Technika biegu - analiza

Biegowe "citius, altius, fortius": miejsce dla tych którzy chca biegac dalej i szybciej.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Drwal Biegacz pisze: 13 gru 2021, 18:04 Myślę, że chcąc nie chcąc to o czym tu wspominamy, powoli dociera, dociera do tych, którzy chcą coś w biegach osiągnąć. I o ile trener(rzy) może mieć swoje racje (czyli poprzestać na tym co wiedzą), to zawodnicy nie mogą jednak zamknąć oczu i nie widzieć jak biega świat. Muszą dowiedzieć się dlaczego świat biega tak, a ich jakoś nikt nie potrafi do takiego biegania przygotować.
Opcji odpuszczenia nie ma.
Troszkę pozwolę się nie zgodzić, to właśnie trenerzy i działacze, cały system ma myśleć, a zawodnik wystarczy ja biega. A u nas wszyscy maratończycy są swoimi trenerami, menadzerami i księgowymi.
New Balance but biegowy
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 13 gru 2021, 19:25
Drwal Biegacz pisze: 13 gru 2021, 18:04 Myślę, że chcąc nie chcąc to o czym tu wspominamy, powoli dociera, dociera do tych, którzy chcą coś w biegach osiągnąć. I o ile trener(rzy) może mieć swoje racje (czyli poprzestać na tym co wiedzą), to zawodnicy nie mogą jednak zamknąć oczu i nie widzieć jak biega świat. Muszą dowiedzieć się dlaczego świat biega tak, a ich jakoś nikt nie potrafi do takiego biegania przygotować.
Opcji odpuszczenia nie ma.
Troszkę pozwolę się nie zgodzić, to właśnie trenerzy i działacze, cały system ma myśleć, a zawodnik wystarczy ja biega. A u nas wszyscy maratończycy są swoimi trenerami, menadzerami i księgowymi.
+1
No i ta wielka wiedza z FB i YT. :hahaha:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Wiedza wylewa się też z pub meda. Nic tylko brać i stosować. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Ale skoro działaczom i trenerom to wystarcza, to pozostają już tylko zawodnicy by wziąć sprawy w swoje ręce i szukać innych opcji. Bo zakładam, że jednak zawodnika trochę boli, że haruje jak wół, a z tego tyle ile gdzieś tam daleko mają po wf w szkole! Przepraszam, pewnie przesadziłem. Mocno uprościłem, ale trochę tak to wygląda.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13482
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 13 gru 2021, 20:48 Wiedza wylewa się też z pub meda. Nic tylko brać i stosować. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
Pubmed jest tylko jednym z filarów działalności trenerskiej. Zobacz wywiad z trenerem Lewandowskim.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 13 gru 2021, 20:48 Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
Przecież wiesz, to o co pytasz.

A czarni, tak ci czarni ze świetną biomechaniką też mają trenerów a niektórzy to nawet menadzerów.
Taka sytuacja. :spoczko:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Rolli pisze: 13 gru 2021, 21:09
yacool pisze: 13 gru 2021, 20:48 Wiedza wylewa się też z pub meda. Nic tylko brać i stosować. Skoro jest tak dobrze, to dlaczego jest tak źle?
Pubmed jest tylko jednym z filarów działalności trenerskiej. Zobacz wywiad z trenerem Lewandowskim.
Słyszałem to już o innych zawodach ale niedawna usłyszałem też "Zawód trenera to połączenie nauki i rzemiosła" a od siebie dodam, że jeszcze intuicji i empatii.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nawet na stację alfa nie potrzeba takich kompetencji. Teraz już rozumiem, dlaczego nasi tak wolno biegają. Wszyscy dobrzy trenerzy są na orbicie.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Masz coś przeciwko empatii?
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Szukasz jakichś wskazówek?
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 13 gru 2021, 22:04 Szukasz jakichś wskazówek?
Nie było tematu.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bo tak sobie pomyślałem, że może trzeba być empatą na miarę Gjerta.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Empatia nie równa się dobroci.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12674
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No wiadomo.
Dobroć równa się 2pi*Ed/Es
gdzie Ed to energia drgań, a Es to energia tracona w jednym okresie drgania,
ale tu już oprócz empatii trzeba też doktoratu z fizyki.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 13 gru 2021, 22:11 Bo tak sobie pomyślałem, że może trzeba być empatą na miarę Gjerta.
Co do Gjerta to fajny artykył znalazłem
Gjert Ingebrigtsen says Jakob’s success comes from making mistakes with the older brothers
Przyznaje się do błędów w podejściu do starszych synów. Z Henrika i Filipa chyba chciał zrobić za wszelką cenę "maszyny do biegania", ale nie wyszło.
But it hasn’t come without consequence. Gjert admits that he made mistakes with the older Ingebrigtsens, Henrik and Filip.

“With Henrik especially, we tried to control his life,” Gjert told me. “Early on, they lived in a much more controlled environment.”

Running fast is, on some level, a science project; the body is a machine, and there are clear ways to prepare it to be stronger, better, faster. That’s how Gjert understood coaching, and that’s how he trained his sons. He was never an athlete of any kind, and he didn’t know anything about athletics, but as somebody who wanted to see his sons be great, a narrow and sharp paternalism was his natural tendency as a coach and a father.
Jakob w miarę wcześnie ogarnął, że bieganie to nie wszystko, więc już mógł żyć normalniej od starszych braci.
“When Jakob was 16 there was a girl ringing on the doorbell,” Gjert told me. “I said, ‘Jakob there is no time to be with her. Tell her to come back in five or 10 years,’ and Jakob told me ‘You can’t do that with my life. It’s my life and my decisions, and if I want to be with this girl, it’s up to me.’

Jakob told Gjert, “I can quit today. The only way to be at my best is to have a normal life.”
https://mattwisner21.wixsite.com/mattsp ... r-brothers
ODPOWIEDZ