Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 380
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

Tak myśle sobie o tym City Trial, że kolejne rekordy padają... Kilku zawodników ruszyło na przełaje z przytupem. I w końcu natknąłem się na to .
Fajna inicjatywa, bo podnosi poziom sportowy. Cieszy to, że przesuwane są kolejne granice. Jeśli pogoda dopisze, to pewnie pojawią się kolejne próby :-)

Pół żartem, pól serio, to za jeden rekord starczy na "jednego buta", ale przy 2 rekordach, to już prawie na jakieś solidne startówki będzie :-)
----------------------------------------------------------
1440miles
New Balance but biegowy
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 18 paź 2023, 15:11 Rozgrzebałem ten webinar, to go skończę. Gość fajnie opowiada, ale o tej energii sprężystej, to nam nie po drodze. /.../
Czas na webinar: gość fajnie opowiada o tej energii sprężystej, I TO NAM PO DRODZE...
I bez szerzenia mitów.

Ja tu daję pas, nie z tymi kartami w tym rozdaniu....
:spoczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przysiadłem trochę nad wykresami, bo od dawna miałem w głowie koncepcję, żeby zrobić je w jakiejś bardziej przyjaznej formie. Nie musi być mądrze. Ważne żeby było z kolorkami i ładnie. Tak jak z bieganiem. Ma być ładnie, bo to jest najważniejsze. Tą samą droga podąża też stryd, więc jestem na dobrym kursie.
Obrazek

Takie wykresy to ja rysowałem już dekadę temu. Ale nie były aż tak ładne.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

aha, przypomniała mi się być może istotna sprawa, jakby ktoś chciał zagłębić się bardziej w temat. Przerwaliśmy na chwilę trening, bo zawodnika przycisnęło i musiał skoczyć na lewo w krzaki, a też nie ma tego na wideo. Ta zielona strzałka mniej więcej pokazuje, w którą stronę to poszło.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Coraz częściej myślę, że może ja jednak źle wszystko robię i na odwrót powinno być?
Nawet tutaj ten pan od stryda mówi, że ich nowa technologia pomaga lądować bardziej pod ciałem, zamiast robić overstriding. I że to jest bajomekanikal adwentydż. Sam już nie wiem. Aż nieprawdopodobne, żeby wszyscy oni się mylili.
Od jutra Seba dostanie nowe ćwiczenia na skrócenie kroku. Coś w tym chyba musi być skoro wszyscy tak robią.
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Tak z ciekawości to ktoś wie na jakiej kadencji i na jakej długości kroku biegł nowy rekordzista królewskiego dystansu?
Awatar użytkownika
fangss
Wyga
Wyga
Posty: 61
Rejestracja: 24 sie 2023, 23:52
Życiówka na 10k: 44:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 30 paź 2023, 21:57 (...) skrócenie kroku. (...)
Dziwne, bo moj dawny pies, mistrz biegania za zajacami, kiedy rozwijaj najwieksza szybkosc robil najdluzszy krok jaki tylko mogl. Do dzis mam w pamieci jego - wrecz - zawisanie w powietrzu na pelnej predkosci, jak w moim awatarze.
Tak sobie mysle, sposobem Emila Zatopka ludzie biegali i dalej biegaja, dlaczego nikt nie sprobowal sposobu zblizonego do wieloskoku, jak sie biegnie w ten sposob czas, kiedy sie jest w powietrzu jest jakby odpoczynkiem, pozniej dotkniecie ziemi i znowu odpoczynek.
Moze odpowiedz na wszystkie pytania jest gdzies w naturze, moze jakies zwierze ... moze poobserwowac jeszcze geparda, no z dwunoznych nic mi nie przychodzi do glowy. :niewiem:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Obrazek
Łukasz Biega
Wyga
Wyga
Posty: 65
Rejestracja: 19 kwie 2022, 11:57
Życiówka na 10k: 40:58
Życiówka w maratonie: 3:27

Nieprzeczytany post

może struś?
Struś ucieka z prędkością 70–75 km / h. Oznacza to, że z każdą sekundą pokonuje około 20 metrów. Charakterystyczne jest, że podczas biegu długość kroku strusia wzrasta do 7 m
Szymon1988
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 38
Rejestracja: 14 paź 2022, 21:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Strusie mają kolana w drugą stronę, to może mieć jakieś znaczenie. Więc może trzeba biegać tyłem?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No to masz.
ObrazekObrazekObrazek
I co dalej?
-----------------------------------------
Stryd dorzuca drugi czujnik na buta, żeby mieć jak najlepszy wgląd w bieg, rysuje super wykresy i analizuje drobne detale w kolorkach. Chciałoby się powiedzieć, że shakowanie biegu jest już tuż, tuż, za rogiem. Z drugiej strony takie coś:
przykładowe predykcje garmina z dziś:
predykcje_garmina.jpg
Do tego mnóstwo zdobytych odznak i możliwości rzucania wyzwań innym użytkownikom GC. Petarda. Seba jest zachwycony, że może uczestniczyć w nowej społeczności. Czyli wszystko idzie w dobrym kierunku. Bo liczy się ładne bieganie z dużą ilością lajków.

edit:
Szymon, kolano struś ma wyżej. To co widzisz to jest kostka. Ale może racja z tym bieganiem tyłem. Patrząc na wyniki naszych wojskowych, to jest cofanie się.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4958
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szymon1988 pisze: 31 paź 2023, 11:26 Strusie mają kolana w drugą stronę, to może mieć jakieś znaczenie. Więc może trzeba biegać tyłem?
Nie maja. Za to maja bardzo dlugie "stopy".

Obrazek
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 380
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 30 paź 2023, 20:58 Przysiadłem trochę nad wykresami, bo od dawna miałem w głowie koncepcję, żeby zrobić je w jakiejś bardziej przyjaznej formie. Nie musi być mądrze.
A gdzie jest zamontowany czujnik?
Wiadomo dla której nogi są dwa "peaki" na wykresie, a dla której jeden?
----------------------------------------------------------
1440miles
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Czujnik jest na miednicy. Tutaj widać go trochę tuż przed pomiarami. Zgranie wideo z czujnikiem było możliwe dzięki trzem podskokom , które są dobrze widoczne na przebiegu przyspieszeń wzdłuż osi z. To jest ta niebieska oś i w związku z tym niebieski wykres. Dalej już łatwo zorientować się, która noga jest lewa, a która prawa i to był mój największy sukces jak na razie.
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 380
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

Jak dla mnie, to bardzo fajnie i ciekawie, to wygląda. Poświęciłem kilkanaście minut na analize filmików. Ale nad tym, to pewnie można posiedzieć kilka dobrych godzin, żeby przeanalizować
No i rzeczywiście na odwrót wygląda bieg zawodnika z pespektywy czujnika mierżącego przyspieszenie :-)

Jako ciekawostkę podam, że gdy w urządzeniu włączy się filtr światła niebieskiego to nie widać na pomiarów dla osi Z. Przez chwilę myślałem nawet, że został podmieniony z jakiegoś powodu wykres (zdjęcie) na forum.
----------------------------------------------------------
1440miles
ODPOWIEDZ