Zmiany na Portalu

W jakim kierunku zmierza bieganie.pl, pytania, pomoc, wyjaśnienia, pytania do Redakcji.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

jacekww pisze: 21 paź 2021, 17:15 Jednocześnie zwracam uwagę, czy wręcz ostrzegam innych użytkowników by nie tykali podpisu jeśli chcą mieć go jak dotychczas.
U mnie zniknęło w ogóle wyświetlanie podpisu.
Dopiero jak zlikwidowałem wszelkie url , kodów BBC to coś się ukazało, ale w opłakanym stanie.
Nie rozumiem, bo inni cały czas mają stare podpisy z bajerami.

Przyznam, że nie mam czasu, by teraz dochodzić jak przywrócić stare ustawienia. I jak włączyć BBCode w podpisie?
Dlaczego to w ogóle zostało zmieniane?
Dlaczego wszystkie zmiany na forum są na gorsze, psują funkcjonalność lub widoczność?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Jaca_CH
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 678
Rejestracja: 16 paź 2013, 22:22
Życiówka na 10k: 41:57
Życiówka w maratonie: 3:28:03
Lokalizacja: Bytom

Nieprzeczytany post

artur_kozlowski pisze: 21 paź 2021, 14:47 Funkcja podpisu nigdy nie była zablokowana. Warto sprawdzić, nie jest to zbyt skomplikowane.
W takim razie dlaczego podpis, który miałem zniknął z moich postów a teraz znowu "cudownie" powrócił?
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 21 paź 2021, 17:07
Więc albo Kozłowski robi z nas głupków pisząc, że funkcja podpisu nie zmieniła się albo faktycznie to my mamy problem z ogarnięciem kodu.
Jacek, tego typu teksty są poprostu niekulturalne, zwłaszcza wobec osoby która zachowuje się wobec Ciebie kulturalnie.
Nie wszystko jest takie proste i oczywiście w systemach których się samemu nie buduje (nawet w tych które się buduje tez nie jest).
Jeśli Artur pisze, że nie ma żadnego intencjonalnego działania w chwilowym zniknięciu podpisów to tak na pewno jest.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12668
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Ja nie będę wnikał jakie są intencje i czy zniknięcie podpisów jest chwilowe.
Użytkownik o nicku bieganie.pl napisał wprost:
bieganie.pl pisze:wielu użytkowników nadużywało tej funkcjonalności robiąc z grafik banery reklamowe przekierowujące do komercyjnych usług
Z kolei Artur Kozłowski napisał, że nic się nie zmieniło. Użytkownicy widzą, że jednak się zmieniło. Przyzwyczailiśmy się już, że nie ma żadnej komunikacji nowej ekipy z forumowiczami, ale jak widać nie ma też komunikacji wewnątrz ekipy.
Użytkownik bieganie.pl pisze:
bieganie.pl pisze:postaramy się znaleźć rozwiązania najlepsze z punktu widzenia użytkowników forum
Dobre pany. Dobre. Dziękujemy. Wszyscy przecież widzimy te wściekłe ataki spamerów na całe forum i redakcja została postawiona w stan wyższej konieczności. Likwidując opcje personalizujące podpis chronią nas teraz przed nami samymi. Naprawdę dobre pany. W zamian dostaliśmy dodatkowe opcje unifikujące. Bardzo dziękujemy. Teraz jak jestem szczęśliwy, to daję to :usmiech: , a jak mi smutno, to daję to :smutek: .

A jak redakcja uzna za chwilę, że użytkownik spamuje w samej treści posta? Też wyłączą wszystkim opcje linkowania w postach?
-------------------------------------------
Pomiary biomechaniki biegu - Filip Rudnicki
Obrazek
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

yacool pisze: 22 paź 2021, 10:44 Dobre pany. Dobre. Dziękujemy. Wszyscy przecież widzimy te wściekłe ataki spamerów na całe forum i redakcja została postawiona w stan wyższej konieczności. Likwidując opcje personalizujące podpis chronią nas teraz przed nami samymi. Naprawdę dobre pany. W zamian dostaliśmy dodatkowe opcje unifikujące. Bardzo dziękujemy. Teraz jak jestem szczęśliwy, to daję to :usmiech: , a jak mi smutno, to daję to :smutek: .

