Blog o biegach długich

czyli o rywalizacji na najwyższym poziomie, zarówno na szosie jak i w gó®ach
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1242
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 12 lis 2021, 23:08 Większość z nas ma większe lub mniejsze dysfunkcje, których nie da się określić skąpymi pomiarami dynamiki biegu. Dysfunkcje wpływają na dynamikę w tym na gct i kadencję, ale to za mało, żeby cokolwiek sensownego z tego wyciągnąć.
Dokładnie. Zastanawiając się nad symetrycznością, asymetrycznością, porównując pracę strony/nogi prawej i lewej, okazało się, że większość różnic to dysfunkcje (u mnie) w stopie, biodrze.
Za nim zainteresowałem się bieganiem powięziowym, w ogóle nie zdawałem sobie sprawy jak wpływa to na moje bieganie/wyniki. Teraz wiem przynajmniej co mnie ogranicza, a jednocześnie utrudnia znalezienie dobrego ruchu biegowego, dla siebie (kompensacje). No i jak jestem pokręcony.
Stąd też takie pytanie, czy układ powięziowo/tensegracyjny w jakiś sposób się samopoziomuje,
Cd w innym wątku :hahaha: ,poniżej
viewtopic.php?f=12&t=62723&p=1052437#p1052437
New Balance but biegowy
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 14 lis 2021, 15:15 Dzięki za info.
Obejrzałem z wielką przyjemnością.
Fajnie wiedzieć, że ktoś to czyta.
Aron Kifle ładnie pobiegł. Widać, że ma potencjał na szybsze bieganie, ale na razie ma niestabilną formę, a zeszłym roku nie startował ani razu (może kontuzja?). Już miał 3. miejsce na MŚ w półmaratonie, 4. miejsce na przełajowych MŚ, więc może uda mu się coś więcej.

A tak się prezentują wyniki z dzisiejszego biegu:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: 28 paź 2021, 15:35 Joshua Cheptegei i Hellen Obiri wystartują na 15km w Nijmegen w Holandii 21 listopada.

Obrazek

http://www.albertostretti.org/2021/10/o ... k.html?m=1
Niestety przez obostrzenia epidemiczne bieg został odwołany.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Spotkanie z Jacobem zaliczone. Bardzo pozytywny i sympatyczny się wydaje. Wstępnie dogadaliśmy się na wywiad w niedzielę po biegu. A co do samego biegu to podobno jest w świetnej formie, więc może uda się ustanowić nowy rekord świata. Pod koniec września jeszcze wygrał mistrzostwa Ugandy w biegach górskich, 12.5km tempem 3:19/km.

Udało mi się też poznać z Patricio z Chile, który nagrywa filmiki z różnych biegów i wrzuca na insta (niektóre mają nawet kilka milionów wyświetleń). Dużo się dowiedziałem, szczególnie na temat podejścia World Athletics i organizatorów biegów do mediów, którzy najczęściej są sceptyczni w kwestii współpracy. Mówiliśmy też l managerach i okazało się, że ten od Rhonexa, Davor Savija, bardzo pozytywnie podchodzi do tego co robi Patricio i jest chętny do rozwoju w mediach społecznościowych. Ale niestety to są wyjątki. Większość jeszcze nie ogarnia tych tematów.

Instagram Patricio - https://instagram.com/p.alvarezfilms?ut ... =copy_link

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 20 lis 2021, 14:14 przez Ricardo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12677
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ciśnij Davora jeżeli go spotkasz o biomechanikę. To właśnie od niego dowiedziałem się przed kilku laty, że robią pomiary i gct wychodzi sub 150. Może teraz coś więcej wiedzą. Wejdź na bloga Filipa i przejrzyj ostatnie artykuły. Zwłaszcza ten z parametrami Seby. Będzie Ci łatwiej formułować pytania. Trzeba od razu z grubej rury nawijać, bo inaczej ślizgają się po temacie.
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 20 lis 2021, 13:40 Ciśnij Davora jeżeli go spotkasz o biomechanikę. To właśnie od niego dowiedziałem się przed kilku laty, że robią pomiary i gct wychodzi sub 150. Może teraz coś więcej wiedzą. Wejdź na bloga Filipa i przejrzyj ostatnie artykuły. Zwłaszcza ten z parametrami Seby. Będzie Ci łatwiej formułować pytania. Trzeba od razu z grubej rury nawijać, bo inaczej ślizgają się po temacie.
Jeszcze go nie widziałem tutaj, ale jak zobaczę to może pogadamy.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Widać na zdjęciu, że zadowolony jesteś, aż oczy Ci się świecą.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

@Ricardo

Dobrze kojarzę trasę tego "wiosennego" półmaratonu. To z tego mostu w centrum start i potem płaska "autostrada" wzdłuż nabrzeża ? Jak tak to tam mogą wejść wyniki dużo zależy czy nie będzie wiało
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

gokish pisze: 20 lis 2021, 16:09 @Ricardo

Dobrze kojarzę trasę tego "wiosennego" półmaratonu. To z tego mostu w centrum start i potem płaska "autostrada" wzdłuż nabrzeża ? Jak tak to tam mogą wejść wyniki dużo zależy czy nie będzie wiało
Elita nie biegnie przez most tylko od razu tą prostą drogą. Tam po lewej stronie gdzie jest napisane "meia elite partida" mają start. Do tego idealne warunki mają być. 14°C, a wiatr tylko 11km/h.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ricardo pisze: 20 lis 2021, 16:25
gokish pisze: 20 lis 2021, 16:09 @Ricardo

Dobrze kojarzę trasę tego "wiosennego" półmaratonu. To z tego mostu w centrum start i potem płaska "autostrada" wzdłuż nabrzeża ? Jak tak to tam mogą wejść wyniki dużo zależy czy nie będzie wiało
Elita nie biegnie przez most tylko od razu tą prostą drogą. Tam po lewej stronie gdzie jest napisane "meia elite partida" mają start. Do tego idealne warunki mają być. 14°C, a wiatr tylko 11km/h.


Czyli lecą 100% autostradą. Oj mogą być mega wyniki
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tutaj jeszcze godziny i stream:
Start biegu kobiet - 11:05, mężczyzn 11:20

Transmisja:
https://www.rtp.pt/play/direto/rtpinternacional
piokac
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 18
Rejestracja: 28 paź 2021, 13:21
Życiówka na 10k: 36:57
Życiówka w maratonie: 2:53:39

Nieprzeczytany post

Kiplimo biegnie na sub57 !
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

:spoczko:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Trzy sekundy po rekordzie świata.

Obrazek
Ricardo
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1976
Rejestracja: 17 cze 2019, 09:21
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Już powoli zaczynam ogarniać materiał, który zebrałem w ciągu ostatnich kilku dni. Tutaj pierwszy filmik z Jacobem: https://www.instagram.com/reel/CWl93zII ... =copy_link
ODPOWIEDZ