Czujnik do piersiowego pomiaru tętna jaki?

Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8981
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

DEL. Mój błąd.




Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
New Balance but biegowy
hipis_1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2023, 17:53
Życiówka na 10k: 50:19
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jak dograć?? To jak biegłem z zegarkiem na ręku i czujnikiem na klatce, to tętno nie poszło z pasa? W aplikacji Garmin Connect widzę pomiary z czego? Nie rozumiem.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8981
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak biegasz i pas jest połączony to masz puls na bieżąco wysyłany z pasa.
Są aktywności, że tak jednak nie jest.
Np. podczas pływania. Tak samo jak musisz zdjąć zegarek i zostawisz go daleko od siebie, np. w szatni a idziesz na matę i z pasem robisz trening.
Inna sytuacja, którą przerabiałem: kolega miał w domu dwa takie same pasy, jeden jego a drugi żony.
Pomyłkowo biegł z pasem żony i nie zwrócił uwagi, że puls szedł z nadgarstka.
Dopiero to zauważył w domu.
Doradziłem, by wyłączył w zegarku swój pas w czujnikach, dodał pas żony i zczytał z niego puls.
Mam nadzieję, że rozumiesz mechanizm?

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
hipis_1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2023, 17:53
Życiówka na 10k: 50:19
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Rozumiem. Takie awaryjne dogrywanie danych.
Z tego co się dowiedziałem ze stron Garmina, to trzeba zawsze wystartować jakąś ktywność z zegarka jeśli chce się dane z pasa. Jeśli mam zegarek na ręcę i pas na piersi, to wszystko powinno się automatycznie zgrywać. Jeśli zegarek leży z dala od miejsca wykonywania aktywności, to po zbliżeniu się do zegarka i zatrzymaniu na nim aktywności, wszystkie dane powinny się zgrać na zegarek. Pas musi być wtedy na piersi (?). A ta opcja "Pobierz tętno" w Historii w zegarku, to właśnie do takich awaryjnych ściągnięć danych dla wybranej aktywności i wtedy mogą w aplikacji pojawić się 2 takie same aktywności, z tym jedna z bogatszymi danymi. Biedniejszą sobie kasujemy.

Sprawdziłem, że jak pas będący na piesi połączę z zegarkiem, to na zegarku i w Garmin Connect widzę bieżacy puls. Jednak jak wyjdę z ustawień czujników w zegarku np. do widoku codziennej tarczy zegarka, to wskazanie tętna znika z zegarka jak i aplikacji. Czyli jak napisałem na początku, jeśli się nie włączy jakiejś aktywności, to się danych z pasa potem nie pobierze. Nawet nie wiem czy pas wtedy coś mierzy.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8981
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mierzy i dane się pobierze poprzez synchronizację pasa w Urządzenia w apce Connect.
Pas z pamięcią jak i zegarek są urządzeniami.
Pytałem już wcześniej, czy czytacie w ogóle instrukcje do posiadanego sprzętu?
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... E66BC.html
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 421
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

Dodam jeszcze.
Pas mierzy cały czas... Jeśli ma wbudowaną pamięć, to zapisuje w tej pamięci. Jeśli nie ma pamięci, to też mierzy... mierzy... ale nikt z tego nie korzysta.
Dopiero, gdy podłączysz (sparujesz itp.) pas do urządzenia/zegarka/apki, to dane z pasa są przesyłane /odbierane i dostępne w podłączonym urządzeniu.
Gdy pas nie będzie na klatce piersiowej, tylko ściagnięty, to może mierzyć "głupoty".
Pytałem już wcześniej, czy czytacie w ogóle instrukcje do posiadanego sprzętu?
+1
Instrukcje warto czytać :-)
----------------------------------------------------------
1440miles
hipis_1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2023, 17:53
Życiówka na 10k: 50:19
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Konsultant na czacie Garmina trochę mi namieszał. Stwierdził, że trzeba włączyć aktywność i pytał się mnie gdzie słyszałem, że nie trzeba. Najwięcej danych wyciśniemy, gdy pas działa razem z zegarkiem. Sam pas, bez aktywności, da nam tylko kilka danych.
A instrukcję czytałem papierową, ale była taka sobie i rodziła pytania. Przeczytam dokładnie tą którą podesłałeś.
Zgada się. Ściągnięty pas mierzy głupoty, więc jak nie używam, to go rozłączam dodatkowo w zegarku.
Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8981
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Ja cały czas pisałem o HRM-Pro+ (ogólnie o pasach Garmina ze wbudowaną pamięcią), bo o taki @hipis_1 pytał.
Teraz biegam z Polar H10. Garmin oczywiście współpracuje z nim bardzo dobrze. Od lat ten pas zachwalam.
H10 też ma wbudowaną pamięć, ale to pas konkurencji i oczywiście przesyła puls do zegarków Garmina tylko w czasie rejestrowania aktywności.
"sam pas, bez aktywności, da nam tylko kilka danych" - najważniejszy jest z niego pomiar pulsu, a to będzie.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
FireTriFighter
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 lis 2023, 08:23
Życiówka na 10k: 35:21
Życiówka w maratonie: 3:13:34

