Brak dłuższych biegów ciągłych w przygotowaniach do maratonu

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
j.nalew
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 737
Rejestracja: 31 gru 2015, 09:24
Życiówka na 10k: 42:49
Życiówka w maratonie: 3:35:01
Lokalizacja: Wrocław

Nieprzeczytany post

MikeWeidenbaum pisze: 18 sty 2023, 10:28
Longi to przecież nie tylko wycieczki biegowe z przerwami na schabowego w Domu Śląskim,
Och pamiętam wycieczkę biegową i obiad w Chatce Górzystów - pół naleśnika z jagodami i serem, pół naleśnika z pieczarkami i żółtym serem (nie mogłam się zdecydować) i poleciałam dalej, żołądek wytrzymał. Uroki wycieczek biegowych :hahaha:

beata, na pewno będę robić longi dłuższe niż 20 km ale fajny Twój przykład, że bieganie krócej za to inaczej czyli np. zwiększanie kilometrażu poprzez treningi 2x dziennie plus mocno ale krócej, zdało fajnie egzamin.
Krótkie podsumowanie:
Siedlak kilka wybiegań 30 km, z 2x - 35km
RMC 20-25 km, no max. 30 (z raz).

Rolli dzięki za cytat, beata wyłamuje się, ale ja bez longów nie widzę tego w moim przypadku.
MikeWeidenbaum
dzięki za szczegółowe informacji

Co do żeli na pewno będę je testować na szybszych longach w TM bo i takie chcę robić
ziko303 pisze: 18 sty 2023, 11:10 Wolę zrobić interwały niż wyjść na longa, który męczy mnie przede wszystkim psychicznie, co wpływa na jeszcze większe odczuwanie zmęczenie fizycznego
Jedno nie wyklucza drugiego, dwa specyficzne treningi w BPS - interwały, long (np. BNP). Tak to bym u siebie widziała, plus siła biegowa.

Odnośnie przerw podczas longa - zawsze dążyłam do tego żeby nie robić podczas nich żadnych przerw, trasy wybieram tak żeby nie było świateł albo ruchliwych skrzyżowań. Za punkt honoru zawsze traktowałam przebiegnięcie tego ciągiem. Lubię wpadać w rytm biegowy, skupić się albo właśnie wyłączyć i każdy przymusowy postój mnie wybija. Co innego jeśli jest to jakiś krótki trening, taki łącznik między mocniejszymi treningami, czerwone na światłach? Luzik, postoję.

Wczytam się też w pozostałe komentarze, dzięki za nie:)
IG jnalew
www.strava.com/athletes/19149633

Blog viewtopic.php?f=57&t=56963
Blog - komentarze viewtopic.php?f=28&t=56993

5km 20:11, 2018
10km 42:49 2018
HM 1:37:29, 2023
M 3:35:01, 2023
ODPOWIEDZ