New Balance FuelCell Super Comp Elite v3 – recenzja karbonowych butów

Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

Buty karbonowe zmieniły biegową rzeczywistość i przesunęły wyniki zawodników na inny poziom. Co prawda but sam nie biega i niezależnie jakie technologie będą używane do ich produkcji osoba ich używająca będzie musiała zawsze włożyć w bieg własną energię. Są jednak buty, które tej energii nam oszczędzają. Do takiej kategorii należy właśnie nowa odsłona karbonowych butów od New Balance, czyli FuelCell Super Comp Elite v3.
https://bieganie.pl/sprzet/new-balance- ... ych-butow/
New Balance but biegowy
FireTriFighter
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 lis 2023, 08:23
Życiówka na 10k: 35:21
Życiówka w maratonie: 3:13:34

Nieprzeczytany post

Jakiś czas temu kupiłem te buciki, do tej pory używałem Alphafly odczucia co do "pomocy" podobne.

Natomiast po założeniu poczułem, że moja kostka dostaje po tyłku - efekt bardziej przy chodzeniu, przy rozpoczęciu biegu raczej znika.

Zrobiłem w nich kilka biegów,w tym powtórzenia 1km. Podczas tej aktywności już po interwałach nieco szedłem bo rozmawiałem z kimś. Nie wiem więc czy ból i mały obrzęk powstał w wyniku biegu (bardziej prawdopodobne) czy podczas maszerowania.

Nieco poczytałem o tym problemie, teoretycznie trzeba naciąć buta, ewentualnie taśma KT powinna pomóc.

Czy ktoś używa tych butów i napotkał podobny problem?
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1488
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:46:06
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Używa, od 5K w górę, w tym ze trzy maratony. Nie mam problemów. No może, trochę paznokcie dostają popalić.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:46:06
FireTriFighter
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 lis 2023, 08:23
Życiówka na 10k: 35:21
Życiówka w maratonie: 3:13:34

Nieprzeczytany post

Dzięki, powtórzenia mi się w nich leciało bardzo dobrze i nie chcę ich skreślać. Być może będzie lepiej z czasem, w kolejnym tygodniu spróbuję taśmy KT.

Jednak też jest sugestia by spróbować nieco zgnieść i powyginać tę część buta.

Dam znać co wyszło z czasem.
Awatar użytkownika
weuek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1877
Rejestracja: 07 paź 2022, 16:56
Życiówka na 10k: 42
Życiówka w maratonie: 3:55
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Naciąć, zgnieść, powycinać? Absurd. Takie rzeczy to z butami za stówkę, a nie...
Nie umiem biegać, ale bardzo lubię. W szkole nigdy nie ukończyłem biegu na 1km, a w 2023. roku przebiegłem 3714 km. Nie robię planów i jest mi z tym dobrze.
FireTriFighter
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 lis 2023, 08:23
Życiówka na 10k: 35:21
Życiówka w maratonie: 3:13:34

Nieprzeczytany post

Czy ja wiem, sporo ludzi podcina Alphy dla przykładu.

Zrobiłem kolejny bieg w tych butach - 60min dosyć spokojne, trochę w nich postałem, pobalansowałem by wyczuć gdzie jest największy problem. W butach mam zamiar zrobić maraton (w tri) więc biegam w nich trochę więcej.

Zdecydowałem się poprawić fabrykę i wyciąć problematyczny element. Użyłem do tego obcinaczek do linek/przewodów co tylko pokazuje jak twardy to był element. Zgrzałem nieco to co zostało i zalepiłem z kolei to miejsce taśmą KT. Wycięcie jest po zewnętrznych stronach każdego buta.

Kolejny bieg już zupełnie bez problemu, brak widocznych oznak uszkodzenia buta po bieganiu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
FireTriFighter
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 lis 2023, 08:23
Życiówka na 10k: 35:21
Życiówka w maratonie: 3:13:34

Nieprzeczytany post

Około miesiąca biegania w tych butach oraz w miniony weekend zrobiony bieg na dystansie maratonu (triathlon).

Widziałem, że ten model miało trochę ludzików też na nogach. Natomiast samo tempo biegu takie trochę wątpliwie czy był sens dla innych i dla mnie zakładać buty z wkładką carbonową.

Ja leciałem do około 30km po 4:30, później musiałem zwolnić do 4:50-5:00 (padły zginacze biodra). But wygodny, dobrze reagował na ich zmoczenie co mnie bardzo cieszyło. Po wycięciu problematycznych części bez uciążliwości w trakcie i po.

Rozmiar mam taki jak wszystkie buty na asfalt od NB. Obawiałem się trochę co zapiętek zrobi z piętą/achillesem bo to niestety u mnie wrażliwa część ciała, ale obyło się i tutaj bez problemów.

W międzyczasie biegałem też odcinki 1km po 3:30-3:40/km i wrażenia bardzo dobre. Ciężko mi porównać obiektywnie z Alphami w których biegałem kwiecień i maj więcej oraz szybciej, byłem więc po prostu lepiej wybiegany na wyższych prędkościach. Natomiast Alphy jednak z czasem powodowały bóle stopy.

Kupiłbym jeszcze raz, a że kupiłem dosyć tanio bo NB wrzuciło promkę i nie wykluczyło tego buta, już przecenionego, to skorzystałem.
ODPOWIEDZ