A jak redakcja uzna za chwilę, że użytkownik spamuje w samej treści posta? Też wyłączą wszystkim opcje linkowania w postach
Uprzejmie prosimy o nie zamieszczenie w postach obrazów oraz innych form graficznych linkujących do komercyjnych działań, które spełniają funkcję baneru reklamowego. Informujemy, że w przypadku niedostosowania się do naszej prośby będziemy zmuszeni zablokować konto gdzie one się pojawiają. Będziemy wdzięczni za wyrozumiałość i informujemy, że decyzja ta leży w interesie funkcjonowania forum i dotyczy wszystkich jego użytkowników.

Równolegle informujemy również, że nie będziemy tolerowali przejawów chamstwa i niekulturalnego odnoszenia się do osób, które zarządzają forum, redakcji portalu oraz innych użytkowników, co mam miejsce w Pana przypadku. Prosimy o potraktowanie tej wiadomości jako finalnego ostrzeżenia w tym aspekcie.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

W jednym poście i prośba i groźba. :ojoj:
Napiszcie jakiś nowy regulamin, nowe zasady, żeby wszyscy się zapoznali i zaakceptowali albo
i nie zaakceptowali. Nawet jeśli nie chcecie z nikim tych zasad konsultować, to i tak wszyscy powinni o tym wiedzieć i to przed tymi zmianami. No ale jak widać łatwiej zrobić coś po nocy, po cichu, a potem siepać się, że jest niezrozumienie. No i ponieważ jest zakaz używania wulgaryzmów to na tym zakończę.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 22 paź 2021, 15:05 W jednym poście i prośba i groźba. :ojoj:
Napiszcie jakiś nowy regulamin, nowe zasady, żeby wszyscy się zapoznali i zaakceptowali albo
i nie zaakceptowali. Nawet jeśli nie chcecie z nikim tych zasad konsultować, to i tak wszyscy powinni o tym wiedzieć i to przed tymi zmianami. No ale jak widać łatwiej zrobić coś po nocy, po cichu, a potem siepać się, że jest niezrozumienie. No i ponieważ jest zakaz używania wulgaryzmów to na tym zakończę.
Nikt nie robi niczego po nocy, ani po cichu stąd wiadomość publiczna. Zasady są takie same dla wszystkich.
W tym przypadku niestety nie ma miejsca na konsultację, gdyż chodzi o funkcjonowanie forum i portalu, a nie wyłącznie kwestie użytkowe. Nazywając to wprost, jest to działalność komercyjna. Decyzja była uzasadniona już w tej dyskusji. Musimy być fair wobec użytkowników, ale również w stosunku do naszych partnerów.
Liczymy na zrozumienie. Nie jesteśmy żadnym wyjątkiem w tej kwestii.
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12668
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Yacool zbudował sobie imperium na plecach portalu, stając się światowej sławy jutuberem. :hahaha: Żeby się to nie powtórzyło, to koniecznie trzeba blokować linki do yt.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

O zmianach trzeba informować, a są to zmiany bo wcześniej było inaczej wszystko musi być jasne i przejrzyste.Ja nie wnikam czy ta zmiana jest dobra czy zła, a Ty jak zwykle próbujesz powiedzieć, że niczego nie rozumiem/y. Komunikacja, komunikacja i jeszcze raz komunikacja.
Ja przyjąłem, żadnych banerów zamieszczać nie będę ale jak myślisz do ilu osób z forum to dotarło, nawet pis jak zrobi coś po nocy to przed wdrożeniem w życie zamieszcza w dzienniku ustaw.

edit, to do kogoś kto chowa się za bieganiem a nie do yacoola.
Awatar użytkownika
bieganie.pl
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1739
Rejestracja: 27 sty 2008, 15:29

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 22 paź 2021, 15:22 O zmianach trzeba informować, a są to zmiany bo wcześniej było inaczej wszystko musi być jasne i przejrzyste.Ja nie wnikam czy ta zmiana jest dobra czy zła, a Ty jak zwykle próbujesz powiedzieć, że niczego nie rozumiem/y. Komunikacja, komunikacja i jeszcze raz komunikacja.
Ja przyjąłem, żadnych banerów zamieszczać nie będę ale jak myślisz do ilu osób z forum to dotarło, nawet pis jak zrobi coś po nocy to przed wdrożeniem w życie zamieszcza w dzienniku ustaw.

