Stryd 2.0 (footpod)

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jeśli masz nadal Stryd i kupisz Corosa, to podłączysz Stryd do Coros i tyle.
Stryd sprytnie opatentował różne rozwiązania i obecnie jako tego typu urządzenie jest najlepszy.
Piszę na podstawie różnych wpisów, testów w sieci, które są od lat i na razie nic tu się za bardzo nie zmienia.
Nie do końca tylko podoba mi się kierunek w jakim poszła ekipa Stryd, no ale widocznie wybrali taką metodę, by zarabiać.
Oby się im to nie odbiło czkawką.
Przy obecnym rozwoju i dokładności zegarków, zainteresowanie dodatkowym czujnikiem może spadać.
To moja subiektywna opinia.

Edit:
Tu masz recenzję poda Coros:
https://www.dcrainmaker.com/2022/10/cor ... unity.html

Szkoda w to iść.

Wysłane z mojego SM-S916B .


Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 19 cze 2024, 10:13 Jeśli masz nadal Stryd i kupisz Corosa, to podłączysz Stryd do Coros i tyle.
Stryd sprytnie opatentował różne rozwiązania i obecnie jako tego typu urządzenie jest najlepszy.
Piszę na podstawie różnych wpisów, testów w sieci, które są od lat i na razie nic tu się za bardzo nie zmienia.
Nie do końca tylko podoba mi się kierunek w jakim poszła ekipa Stryd, no ale widocznie wybrali taką metodę, by zarabiać.
Oby się im to nie odbiło czkawką.
Przy obecnym rozwoju i dokładności zegarków, zainteresowanie dodatkowym czujnikiem może spadać.
To moja subiektywna opinia.

Edit:
Tu masz recenzję poda Coros:
https://www.dcrainmaker.com/2022/10/cor ... unity.html

Szkoda w to iść.

Wysłane z mojego SM-S916B .
Dzięki Jarek za treściwą odpowiedź. Tak, wiem że sparowanie stryda z corosem nie sprawia problemu i chciałam raczej zostać przy strydzie, tym bardziej, że musialam wymienić go po utopieniu w kałuży poprzedniego dziaduszka.
Mam pierwszą wersję wind stryda i szczerze mówiąc jestem nieco nią zawiedziona jeśli chodzi o żywotność baterii :(. Mam wrażenie, że jest co najmniej o 30-40% mniejsza a parametr uwzgledniania wiatru w czasie treningu to wg moich odczuć bujda na resorach.
Co do abonamentów na stryda premium member jak i zakładania go na każdy but, to jak dla mnie działanie pod amerykańskie gusta i fetysze, ciekawe ile osób w EU używa podwójnych strydów podczas treningu :zmieszany: .
Ja bym była dużo bardziej zadowolona jakby udalo się strydowi łapać np. manual lapy w jakiś sposób tak, żeby to było widać na tym wykresie w powercenter, analogicznie jak jest runalyze. Tam zrobili to naprawdę genialnie i w sumie w obecnej chwili tam podglądam sobie szczegóły dotyczące treningów interwałowych.
Ale wiadomo, że chodzi o ilość sztuk, które się uda sprzedać, stąd zapewne opcja Duo, fajnie że chociaż pozwolili jej używać również z poprzednimi modelami a nie jak to by zrobił Polar, kup nowy sprzęt to będziesz miał nowe featury. :wrrwrr:
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

DUO działa tylko ze Stryd Next Gen. Niestety nie działa z pierwszym Wind.
Co do baterii, to właśnie w wersji Wind była u mnie ona lepsza niż mam w Next Gen.
W Wind biegłem 24h i zostawało jeszcze 50%, a Next Gen to raczej 24h nie wytrzyma.

Ja używam DUO, ale tylko dlatego, że na OLX wyrwałem tanio drugiego Next Gen.
Skończył mi się darmowy okres Memberships i nie mam już dostępu dp "footpath visualizations".
DUO to kolejny sposób na wyciąganie kasy ;-)
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze: 19 cze 2024, 14:30 DUO działa tylko ze Stryd Next Gen. Niestety nie działa z pierwszym Wind.
Co do baterii, to właśnie w wersji Wind była u mnie ona lepsza niż mam w Next Gen.
W Wind biegłem 24h i zostawało jeszcze 50%, a Next Gen to raczej 24h nie wytrzyma.

