Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 583
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wiedzieliśmy, że świat nam odjechał. Europa u Panów w długich biegach tak samo. No a teraz u Pań widzimy, że jest bziiuuuuu i aby powalczyć o medal to nasze zawodniczki musiałby rekord kraju pobić o ponad minutę :/
New Balance but biegowy
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 379
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

Czy jest konkurencja LA, gdzie można nie bić rekordu Polski i zdobyć medale IO? Czasem (a może nawet czesto) nawet rekord Polski nie daje awansu do finału...

Może trzeba patrzeć na świat, a nie lokalne podwórko.

Naralia Kaczmarek jak dla mnie zdobyła medal IO "trochę podobnie" do Patryka Dobka w Tokio. Skupiona na przejściu kolejnych faz (eliminacje, półfinały i dopiero finał).

Co do butów... jak to jest? W karbonie trzeba biegać inaczej? Czy w "starodawnych" kolcach też można do***ac w glebę?

10000m i Włoszka ma srebro. Jakoś da się zdobyć medal i wygrać z Afryką? Jak to możliwe?
----------------------------------------------------------
1440miles
Radość z biegania
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 23 maja 2023, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czy da się w starodawnych kolcach do....ć w glebę???tu masz odpowiedź -od tamtych wyników minęło sto lat -https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Lekkoat ... skich_1924
Radość z biegania
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 23 maja 2023, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wyniki na 100 m 🤭
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

W karbonach biega się inaczej i o tym dobrze wiemy. Nie wiemy na czym ta różnica polega. Było już o tym w artykule, który tu przytaczałem LINK.

Czy trzeba w karbonach biegać inaczej?
To już jest level wyżej w rozkminach o biomechanice biegu. Na razie wszystko to przebiega w sposób losowy. Zawodnik zakłada takie buty i biega inaczej. Ale żeby tym jakoś sterować, no to trzeba wyjść poza powszechny poziom ignorancji. Książki o technice biegu, to jest po prostu dramat. Podręcznik dla studentów AWF opisujący techniki konkurencji lekkoatletycznych, a w nim dział o biegach, to też dramat. Głupoty, które opowiada Babiarz, Chmara, Idzi czy Urbaś pokazują poziom, na którym jesteśmy. Zlepek improwizacji i ludowych mądrości. To wszystko podlane jest etosem ciężkiej pracy i mamy przepis na porażkę za porażką.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Po wczorajszym i dzisiejszym komentowaniu maratonu, boli mnie i mózg i serce.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Hassan!!! Ja tego nie pojmuje. Niech mi ktoś wytłumaczy jak się wygrywa maraton kilka dni po startach na 5000 i 10000m???? To są cuda porównywalne do tych w kolarstwie
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 583
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Siedlak1975 pisze: 11 sie 2024, 10:35 Hassan!!! Ja tego nie pojmuje. Niech mi ktoś wytłumaczy jak się wygrywa maraton kilka dni po startach na 5000 i 10000m???? To są cuda porównywalne do tych w kolarstwie
Ale czy dwa medale Remco to był cud? Kolarze szybciej się regenerują i są przyzwyczajeni do dawania mocno dzień po dniu.

A Sifan GOAT nie wiem co konkurencja myślała, że da jej radę na ostatnich 200/300m?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Z fizjologicznego punktu widzenia Hassan powinna zejść z trasy. No i zeszła. Tyle, że za metą. Czyli logiczny wniosek dla biegaczek i biegaczy znad Wisły, że trzeba trenować jeszcze mocniej. Nie ma więcej żadnych rozkmin. Triple treshold i 400km/tydz.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 11 sie 2024, 10:55
Siedlak1975 pisze: 11 sie 2024, 10:35 Hassan!!! Ja tego nie pojmuje. Niech mi ktoś wytłumaczy jak się wygrywa maraton kilka dni po startach na 5000 i 10000m???? To są cuda porównywalne do tych w kolarstwie
Ale czy dwa medale Remco to był cud? Kolarze szybciej się regenerują i są przyzwyczajeni do dawania mocno dzień po dniu.

A Sifan GOAT nie wiem co konkurencja myślała, że da jej radę na ostatnich 200/300m?
Taki sam cud jak to co robił słoweniec w TdF. Duńczyk zresztą też. MvP wiosna na klasykach to samo.
Ale zostawmy kolarstwo bo śmiecimy w temacie.
Wracając do biegania. Ciekawe jakie BMI ma Hassan. Lisowska przy niej to Herkules
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Co tam bmi, zapytaj o rekordy na półtora. Bo jak ja spytam to będzie, że hejtuje. :hejhej:
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 583
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 11 sie 2024, 11:50 Co tam bmi, zapytaj o rekordy na półtora. Bo jak ja spytam to będzie, że hejtuje. :hejhej:
a to pomogę Obiri i Assefa oficjalnej życiówki na 1500 nie mają :D
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

W internetach piszą że Hassan waży 49kg. Chyba im się czwórka z trójką pomyliła
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12666
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Pan Urbaś mówił o lekkich kościach. Może tu trzeba drążyć temat. Puste w środku chyba wtedy muszą być. Bo jak inaczej zbić do bmi 15. W stawce na 5000 mężczyzn pewnie też bmi bliżej 15 niż 20. No i wszystko byłoby jasne gdyby nie ten grubas z nadwagą, co to wygrał.
Radość z biegania
Wyga
Wyga
Posty: 112
Rejestracja: 23 maja 2023, 15:13
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ktoś tu wrzucał zdjęcie jakiegoś,,grubaska" co biega piątkę w 15 z hakiem, he,he, jakiś z triathlonu chyba
ODPOWIEDZ