zbierzemy odpowiednio dużą grupę)

Ja np deklaruję, że zawsze w sobotę o 8:00 rano w Warszawie, przy wejściu do Lasu Bielańskiego będę czekał na potencjalnych biegaczy. To nie jest z mojej strony żadne poświęcenie - bo to jest SBBP - i ja tam i tak zazwyczaj przychodzę (chyba, że mi coś wypada, wtedy znajdę zastępstwo). Wiec nawet nie musicie często niczego poświęcać - i tak biegacie - a macie większą szanse znaleźć biegowych znajomych z którymi wasz bieg upłynie w milszej atmosferze.

Jakis czas temu - zaproponowałem kontakt w tym temnacie organizatorom akcji Polska Biega.
Wydawało mi się naturalne, że to jest po pierwsze dobra nazwa takze dla naszej akcji - w której by będziemy organizowali takie Polskie Bieganie raz w tygodniu a oni dwa razy w roku - i że to sie swietnie uzupełni.

Ale z ich strony nie było żadnego odzewu więc zacznijmy to robic sami.
Zaproponujemy współdziałanie w tym temacie użytkownikom z biegajznami - bo im w końcu zalezy na tym samym - żeby mieć z kim biegać.

Możecie się zapytać - czym to sie będzie róznić np od ścieżek Nike ?
Tym, że nasz program jest nastawiony na to, żeby stworzyc lub promowac nowe lub istniejace regularnie biegające i spotykające się grupy biegowe - takie lokalne środowiska moga byc bardzo mocnym i waznym elementem naszego biegowego krajobrazu.
W Nike - jest to troche jak prowadzenie przedszkolaków za ręke - to jest potrzebne ale chciałbym pójść dalej.
Poza tym w Nike - ci co naprawde "pociągają" za sznurki sami chyba nie biegają. Ale żeby nie było wątpliwości - ja bardzo popieram ich akcje i deklaruję, że jakakllwiek biegowa inicjatywa z ich strony spotka się z zainteresowaniem bieganie.pl

Mam nadzieję, że uda sie namówic na to zarówno Benneta z Bydgoszczy, ja i KrzyskaK z Trójmiasta lub jeszcze kogoś z Grupy Trójmiejskiej czy innych lokalnych, regularnie biegających biegaczy. Lublin ostatnio ruszył. W Krakowie jest KB Dystans i nasz trener MichalJ, w Mikołowie jest MacGor (trzecia na półmaratonie w Pile), w Świerzawie jest Tomasz, w Szklarskiej Darek Kruczkowski - dużo ludzi, dużo miejsc.

Biegaczu - jeśli biegasz po swoim mieście, wiosce, gminie - i chciałbys miec więcej partnerów biegowych - zadeklaruj jakieś stałe miejsce i termin a my postaramy się powiedzieć o tym światu.

Nie martwcie się, że jesteście z małej miejscowości wktórej nikt nie biega.
Nie martwcie się, że na wyznaczone przez was miejsce nikt oprócz was długo jeszcze może nie przychodzić.
Ta akcja jest długofalowa, na to potrzeba czasu a wy przecież i tak macie trening do zrobienia, więc raz w tygodniu możecie się postarac zaczynac go zawsze o tej samej porze.

Reasumuac - chciałbym stworzyc taką listę "Misjonarzy Biegania".
Żeby nie było, że się nagadałem a sam nic, to zacznę od siebie:

Adam Klein, Warszawa, Sobota, 8:00 rano, róg Klaudyny i Podleśnej przy wejściu do Lasu Bielańskiego (jak nie będe mógł być zawsze znajde zastępcę - na SBBP jest na szczeście sporo osób :) ).
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Azavid
Wyga
Wyga
Posty: 59
Rejestracja: 01 cze 2007, 17:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Nieprzeczytany post

Bardzo mi się ten pomysł podoba, jestem z Jeleniej Góry jeśli ktoś był by chętny to czekam na wszelkie propozycje… Dość blisko mam do Tomasza, jeśli jemu cos się uda to może będę starał się tez do nich „wkręcić” Biegam samotnie już od początku mojej przygody z bieganiem i postanowiłem zrobić jakiś krok w stronę tego by to zmienić…

Ps. Biegam po swoich trasach chętnie poznam inne albo pokażę własne, jak kto woli.
"Po dziś dzień w Niebie
Aniołowie noszą broń okrutną"
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Azavid
Super.
Będę się do Ciebie niedługo odzywał.
Muszę tylko z zespołem Redakcyjnym opracować system pokazywania tego programu na stronie.
Prawdopodobnie - nowy dział.
Ale chciałbym go jakos "nośnie" nazwać :)
Awatar użytkownika
Ojla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 24 gru 2002, 07:36
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: 3:43:37
Lokalizacja: Warszawa - Gocław
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W Skaryszewskim już od 2003 roku biegamy grupowo :) .
Pozdrawiam, Jola
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

I w trójmieście biegają, i w Krakowie biegają itd.
Ale chodzi o troche inną zasadę. Chodzi o "dyżur" :)
Awatar użytkownika
Azavid
Wyga
Wyga
Posty: 59
Rejestracja: 01 cze 2007, 17:10
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Jelenia Góra

Nieprzeczytany post

Zatem czekam z niecierpliwością :hej: :hej: :hej:
"Po dziś dzień w Niebie
Aniołowie noszą broń okrutną"
Awatar użytkownika
rzymko
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 40
Rejestracja: 04 cze 2007, 15:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Cracovie

Nieprzeczytany post

mnie takze bardzo podoba sie ten pomysl i od razu sie pod tym podpisuje!! Biegam po Ojcowskim Parku Narodowym w soboty o 10:00. Zapraszam ;]
"Wszystko jest możliwe dla tego, który wierzy!"
tomasz

Nieprzeczytany post

W październiku dam znać :)
Awatar użytkownika
wojtek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 10535
Rejestracja: 19 cze 2001, 04:38
Życiówka na 10k: 30:59
Życiówka w maratonie: 2:18
Lokalizacja: lokalna
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Podpuszczajac FREDZIA do koncepcji SBBP , chodzilo mi wlasnie o ruch promienisty .
Jesli w Warszawie bedzie udana grupa to zaraz wszyscy by chcieli takie grupy pozakladac w calym kraju .

