Co nabiegam na tysiaka? - odpowiedź na pytanie potrzebna

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ja od początku to mam wątpliwości, czy kolega w ogóle istnieje, ale w dobrej wierze, wierzę, że tak.
A profesjonalny ruch nie stoi chyba w sprzeczności z rozsądkiem.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Daniels wydaje się rozsądny, a jednak...
Awatar użytkownika
sultangurde
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1935
Rejestracja: 10 paź 2018, 10:40
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

To jest naturalny błąd poznawczy, bo ludzie mają tendencję do poruszania się w obszarach, które są im znane.
Ja się na tym łapę bardzo często w życiu.
Mój dawny trener mówił mi, zawsze biegał w niedziele ponad 20km rozbiegań po 4:00 jak mu brakowało do kilometrażu.
Jak pytałem innego kolegi znakomitego jak na ówczesne lata sprintera to mi mówił, że treningi typu 20x60m działają.
Każdy mniej lub bardziej porusza się w kategoriach i obszarach które zna i będzie uważał, że to zadziała uniwersalnie.
Jakbyśmy mieli takie środowisko w oderwaniu od pracy, stresu, rodziny, obowiązków, chorób to byłoby zupełnie inaczej.
A niestety do tego nasz naród to ma w DNA kult zapierdolu w pracy, pogoni za pieniądzem, karierą itd...to widać we wszystkich aspektach życia, a potem umieranie przed emeryturą.
Takie życie nie sprzyja bieganiu, za dużo nerwów.

I observe many coaches making this mistake in their coaching. They have maybe been a former long sprinter or long distance runner and believe that their type of training is the best and make all their athlete follow the same training regime regardless of the type of runner. Usually what I see happen is that the coach that believes in the long distance approach for all types of middle distance runners, will attract the 800/1500m types. They will improve on this type of training, but the 400/800m type with the same coach will not improve, and probably quit training or changing coach. The coach should be pragmatic in the coaching of athlete, not dogmatic! This can be a challenge for the 800m runners because it’s training can be very different for a fast type and resistant runner.
Blog: viewtopic.php?f=27&t=60020
Komentarze: viewtopic.php?f=28&t=60021
2024 [M40] 18:41//40:12//1:31:02
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4847
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Jadą konie po betonie..... :hejhej:
Niech młody zrobi tego tysiaka na full. Dopiero 3 tygodnie trenuje
KUBIX
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 31 lip 2023, 18:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 17 paź 2024, 18:58 Ja od początku to mam wątpliwości, czy kolega w ogóle istnieje, ale w dobrej wierze, wierzę, że tak.
A profesjonalny ruch nie stoi chyba w sprzeczności z rozsądkiem.
A z czego te wątpliwości wynikają? Może nie jestem jakimś talentem, ale lubię biegać i chciałbym poprawiać swoje wyniki, zatem zwracam się do ludzi, którzy mają większe doświadczenie ode mnie.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13555
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 17 paź 2024, 16:10Rolli ratunku.
A co tam ja...
Ja pracuje za pomocą bloków treningowych.

A teraz daleko od VO2max.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To wątek młodego więc powinno być klarownie. Uważam, że treningi i długofalowe planowanie nie powinno mieć ani zwyżek ani roztrenowań, bo jak na szczyt formy przypadnie powódź albo wycieczka klasowa, to co wtedy? Zmiany treningowe są ostatecznie i tak uzależnione od pogody. Kilka prostych założeń wystarczy, żeby się poprawiać wynikowo na 1000 i 5K. Teraz bardziej 5K i przełaje. I siła i inne fajne rzeczy, bo to może być ciekawe. Jak znów będzie 20 stopni to powrót do biegów średnich. Na treningach luz, żeby nie trzeba było roztrenowań robić. Cały czas równy, wolny progres. A profesjonalne podejście to wg mnie zupełnie gdzie indziej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Najmocniej przepraszam.
a na swoje usprawiedliwienie, mam tylko to, że sporo tu na forum ostatnio żartownisiów.
Trzymam kciuki.
KUBIX
Wyga
Wyga
Posty: 70
Rejestracja: 31 lip 2023, 18:26
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 17 paź 2024, 20:46 Najmocniej przepraszam.
a na swoje usprawiedliwienie, mam tylko to, że sporo tu na forum ostatnio żartownisiów.
Trzymam kciuki.
Rozumiem i dzięki :)
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 17 paź 2024, 20:44 To wątek młodego więc powinno być klarownie. Uważam, że treningi i długofalowe planowanie nie powinno mieć ani zwyżek ani roztrenowań, bo jak na szczyt formy przypadnie powódź albo wycieczka klasowa, to co wtedy? Zmiany treningowe są ostatecznie i tak uzależnione od pogody. Kilka prostych założeń wystarczy, żeby się poprawiać wynikowo na 1000 i 5K. Teraz bardziej 5K i przełaje. I siła i inne fajne rzeczy, bo to może być ciekawe. Jak znów będzie 20 stopni to powrót do biegów średnich. Na treningach luz, żeby nie trzeba było roztrenowań robić. Cały czas równy, wolny progres. A profesjonalne podejście to wg mnie zupełnie gdzie indziej.
Pozwolę się nie zgodzić z ani jednym słowem, ale w sumie to dobrze, że zdania w świecie są podzielone.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przeglądałeś tam w Bańskiej Bystrzycy MEU18, to pewnie wiesz jak Mikiemu poszło. Tak się kończy profesjonalne podejście, jak wydaje się, że umiemy to robić. Nie umiemy.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4059
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Może na treningu się nie znam, ale słuchać potrafię, a do tego aż nadto poznałem mózgi nastolatków. Ale w sumie masz rację, bawmy się.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12805
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dobra, plan potrzebny. Nawet na odpoczynek. Są dwie propozycje. Zróbcie coś z tym albo zapodajcie coś innego. Ale konkretnie. Co na listopad i grudzień.
ODPOWIEDZ