Biegowe zakupy z aliexpress

Awatar użytkownika
longtom
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 491
Rejestracja: 19 kwie 2016, 13:34
Życiówka na 10k: 47'24"
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: wlkp

Nieprzeczytany post

Ciekawostka.
Co prawda nie był to zakup biegowy (szybka hydrożelowa do telefonu), ale z Aliexpress.

"Country of orgin Port Vila Vanatu"

Vanatu do daleka Oceania. A pod naklejka adresową druga ewidentnie chińska. :szok:
Kwarantanna??
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
sochers
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3431
Rejestracja: 16 sty 2014, 10:35
Życiówka na 10k: 44:15
Życiówka w maratonie: 3:48:12
Lokalizacja: Woodge aka Uć

Nieprzeczytany post

Albo obejście cła, albo ograniczeń importowych.
BLOG: viewtopic.php?f=27&t=40946&start=435
KOMENTARZE: viewtopic.php?f=28&t=40947&start=1680

PBs: 1M - 6'09, 3000 - 12'11, 5k - 20'35, 10k - 44'15, HM - 1:47'11, M - 3:48'12
LucioWisla
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 356
Rejestracja: 28 maja 2014, 12:18
Życiówka na 10k: 1:02:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

longtom pisze:Ciekawostka.
Co prawda nie był to zakup biegowy (szybka hydrożelowa do telefonu), ale z Aliexpress.

"Country of orgin Port Vila Vanatu"

Vanatu do daleka Oceania. A pod naklejka adresową druga ewidentnie chińska. :szok:
Kwarantanna??
Kiedyś zamówiłem słuchawki - doszły po pół roku - wysłane z Malezji :hej: :hej: :hej:
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Czy ktoś się orientuje, jak po 1 lipca 2021 - czyli wejściu w życie nowych zasad clenia przesyłek spoza UE, szczególnie z np. Chin, wygląda praktyka zakupów na Aliexpress z punktu widzenia cła. Chodzi mi oczywiście o zakupy na własny użytek, nie w ilościach handlowych!, drobnych przedmiotów o wartości kilku-kilkunastu dolarów w jednej paczce, powiedzmy do ok. 100 PLN ( ok. 25 USD)?

Ja np. na wiosnę kupowałem trochę rzeczy na Ali, część z nich, zgodnie z trackingiem przesyłki, przekroczyła granicę już po 1 lipca i została mi dostarczona jakiś czas potem, mimo to żadnego cła nie płaciłem.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
gokish
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 584
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:00
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jarjan pisze: 13 lis 2021, 21:38 Czy ktoś się orientuje, jak po 1 lipca 2021 - czyli wejściu w życie nowych zasad clenia przesyłek spoza UE, szczególnie z np. Chin, wygląda praktyka zakupów na Aliexpress z punktu widzenia cła. Chodzi mi oczywiście o zakupy na własny użytek, nie w ilościach handlowych!, drobnych przedmiotów o wartości kilku-kilkunastu dolarów w jednej paczce, powiedzmy do ok. 100 PLN ( ok. 25 USD)?

Ja np. na wiosnę kupowałem trochę rzeczy na Ali, część z nich, zgodnie z trackingiem przesyłki, przekroczyła granicę już po 1 lipca i została mi dostarczona jakiś czas potem, mimo to żadnego cła nie płaciłem.
Z cłem dalej loteria może złapać się a nie musi. Jedyna różnica, że vat zawsze płacisz już przy zakupie
Awatar użytkownika
klosiu
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3196
Rejestracja: 05 lis 2006, 18:03
Życiówka na 10k: 43:40
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznan

Nieprzeczytany post

W przepisach liczy się data zakupu, więc to kiedy towary przyjechały nie ma znaczenia.
Zmieniło się to że obligatoryjnie płaci się VAT. Przedtem do bodaj 500 zł czy 100 euro wartości vatu nie było. Czyli wszystkie ceny są podbite na start o 23%, ale to już jest uwidocznione w cenach na Ali, więc nie ma tu jakichś ukrytych opłat. A z cłem nic się nie zmieniło, jak gokish pisze - zależy jak leży, albo się zapłaci, albo nie.
The faster you are, the slower life goes by.
ODPOWIEDZ