edit, to do kogoś kto chowa się za bieganiem a nie do yacoola.
Wbrew temu co Pan pisze nie próbujemy powiedzieć, że ktoś czegoś nie rozumie. W kwestiach dotyczących funkcjonowania portalu i forum decydują osoby, które mają wiedzę odnośnie procesów jakie w nim zachodzą. Nie są to informacje jawne więc forum nie jest miejscem do konsultowania takich decyzji. Nie zmienia to jego wagi i naszych starań o komfort jego użytkowników. Czasem wszyscy musimy sięgać po kompromisy jednak w tym wypadku to żaden wyjątek. Wszędzie gdzie chce się promować działalność komercyjną, należy to robić w porozumieniu z posiadaczem tej powierzchni. Nic nadzwyczajnego w tym niema i każdy doskonale to rozumie.

Zgadzamy się z Panem odnośnie bardziej transparentnej komunikacji dlatego jesteśmy w trakcie aktualizacji regulaminu. Dziękujemy za zaangażowanie w sprawę.
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 3999
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

Na forum jest zasada, że jesteśmy wszyscy po imieniu, czy raczej po nicku, wiec ja przy tym pozostanę.
Znowu wpierasz mi, że jestem niekumaty i udajesz, że nie wiesz o czy piszę.
Rozumiem na czym polega biznes i rozumiem, że prowadzenie go wymaga również ciągłych zmian, te zmiany rzecz jasna dotknąć muszą też nas forumowiczów i to oczywiste. Tylko, że zamiast straszyć i karać lepiej informować i uzasadniać,
W pięć minut bym załatwił aby wszyscy użytkownicy się o tym dowiedzieli i zaakceptowali, bądź nie.
A te zmiany powinny wejść w życie dla tych co akceptują, powiedzmy od 1 listopada. To jest tak proste, że aż banalne, Chyba, że znowu czegoś nie rozumiem.
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

bieganie.pl pisze: 22 paź 2021, 15:35 . Wszędzie gdzie chce się promować działalność komercyjną, należy to robić w porozumieniu z posiadaczem tej powierzchni. Nic nadzwyczajnego w tym niema i każdy doskonale to rozumie.
Ja nigdy nie reklamowałem nic na tym forum, w podpisie miałem tylko odnośnik do bloga z forum i moje PB.
Dlaczego więc mój podpis zniknął? Teraz już nie mogę używać BBCode i odnośników. Większości forumowiczów to nie poznikało i dalej mają ładne podpisy. To naprawdę kuriozalne.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

bieganie.pl pisze: 22 paź 2021, 15:35

W kwestiach dotyczących funkcjonowania portalu i forum decydują osoby, które mają wiedzę odnośnie procesów jakie w nim zachodzą.
że co macie ???
no I zrobiliśćie mi dzien
:hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Awatar użytkownika
yacool
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 12668
Rejestracja: 03 gru 2008, 11:25
Kontakt:

Nieprzeczytany post

1 listopada niech może zarezerwują na jakąś kolejną, żałosną zmianę, bo z taką wiedzą o funkcjonowaniu forum, to nowy regulamin najlepiej ogłosić 1 kwietnia.
Drwal Biegacz
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1239
Rejestracja: 21 paź 2020, 20:15
Życiówka na 10k: 42:15
Życiówka w maratonie: 3:48:08
Lokalizacja: Wieś

Nieprzeczytany post

Działalność komercyjna, czyli co?

Czy promowanie zdrowego stylu biegania albo określonej techniki biegania, jest/będzie działalnością komercyjną?

Czy dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem, jeśli jest się trenerem jest/będzie działalnością komercyjną?

Czy informowanie o projektach naukowych, doświadczeniach, badaniach, publikowanie odsyłaczy do filmików instruktażowych na yt udzielanie porad przez osoby zawodowo się tym zajmujące, ale czyniące to na forum bezpłatnie będzie działalnością komercyjną?
ODPOWIEDZ