Pomysl niby moj ale nie moj .

Kiedys juz tak bylo ( ale FREDZIO nie pamieta ) , ze istniala telewizyjna audycja Telewizjada , w ktorej m.in.mnostwo materialow filmowych z biegow masowych w Polsce .

Na dodatek byly materialy instruktazowe , np. Zbigniew Zaremba pokazywal jak prawidlowo wykonywac elementy sily biegowej .

Magazyn Rekreacja Fizyczna bardzo popieral bieganie i ciagle nawolywano do zakladania grup pod patronatem lokalnych TKKF ( W Warszawie niegdys bylo wiecej zorganizowanych grup biegowych niz dzisiaj )

Od czasu do czasu staram sie te dobre , sprawdzone pomysly odkurzyc ale tutaj spotykam sie z oporem chociazby FREDZIA , ktory bagatelizuje to wszystko tylko dlatego "ze to dawno bylo" .

Nie od razu Krakow zbudowano - to rozumiem . Ale czemu dobre zastepowac byle czym i kurczowo sie tego trzymac - tego juz nie .
Niczego nie trzeba wymyslac od nowa bo to juz raz bylo i tylko nieszczesliwy zbieg historycznych zaszlosci to uwstecznil .
Articles in English:
http://www.examiner.com/atlanta-sports-gear-in-atlanta/wojtek-wysocki

Looking back:
http://bieganie.pl/?cat=37

Jutup: http://www.youtube.com/user/wojtek1425/videos?view=0
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

:)
Wojtek, szkoda, że Cię tutaj nie ma to byś wszystko to pociągnął.

A w kwestii naszej akcji, która będzie miała swoje odzwierciedlenie na stronie (narazie jeszcze planujemy jak to pokazać) to Grupa Trójmiejska a właściwie KrzysiekK - podjąl się że w ramach ich porannych sobotnich biegów pełnić dyżur.
Listę takich miejsc będziemy starali się aktualizować i wszystkie te miejsca promować i namawiać ludzi do przychodzenia tam.
Awatar użytkownika
Bennet
Administrator
Administrator
Posty: 1016
Rejestracja: 13 sie 2001, 13:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Szklarska Poręba
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Po wyleczeniu się z kontuzji zobowiązuję się "dyżurować" w Bydgoszczy w Myślęcinku i informację o spotkaniach biegowych na bieżąco uaktualniać. Niestety zajmie mi to chyba jeszcze kilka tygodni.

PS. Witam po baaardzo długiej przerwie.
No i co mam tu teraz napisać? ;)
agnieszka_gda04
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2007, 16:56

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie wszystkich. szkoda,że nie ma nikogo w Tczewie z kim mozna biegać. Pozdrawiam agnieszka_gda04[/quote]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Agnieszka - to wszystko zależy od Ciebie.
Jeśli tylko chcesz - ruszymy Tczew do biegania.
Jestem pewien, że jest tam sporo ludzi którzy biegają lub by chcieli ale się krępują.

Na stronie głównej, trochę ją przemodelować musimy - będzie specjalne miejsce dzięki któremu będzie można łatwiej promować bieganie w "Twoim mieście" - w mieście każdego z nas.
krzysiekk
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 741
Rejestracja: 13 maja 2002, 10:30
Życiówka na 10k: 36:49
Życiówka w maratonie: 2:59:44
Lokalizacja: Banino koło Gdańska

Nieprzeczytany post

Fredzio, w GT wyszła oddolna inicjatywa zorganizowania osobnej grupy początkującej i widzę, że ma duże szanse powodzenia.
http://www.bieganie.pl/forum/viewtopic.php?p=140813
http://biegajznami.pl/forum/viewtopic.php?t=20739
Bardzo się cieszę, ty pewnie też. :)
W związku z tym potrzebujemy ubrać jeszcze dwóch prowadzących.

BTW. Kiedy projekt "nie biegaj sam" ruszy pełną parą?
[url=http://www.biegajznami.pl/GT]forum Grupy Trójmiasto[/url], [url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl]Strona GT[/url], [url=http://www.grupatrojmiasto.digimer.pl/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=13&Itemid=21]GT Challenge 2007[/url]
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Krzysiek, może zacznijmy od jakiegoś Artykułu o GT na stronę główną.
Przeciągają się sprawy wizualizacji pewnych pomysłów bo jak zwykle z grafikami są problemy. :)

Co do ubioru to na zimę pewnie by sie przydało coś cieplejszego ale nie mamy narazie nic takiego.
Klasyczne biegowe koszulki bieganie.pl oczywiście mogę przyslać. Podaj rozmiary.

A artykuł o grupie Trojmiejskiej z jakimis fotkami, jak to sie zaczeło itp itd będzie ważny. Mozemy też zrobić to w formie wywiadu - jak było o SMŚu.

Ty mógłbys udzielić wywiadu w imieniu grupy ?
ODPOWIEDZ