Buty startowe z karbonem.

mtxray
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2024, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam serdecznie. Dziś takie pytanie rozkminkowe.

Co sprawia że większość biegaczy w zawodach oficjalnych ale także nie oficjalnych śmiga tylko w Vaporfly lub Alphaflyiach. Czy jest to efekt popularności marki Nike czy rzeczywiście te buty sprawiają że ludzie biegną lepiej ( chociaż przecież buty same nie biegną).
Naszło mnie na taką rozkminę bo gdzie nie spojrzę to inne marki są przy nich jakby niszowe. Wiadomo jest też Adidas czy Asics, ale przy ilosci Nike to i tak niszowy temat.

To takie starówki carbonowe Hoki, Saucony, Salomon, Brooks, Puma nie mają żadnego podjazdu technologicznie do tamtych butów czy to jest tylko kwestia popularności marki.

Z góry dzięki za merytoryczne i kulturalne wyjaśnienia :D
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie ma szybszych butów. I to tyle.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
mtxray
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2024, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

weuek pisze: 15 paź 2024, 11:36 Nie ma szybszych butów. I to tyle.
Wiadomo że są tylko szybsi biegacze, ale pewnie w detalach też pewien sekret tkwi, pytanie co z innymi markami butów i czemu tak mało ich widać na starcie :).

Dziś mi się taka zagwozdka pojawiła w głowie po prostu, wiec dałem to na forum. Myślę że ciekawa debata się może z tego zrobić :spoko:
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1872
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Drugi czynnik to po prostu "kopizm", czyli poleganie na tym, co mają/robią inni. Posiedź gdzieś w parku na ławce przez 10 minut i policz ile ludzi idzie w najeczkach (takich do niczego konkretnego, byle łyżwa była), to też będą dominować statystyki. Najeczek w samych Chinach ma kilkaset fabryk, więc gdzieś te buty muszą się sprzedawać, wszystkiego od razu do pacyficznej wyspy śmieci nie wrzucają.
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 590
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nike daje dużo na reklamę + mają u siebie w "stajni" najmocniejszych graczy długodystansowych no to potem nie trudno aby reszta latała w najkach. A czy są najlepsze? Tego do końca się nigdy nie dowiemy.
mtxray
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 11
Rejestracja: 27 wrz 2024, 11:09
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Z pewnością przysłowiowe "zasięgi" mają większe. Ciekawią mnie po prostu detale. Czy te detale technologiczne mogą wpływać na lepsze czasy uzyskiwane przez zawodników.

I czy rzeczywiście tylko popularność wpływa na większą ilość butów Nike w opozycji do innych butów biegowych z karbonem.

To jest temat stworzony do rozkmin :D
ODPOWIEDZ