Skomentuj artykuł "Lepiej być silnym niż słabym – siłownia w treningu biegacza"

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No to próbuj dalej. Niech to będzie przygodą, poszukiwaniem czegoś, jakiejś zmiany, większej świadomości ruchu. To jest tak samo wartościowe podejście do biegania jak każde inne. Można się tym bawić i mieć z tego satysfakcję.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Viki_83
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 291
Rejestracja: 06 kwie 2023, 14:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na razie gumy wrzuciłam do planu na stałe, 2x w tygodniu i zobaczymy co z tego będzie. Dzisiaj trochę w gumach pobiegałam, później kilka razy 200m na podbiegu i na płaskim i momentami czuć było zayebistą lekkość ruchu, jak piłeczka bez żadnego wysiłku :-) Nie wiem czy o to w tym wszystkim chodzi, ale fajnie tak, szczególnie że ostanie kilka miesięcy to tylko brak trąby odróżniał mnie od słonia ;-) Biegałam jak czołg, choć nie wiem czy to miało cokolwiek wspólnego z bieganiem.
Agajas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2023, 15:08
Życiówka na 10k: 49:05
Życiówka w maratonie: 3:44:36

Nieprzeczytany post

Cześć! To mój pierwszy wpis tutaj, bo sama nie wiem już co mam robić i co czytać. Biegaczka amatorka, długie dystanse, ok. 50 km w tygodniu przy przygotowaniach do półmaratonu, 60-70km do maratonu. Tak trenowałam przez ostatnie 2 lata. Siadł gruszkowaty, lewe udo, prawdopodobnie IT band, ale lekarz bardziej zgadywał niż postawił diagnozę. Jeden fizjo każe iść na siłownie i się wzmocnić, podnosić ciężko, drugi regenerację i ograniczenie bądź zrezygnowanie z biegania, rozciąganie, bycie dobrym dla siebie, itd.... Zaniedbywałam trening uzupełniający, widocznie się zemściło. Obecnie nie biegam z planem, bo ból od biodra po kolano ledwo daje mi spać, po np. takich interwałach.

Jeśli siłownia, w tym przypadku zalecacie właśnie robienie wiatru, czy raczej faktycznie na ciężko? Będę wdzięczna za każde podpowiedzi.
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

Może trochę nie na temat, bo pytasz o siłownię ale znalazłabym fizjoterapeutę, który specjalizuje się w w pracy z biegaczami. Skoro boli tak że nie jesteś wstanie biegać, to zajęcie się tym jest priorytetem na ten moment a nie siłownia. Ona jak już, to w dalszej kolejności. Założę się, że kontuzje wynikają z jakiś dysfunkcji, które obecnie nie są zdiagnozowane - gdzieś zbyt dużo napięcie, gdzieś coś krzywo ustawione więc inna struktura kompensuje i się przeciąża itp. Co do gruszkowatego wbrew pozorom przeciążenia rzadko dotyczą jego, jego ból jest naddiagnozowany. Fizjo dokładnie pokazał mi, gdzie on jest i już wiem, że nigdy mnie nie bolał choć poprzedni fizjo tak twierdzili;).
Fizjo zalecił ograniczenie biegania/rezygnację zamiast zlikwidować przyczynę 🤷? Słabo. Poszukaj kogoś kto się zna..Brak przodopochylenia, rotacji miednicy? Kolana proste, bez nadmiernie spiętych więzadeł? Fizjo opracował naprężacz powięzi szerokiej, rozluźnial?
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
Agajas
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2023, 15:08
Życiówka na 10k: 49:05
Życiówka w maratonie: 3:44:36

Nieprzeczytany post

j.nalew pisze: 29 sie 2023, 10:08 Może trochę nie na temat, bo pytasz o siłownię ale znalazłabym fizjoterapeutę, który specjalizuje się w w pracy z biegaczami. Skoro boli tak że nie jesteś wstanie biegać, to zajęcie się tym jest priorytetem na ten moment a nie siłownia. Ona jak już, to w dalszej kolejności. Założę się, że kontuzje wynikają z jakiś dysfunkcji, które obecnie nie są zdiagnozowane - gdzieś zbyt dużo napięcie, gdzieś coś krzywo ustawione więc inna struktura kompensuje i się przeciąża itp. Co do gruszkowatego wbrew pozorom przeciążenia rzadko dotyczą jego, jego ból jest naddiagnozowany. Fizjo dokładnie pokazał mi, gdzie on jest i już wiem, że nigdy mnie nie bolał choć poprzedni fizjo tak twierdzili;).
Fizjo zalecił ograniczenie biegania/rezygnację zamiast zlikwidować przyczynę 🤷? Słabo. Poszukaj kogoś kto się zna..Brak przodopochylenia, rotacji miednicy? Kolana proste, bez nadmiernie spiętych więzadeł? Fizjo opracował naprężacz powięzi szerokiej, rozluźnial?
Fizjo sam jest biegaczem ultra. Powiedział, że słabe mięśnie i tyle. Sztywne i słabe, dał ćwiczenia z gumami. Nie powiedział ile to może trwać, nie dał nadziei, że to się w ogóle da ogarnąć samą przerwą. Biegać mogę, ale z dużym dyskomfortem. Mam nierówne kończyny, choć nie wskazał to na przyczynę. Biegam już prawie 10 lat, problem trwa ponad rok. Zwiększony kilometraż mam może od 6 lat (pierwszy maraton). Często przez zimę odpuszczałam i robiłam wzmacnianie. I podobno nic nie wzmocniłam. :hejhej:
ODPOWIEDZ