Nieprzeczytany post

Znajomy używa i poleca Scosche Rhythm+ 2.0, jako ucieczka od paska na klatkę który potrafi często się zsuwać.

Sam się zastanawiam nad tym czujnikiem, tanio nie jest, ale opcja na monitorowanie całodobowo i zrzut do pliku CSV może część osób zachęcić.
hipis_1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2023, 17:53
Życiówka na 10k: 50:19
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Użyłem dzisiaj HRM-Pro Plus z aktywnością kardio dla sztuk walk. Tak na próbę. Zegarek leżał na ławeczce. Mam z pasa tętno, częstotliwość oddechu, spalone kalorie, ale nie mam kroków. Coś źle wybrałem, albo czegoś nie ustawiłem?
FireTriFighter
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 lis 2023, 08:23
Życiówka na 10k: 35:21
Życiówka w maratonie: 3:13:34

Nieprzeczytany post

Kroki liczy zegarek ;)
hipis_1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2023, 17:53
Życiówka na 10k: 50:19
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

A jak to się ma do poniższego? Liczy kroki, ale jak się nie włączy aktywności?
https://www8.garmin.com/manuals/webhelp ... E66BC.html
FireTriFighter
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 39
Rejestracja: 03 lis 2023, 08:23
Życiówka na 10k: 35:21
Życiówka w maratonie: 3:13:34

Nieprzeczytany post

Opisano, że

"Gdy nosisz urządzenie HRM-Pro™ Plus, monitoruje ono dzienne pomiary aktywności. Funkcja śledzenia aktywności rejestruje liczbę kroków, kalorie, intensywne minuty i tętno przez cały dzień. Aby skorzystać z tej funkcji, należy sparować czujnik tętna i inne urządzenia Garmin® z kontem Garmin Connect™ (Parowanie czujnika tętna z aplikacją Garmin Connect).

Po sparowaniu czujnik tętna wysyła dane aktywności do konta Garmin Connect, gdy czujnik jest aktywny i znajduje się w zasięgu smartfonu. Jeśli nosisz urządzenie HRM-Pro Plus tylko podczas aktywności, funkcja TrueUp™ wysyła dane śledzenia aktywności do sekcji codziennego podsumowania w Garmin Connect i do zgodnych urządzeń Garmin."

Nie rozumiem w jaki sposób pasek tętna ma sam w sobie zbadać ilość kroków. Urządzeniem bazowym jest zegarek, który noszony jest na ręce i reaguje na ruchy rąk, nie nóg. Czyli również nie robiąc kroków można nabijać kroki. W przypadku sportów walki wynik będzie finalnie i tak przekłamany. Być może pasek sam w sobie reaguje na ruch - chodzi jednak o bardzo małą amplitudę tułowia podczas marszu a większą podczas biegu.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8981
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak rejestrujesz aktywność zegarkiem z połączonym pasem to liczenie kroków przejmuje zegarek.
Jeśli założysz sam pas i go będziesz nosił bez zegarka i później w apce Connect zarobisz synchronizację, to zczyta z niego puls i kroki.
Pisałem już o tym.
Jak masz zegarek i nim rejestrujesz aktywność to niestety z pasa kroki nie pójdą, bo on wtedy robi za główne urządzenie.
Trzeba iść na kompromis

Wysłane z mojego SM-S916B .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
hipis_1
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2023, 17:53
Życiówka na 10k: 50:19
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W sumie moge się pogodzić z brakiem kroków jeśli chodzi o sporty walk. Tętno ładnie zliczył, choć 2 razy miał krótką przerwę jeśli chodzi o tętno. NIe bardzo wiem z czego to mogło wyniknąć. Pas raczej mi się nie obżniżył. Trzecia przerwa jest wytłumaczalna, bo po prostu musiałem zdjąć na parę minut pas. Trochę trzeba kombinować z trzymaniem tarczy jak ma się czujnik na piersi. Szkoda, że nie ma opcji, ze względu na elektrody, na przesunięcie tego modułu na plecy.
ODPOWIEDZ