Jacek Ksiąszkiewicz – czy istnieje ładne bieganie?

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

MikeWeidenbaum pisze: 24 sie 2023, 09:56
Rolli pisze: 24 sie 2023, 07:32
MikeWeidenbaum pisze: 23 sie 2023, 22:13

Chyba nie
Chyba jednak tak:
3x800 w 2:20-2:25 to Treshold. Wolniej jak 10kmT
Potem 200.
Ależ Rolli rzeźbisz pod tezę :hahaha: Mowa była o podwójnym thresholdzie, a to raptem pojedynczy i to dość łatwy, a wieczorem chłopak robił siłownie.

Nie wiem czy Kerr biega podwójne thresholdy czy nie. Nie jest to jakiś anonimowy zawodnik, miał przecież brąz na IO w Tokio, a wcześniej w 2019 był 6ty na MŚ i mniej więcej od tego czasu zacząłem go śledzić. Słuchałem trochę jego podcastów, czytałem artykuły, nie pamiętam żeby tam padało coś na temat podwójnych progowych, co nie znaczy że ich nie biega. Studiował w USA i teraz jest w drużynie Brooksa, której trenerem jest Danny Mackey, także mimo że Kerr jest Szkotem, to trenuje bardziej po amerykańsku, więc na pewno thresholdy biega, ale niekoniecznie podwójne. Trenuje w Albuquerque, a zatem na wysokości (1500m npm), więc może podobnie jak ekipa Ritzenheina z Flagstaff (2100m npm) unikają podwójnych bo już samo przebywanie na wysokości jest dużym bodźcem i nie chcą przesadzić (oni tam siedzą niemal ciągle, nie na zasadzie obozów). Nie wiem.

Mimo, że oczywiście się trochę nabijam i całą tą dyskusję o tym kto biega podwójne, a kto potrójne thresholdy, traktuję z przymrużeniem oka to ku chwale nikomu niepotrzebnej roboty jeszcze ten temat zriserczuję i dam znać :hej:

Póki co taki długawy artykuł mi się nawinął i tam padają takie stwierdzenia:
Mackey kept to his key training principles in Kerr’s training regime: variability, long tempo runs, and pure sprint work, while progressively working toward the specific race demands.

Kerr runs between 65 and 70 miles a week. (104-112km)
A na dole artykułu są dwa przykładowe treningi przed IO (spoiler: żaden z nich nie jest dabyl freszholdem).

No dobra @yacool, a jak Kerr wypada jeśli chodzi o biomechanę Twoim zdaniem, czy biega ładnie?
Mike, dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie oceniałem to z jego jedynego treningu, gdzie własnie Treshold był robiony. Czy 2x dziennie, tego nie wiem.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Majku, ale to już po tylu latach powinieneś sam zauważać i dobrze oceniać takie rzeczy. Weź do porównania z Rozmysem, na słit elit z Iten jest z nim materiał. Poza tym ze strimów kamer ustawionych z czoła na biegach. Kerr i Rozmys to ruchowa przepaść.

Poza tym jesteś oblatany w angielskim, fajnie by było jakbyś dawał jakieś streszczenia po polsku. Wiele rzeczy nam umyka przez fakt bariery językowej, albo też poznawczego lenistwa, bo tak też bywa. Ja tu w miarę możliwości wrzucam na tacy. Nawet z rozkładanym stoliczkiem do łóżeczka podaję plus serwetki jakby ktoś się zakrztusił i popluł od nowinek. Ten wątek taki ma być. Znaczy się z nowinkami, nie wymiocinami. :hahaha:
Awatar użytkownika
MikeWeidenbaum
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1132
Rejestracja: 23 mar 2013, 21:24
Życiówka na 10k: 36:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Różnicę między Rozmysem, a Kerrem jestem w stanie dostrzec, ale niuansów nie jestem w stanie tak dobrze wyłapać ;).

Jak masz yacool jakieś teksty z tematyki biegowej lub okołobiegowej w języku angielskim do przetłumaczenia/polskiego streszczenia to śmiało podsyłaj tutaj albo gdzieś mi na prv i będę się starał pomóc.

