Carrera Femenina por 5K

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Beata? Zgłosiłaś sie?
Bedzie wideo z ćwiczeń?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Nie będzie żadnego wideo, bo projekt anonimowy, czerpiemy od najlepszych. Tak że ten.

Kurde co bym nie zrobił, to wychodzi 5,5 treningu tygodniowo, znaczy się 11 treningów na dwa tygodnie. Cholera za dużo, trzeba coś z tym zrobić, pomocy.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Widzę, że wchodzisz w ułamki, a miało być prosto.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Regen na czerwono to mnie niepokoi, why? można się spalić???
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przepompowujesz limfę w truchcie, jakieś stany zapalne i inny syf. Innymi słowy liżesz rany po mocnym bodźcu obniżającym dyspozycję.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 17 sty 2023, 20:57 Beata? Zgłosiłaś sie? Bedzie wideo z ćwiczeń?
Ja? Ale po co?
yacool pisze: 17 sty 2023, 12:49Jest jeszcze wakat na matkę porażki.
Ja mogę być co najwyżej objąć ten wakat.

Mam już inne projekty, za trzy tygodnie lecę na mój pierwszy "obóz" w tym sezonie. Chociaż, jak się wkurzę, to zrobię oba projekty równolegle, na własnych planach, można przecież w dni regen od wspinania - biegać, i odwrotnie, w sumie przecież tak robię, końcu czas zapierdziela i szkoda go marnować na pierdoły, nie? Widzę, że Waszym tygodniu jest aż 8 dni, więc da radę wszystko zmieścić!
Zatem do boju! :hahaha:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

To nie chcesz żeby Ci faceci mówili co masz robić i jak żyć, ale to nie popolskiemu, bo u nas nawet kobiety innym kobietą się wtryniaja w życie. A yacool nie chce logo ani treści. Marudy jesteście, no ale trudno jakoś to przetrawię. Wracając do tej carrery, to przemyślałem i przez pierwsze dwa tygodnie mogą zostać te kwadraciki, trzeba zobaczyć jak to będzie się układało, ale potem trzeba ze cztery tygodnie treningu na formę i już regen, wolne i ćwiczenia nie wystarczą. Tak że mamy dwa trzy tygodnie rozpędu, cztery pięć tygodi forma i i trzy cztery okres startowy z jakimś sprawdzianem, Proste. :spoczko:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Zgadzam się. To może być całkiem proste i nawet rutynowe trenowanie. W Kenii nie ma wielkich rozkmin o makrocyklu, filozoficznych traktatów o fizjologii i laboratoriów. Trening musi być zrozumiały dla przeciętnego absolwenta 6 klas szkoły podstawowej. No i to działa. A działa dlatego, że nie trzeba przejmować się biomechaniką. Ona jest więc nikt o nią nie dba. Wówczas zadziała każdy plan, nawet ten z internetu. Po 20-22 minuty biegają w Ziwa (wiocha pod Eldoret) stare baby ściągnięte prosto z pola kukurydzy i zagonione na start w tym w czym przyszły. To najlepszy dowód na to, że wielka fizjologia jest nadęta jak balon i pusta w środku.
Awatar użytkownika
Deter
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1018
Rejestracja: 25 wrz 2017, 17:37
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba już od dawna wiadomo, że ich VO2max nie jest wyższe od białego człowieka a Kilian ma o 20% lepszą wydolność tlenową od Eliuda i jakimś cudem to się nie przekłada na wyniki 5-42k.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Właśnie dlatego potrzebuję w planie przestrzeni na moją biomechaniczną krucjatę. Kaleki na stos. I takie tam. Pierdole poprawność polityczną. Trzeba być szczerym w przekazie i walczyć o prawdę.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A co Ty tu glindzisz, przecież powiedziałem, że trzeba podporządkować wszystko Twojej koncepcji, ale to nie oznacza, że trening i jego fizjologiczne aspekty maja być do dupy.
Kto ma tego fejsbuka, trzeba dać posta bezczelnie na portalach biegowych i na fejsbukach parkrunowych i takich tam.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2023, 18:54 przez pawo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

O! takie coś:

ObrazekObrazek

i co, łyso nie? he, he.
Ciekawe co by powiedzieli ci od tych leginsów i fulwypasów odzieży nessi reklamowanej na portalu. :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Kalekom można spuścić !@$%^& biegnąc nawet w worku na zboże. Taka prawda.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 18 sty 2023, 18:35Kaleki na stos. I takie tam. Pierdole poprawność polityczną. Trzeba być szczerym w przekazie i walczyć o prawdę.
Grubo!
Ale ja jestem czarownicą, więc prędzej odlecę na miotle :hahaha:
Mogę nawet z tą miotłą pobiec, a co, skoro można w worku na zboże, to dlaczego nie na miotle?

A skoro trzeba być szczerym w przekazie to jeszcze napiszę, że te 20 min na 5k to nie jest jakiś wielki wyczyn. Moim zdaniem. Więc widzę tu już przerost formy nad treścią. Ale teraz przecież taki trend, więc bądźmy trendy ;)
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No coś ty, przecież w tym fachu forma to treść.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 18 sty 2023, 18:54 O! takie coś:

ObrazekObrazek

i co, łyso nie? he, he.
Ciekawe co by powiedzieli ci od tych leginsów i fulwypasów odzieży nessi reklamowanej na portalu. :hahaha: :hahaha: :hahaha:

Kalekom można spuścić !@$%^& biegnąc nawet w worku na zboże. Taka prawda.
Co to za linki, ze mi komputer nie pozwoli wejść i zobaczyć?
ODPOWIEDZ