Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czyli jednak nie wiesz. Trudno.
Nie interesuje mnie w tym momencie dokładność wskazania tylko odpowiedź na fundamentalne pytanie. Dlaczego tak nie szło już od 3 minuty?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

ale to Ty jesteś trenerem i wiesz co Seba biegał przed.
my nie wiemy nic.
w dodatku wymagasz od zegarka żeby Ci powiedział dlaczego.
od interpretacji danych jest trener.
a im bardziej one dokładne tym analiza może być chociaż wcale nie musi lepsza.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

To co się wydarzyło wykracza poza kompetencje moje i zapewne twoje, sądząc po tym jak teraz spłycasz problem do tego co Seba biegał przed zawodami. A od zegarka to w tej chwili właśnie ty wymagasz dużo więcej niż ja sugerując, że gdyby był pasek, to coś by to wyjaśniło.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

nie no, jasne.
to co biegał przed, kompletnie nie ma wpływu na dzisiaj.
szkoda gadania.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wreszcie się zgadzamy.
Widzisz co Seba biegał bo masz dostęp do gc, więc nie pierdol już głupot, tylko spróbuj coś z tego wykminić mądralo.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Nie wiem co to stamina, ale jak liczy od 15:50 na piątkę, to nic dziwnego, że po kilometrze w trzy minuty narobił wrzasku.
Kadencja jaka?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Średnia z dziś 174. Z Dublina 175, z Belfastu 172. Z tego wnioskuję tylko, że im trudniejsza trasa przełaju tym niższa średnia.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wkurrwia mnie jak nie mam pomysłu na wyjaśnienie. Sory cichy, ale musiałem dziś kogoś skopać, bo już nie miałem serca kopać zawodnika na mecie.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

To wyrzuć ten zegarek.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Dam mu jeszcze szansę, ale coraz bardziej kusi mnie pomysł, żeby biegać na zawodach bez tego badziewia. Na treningu spoko, jaramy się tym, nawet odznaki Seba dostaje i wyzwania typu przebiegnij 10 kilometrów bez zatrzymywania się. Super sprawa. Na zawodach może jednak takie zupełne odcięcie się od pozornej kontroli przyniesie jakieś złoto wreszcie.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Ja najbardziej sobie cenię, nocnego marka i rannego ptaszka.

To może zamiast staminy, jakąś moc beztlenową albo Vo cośtam zmierzyć.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 380
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

Nie byłem na miejscu, ale z zaciekawieniem oglądałem i słuchałem transmisji... Było sporo kamer, były zaskakujące zwroty akcji... Widzów online w okolicy 500 sztuk (czasem więcej, a czasem mniej). Były jakieś niedociągnięcia, ale jak na dotychczasowe poslkie reala i transmisje biegów, to było zaskakakująco bardzo dobrze.
Gratuluje medalu. Ale w trakcie relacji, to obawiałem się, że do podium może zabraknąć.

Z dużych zaskoczeń, to Gos jednak pokonany... Kto wie czy to może "zasługa" Konrada Pogorzelskiego? Z perspektwy widza wyglądało jakby na pierwszej pętli zbyt mocno poniosły zawodnika emocje i adrenalina. Albo Groberski, może jednak trochę przeliczył się z siłami. Herzyk pewna wygrana od początku do końca. Zawodniczka z triatlonu Maja Wąsik 3 miejsce.

Podzielenie długich dystansów u mężczyzn (podobnie u kobiet) na U23 7km i S 9km, to trochę takie "kontrowersyjne" zagranie. Ale z drugiej strony z perspektywy kibica, jednak dużo ciekawsze niż wspólna rywalizacja na jednym dystansie.
Pytanie jak do tego podchodzą i co o tym sądzą sami zawodnicy i trenerzy?

A z tą wątrobą, to tylko w tym sezonie problemy?
----------------------------------------------------------
1440miles
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Byłem na miejscu i potwierdzam, że warto jeździć na takie imprezy. Dużo się dzieje i faworyci potrafią padać jak muchy. Pojawiają się nowi i obiecujący zawodnicy itd. To jest bardzo ciekawe i wciąż tajemnicze. Nie tylko ja zmagam się jak widać z nieprzewidywanymi sytuacjami.

Co do samych mistrzostw od strony naszego udziału, to podoba mi się powolny, aczkolwiek sukcesywny dryf Sebastiana od fascynacji na punkcie kolekcjonowania medali do bardziej stonowanej postawy, żeby nie powiedzieć zblazowania, bo to trochę za mocne określenie. W każdym razie zmienia się mindset, bo gdyby nie zapis, że trzeba wygrać bieg seniorski, żeby dostać powołanie na ME, to nie chciałoby nam się biec na 9k. Lepszą opcją dla nas jest 4k. Albo w ogóle byśmy sobie dali spokój z tym startem, bo medal z MP już tak nie kręci jak na początku. Jest wart 300 złotych, czyli zwrócił nam się hotel i tyle. Na paliwo i bramki już zabraknie. Wychodzi mi że nie warto jeździć na takie imprezy. :hahaha:

Gos. No Gos dostał rozkaz z góry, że ma biec Bydgoszcz, a potem MP. W mojej ocenie 6 dni pomiędzy przełajami to za krótko na regen. Tyle samo przerwy było między Dublinem i Belfastem, więc nie jestem jakoś specjalnie zaskoczony, że Mateusz przegrał złoto.

Nocny Marek. Hmmmm. No to jest dobry trop. Ale...
W Belfaście wygrał taki Etiop. Młody chłopak, 17 lat. Pierwszy raz w Europie, więc jak zobaczył szwedzki stół, to nie mógł się oderwać od pochłaniania wszystkiego jak leci. Seba był przerażony. Tłumaczył mu że, za chwilę jest start i może się zwyczajnie porzygać na biegu. Ale młody był jak zwierzę. Do tego słabo z angielskim i co was zaciekawi, to nie znał się na zegarku. Zupełnie jak mój pies. Nie kumał godzin, bo oni tam w Etiopii mają inne te godziny, czy jakoś tak, że dzień zaczyna się o 7 rano. To tak w aspekcie tego podziału na skowronki i sowy, to jak to u nich wygląda? Wydaje mi się, że jak jesteś zwierzęciem na biegu, to cię nie dotyczą takie rozkminy.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 25 lis 2023, 20:32 /.../ Dziś nie szło i znowu Sebę ratował mod. Bez tego nie byłoby nie tylko medalu, ale mógłby nawet nie skończyć biegu. /.../
mod? Powinienem wiedzieć o co chodzi, ale możesz wyjaśnić o co chodzi?

Ja widząc Sebastiana chwytającego się za bok po przekroczeniu lini mety pomyślałem o przeponie. Ale tam jest dość ciasno i przepona ugniata wątrobę, i wszystko podskakuje, obija się o siebie.

Spróbowałbym (przynajmniej) z wyższą kadencją. Jak to wpłynie na całokształt?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wrzucałem już. Poszukaj. Nawet prosiłem o jakiś fidbek w tej sprawie i chuuja dostałem, więc pierdole to i też mam w dupie.
ODPOWIEDZ