Ja używam DUO, ale tylko dlatego, że na OLX wyrwałem tanio drugiego Next Gen.
Skończył mi się darmowy okres Memberships i nie mam już dostępu dp "footpath visualizations".
DUO to kolejny sposób na wyciąganie kasy ;-)
Jeśli mówisz że pierwszy wind ma lepszą batkę niź Next Gen to wyrzuciłabym go pewnie przez okno. Wkurzam się jak mam go ładować raz na trzy tygodnie, bo ta klamerka do ładowania zawsze jest poszukiwana w zwojach kabli i innych elementów elektrourządzeń no i potem go trzeba dobrze zamontować,żeby dziad się nie ślizgał na sznurówkach.
A z ciekawości zapytam, ile kosztował miesięczny premium membership? Oni tam też dawali jakieś niby plany z opcją aktualizacji w oparciu o historyczne treningi,ale pewnie Ty z tego nie korzystałeś ?
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak kupiłem Stryd Next Gen w preorder, to dawali 6 miesięcy membership w gratisie.
Skorzystałem z tego po roku.
Niestety nie korzystam z zadnych gotowych planów, w tym też od Stryd, więc się nie wypowiem.
Może Robert coś napisze.

Miesięczny koszt to chyba około 10 euro.

Wysłane z mojego SM-S916B .


Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
napad
Wyga
Wyga
Posty: 128
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak wygląda współpraca Stryd z Garminem jeśli chodzi o wyświetlanie tempa chwilowego? W Polarze miałem wyświetlane z dokładnością do jednej sekundy, a w Garminie średnia do pięciu sekund 🤔 Tak ma być, czy może u mnie Garmin w ogóle nie bierze tempa ze Stryda?
W innym polu pokazuje moc normalnie.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

stryd co do sekundy, wygląda że masz nie ustawione i bierze tempo z gps.
zmień w opcjach urządzenia na tempo/dystans stryd bo domyślnie ustawione jest tylko wewnątrz czy coś takiego.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1464
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jakiś postęp jest? Bo jak jeszcze miałem FR945 to dokładność była do 5 sekund.
Co do sekundy można było uzyskać w zewnętrznych apkach.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

no tak, ale stryd teraz ma własną appke, bardzo dobra zresztą, która nie dość ze w pełni funkcjonalna ( bardzo podobna do tej natywnej ) ale jest instalowana jako pole IQ i ma 5 konfigurowalnych pol więc ja w sumie tylko tam zerkam,
a tam jest co do sekundy,
wiec moze faktycznie natywnie jest 5?
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 749
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na wbudowanych ekranach jest dokładność do 5 sekund. Do tej pory żeby mieć dokładność co do sekundy korzystałem z Race Screen.
cichy70 pisze: 23 cze 2024, 18:38 ale jest instalowana jako pole IQ i ma 5 konfigurowalnych pol więc ja w sumie tylko tam zerkam,
a tam jest co do sekundy
O której aplikacji mówisz? Stryd workout? Ona może działać zamiast Stryd Zones, bo mam ją dodaną tylko po to, żeby w Connect pojawiały się dane ze stryda?
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Stryd Zones w zupełności wystarczy. Stryd Workout jest zbędny.

Tam ustawiasz, jak chcesz mieć prezentowane tempo:
Obrazek

Stryd Zones jest sporo konfigurowalne. Dawałem już dawno info, jakie zmiany przeszło to pole danych:
viewtopic.php?f=75&t=64502&start=60
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
napad
Wyga
Wyga
Posty: 128
Rejestracja: 26 kwie 2018, 07:53
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki za odzew.
Okazało się że Garmin zaciąga tempo i dystans ze Stryda.
Sprawdzone poprzez ustawienie współczynnika kalibracji na wartość 50. Dystans i tempo kontrolnego odcinka zmniejszyły się dwukrotnie. Gdyby pobierał dane z GPS zmiana współczynnika kalibracji nie miałaby wpływu na ww. wielkości.
Inna sprawa, że wolałbym mieć odczyt tempa chwilowego z dokładnością co do sekundy i bardziej resposywny, tak jak w Polarze.
Stryd zones mam zainstalowane, korzystam o tyle, że w jednym z pól wyświetla moc chwilową.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tu ustaw sobie Stryd Zones pod siebie. Z tempem chwilowym i innymi danymi.


Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1464
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Jak tam z trwałością u was, mój aktualny ma już wybiegane ponad 10k km, ale to stara wersja bez wiatru.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
mach82
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 787
Rejestracja: 09 lis 2015, 17:30
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Pierwszy stryd "bez wiatru" wytrzymał ok 1.5 roku. Miał problemy z padającą baterią (wytrzymywał ok 8 godzin) i został wymieniony przez producenta w grudniu 2018. Od tego czasu używam cały czas Stryda wymienionego w ramach gwarancji (wersja bez wiatru) i działa do dzisiaj bez najmniejszych problemów, a czas pracy na baterii nie uległ znaczącej zmianie. Rocznie biegam ok 3000km. Nie planuję wymiany na nowszą wersję.
Blog
Komentarze do bloga

10 km: 45:24 (2017) -> 42:04 (2018) -> 41:15 (2019)
HM: 1:42:54 (2017) -> 1:36:33 (2018) ->1:31:20 (2019)
ODPOWIEDZ