No, a co do biegu Seby "u Cichego" to oczywiście kciuki będą trzymane i transmisja śledzona. Jak Seba się postara to powinien dobiec przed półfinałami kobiet na 800 na MŚ, także może nie trzeba będzie wyciągać drugiego monitora z piwnicy :hejhej:
canis lupus
Wyga
Wyga
Posty: 97
Rejestracja: 24 sie 2023, 18:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

witam,

W związku ze zbliżającym się startem rodaków w Cheshire oraz tytułem wątku zachęcam do obejrzenia majowej edycji Cheshire 5k. Lider wyścigu ma dosyć charakterystyczny styl.

https://youtu.be/jnvfHhcyuuk?t=456
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Kanadyjczyk Arop (800m) to ma chyba 3m susy. Inni przy nim drobili jak Gejsze
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

nie ma majowej edycji tak gwoli ścisłości.
kwiecień i sierpień.
canis lupus
Wyga
Wyga
Posty: 97
Rejestracja: 24 sie 2023, 18:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

na yt na razie nie widzę transmisji ale tu znalazłem

https://www.facebook.com/MidCheshire5k/

nie trzeba mieć fejsa
Tantal
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2020, 11:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

14:28
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Otwarcie w 2:42 i postawiło na trzecim. Wiało z tego co się dowiedziałem. Była ekipa na sub 14 ale się podpalili za bardzo, bo nie utrzymali, a 13:30 przy tym wietrze to ciężko. Na razie tyle, co na szybko dzwoniłem. Nagrywamy kolejne starty na wyspach. Na jesień Dublin i zaraz potem Belfast. Wcześniej Ryga. Trzeba startować.
Podziękowania dla cichego za ful saport.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

eee nie ma za co, prawdziwy sprawdzian za chwilę się zacznie
mimi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 380
Rejestracja: 29 sie 2019, 11:36

Nieprzeczytany post

canis lupus pisze: 25 sie 2023, 20:13 ale tu znalazłem
https://www.facebook.com/MidCheshire5k/
Dzięki za linka!

Ale tam było gęsto... czołówka też w małej grupce. Ciekawe jak się biega w takich warunkach. Ścieżka nie jest jakoś mega szeroka.

W grupie kiku osób łatwo się "podpalić", a przydałoby się chociaż 2 km wg jakiegoś planu, na dobry wynik. Wystarczy zobaczyć jak biegają na MŚ. Pierwsze koło (I nie tylko) w długich dystansach jest w 90% zawsze wolne.
----------------------------------------------------------
1440miles
canis lupus
Wyga
Wyga
Posty: 97
Rejestracja: 24 sie 2023, 18:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wyniki
https://runcheshire.niftyentries.com/Re ... ummer-2023

6 msc 14:29 to oczywiście nie jest zły wynik ale za bardzo się nakręciłem i czuję niedosyt. Chętnie przeczytałbym relację taką w stylu Darka Nożyńskiego.

Ale super się to ogląda, takie z roweru na żywo kręcone (strimowane) rewelacja, czuć emocje.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12673
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przyznam, że też się za bardzo nakręciłem, ale początek na razie był dla nas za mocny i musiała być potem bomba. No ale dobrze, że się zabrał z czołówką. Miał lecieć w trupa i takie było nastawienie.
Sezon nie układał się dobrze z przyczyn osobistych. Planowałem starty w Oordegen i Zolder, albo tam gdzie pączek leciał pod Paryżem 5000. W Austrii też była świetna okazja na 5000. Ten start u Cichego był nam potrzebny dla mentalu i mam nadzieję, że pomimo niezadowalającego czasu Sebastian znowu zacznie się jarać bieganiem no i częściej korzystać z walizki i paszportu.
W tym Czeszajer nic nie ma. Nawet sklepu z piwem. Po uj cichy tam startuje to nie wiem. :hahaha: Bieg jest dookoła pola, ale ludzi dopingujących wokół jakby to było centrum Londynu. Atmosfera super, co też widać na strimie. To przyciąga mocnych zawodników nawet jak tam nie ma zdaje się nagród żadnych. Może na wiosnę do cichego znowu na krzywy ryj? Wiem, że Majk się wybiera. Kiedyś Polacy latali na wyspy do roboty, teraz na zawody.
canis lupus
Wyga
Wyga
Posty: 97
Rejestracja: 24 sie 2023, 18:08
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ale takie wrażenie odniosłem, że sporo osób tam "nie wygląda" na takie dobre wyniki. Tam chyba podwójnego tresholda wszyscy klepią, albo pigułkę od hobbysty.

W każdym razie dzięki bo to naprawdę fajna rozrywka była i czekam na następne starty.
banama
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 200
Rejestracja: 22 lut 2022, 15:20
Życiówka na 10k: 39:38
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Może dla atmosfery biega :oczko: Transmisja rewelacja. Powodzenia dalej. Trzymam kciukasy.
1500 - 5:10 | 3000 - 11:14 | 5k - 19:05 | 10k: 39:38 | HM - 1:28:05

Blog: viewtopic.php?f=27&t=65140
Komentarze: viewtopic.php?f=27&t=65141
ODPOWIEDZ