Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

tomiangelo
Wyga
Wyga
Posty: 108
Rejestracja: 02 wrz 2013, 13:56
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Już postanowiłem że mój Polar VV będzie ostatni ze stajni Polara. Zegarek premium a na pauzie nie mogę zobaczyć danych z treningu. Plus brak aktualizacji nowych funkcji które już były w m400 czy v800. Wolą coś dorzucić i wydać w nowym zegarku. Polara zmienie jak wyjdzie Garmin Ft 955

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro .

New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No niestety, tak to jest przedstawione w polarowym porównaniu zegarków, ale żeby się upewnić czy to nie błąd na stronie, zajrzałem również do instrukcji obsługi.
Okroili również z mocy biegowej wprost z zegarka ( z czujników zewnętrznych jest). Ale to akurat mnie nie boli.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

tomiangelo pisze: 08 paź 2021, 18:52 Już postanowiłem że mój Polar VV będzie ostatni ze stajni Polara. Zegarek premium a na pauzie nie mogę zobaczyć danych z treningu. Plus brak aktualizacji nowych funkcji które już były w m400 czy v800. Wolą coś dorzucić i wydać w nowym zegarku. Polara zmienie jak wyjdzie Garmin Ft 955
.
E tam. Polar po prostu dba o nasze portfele. A te wszystkie funkcje już są w VV2.Jak potrzebujesz kupuj. Mi to nie potrzebne.

A w Garmina stronę nawet nie zamierzam patrzeć, dopóki jego zegarki nie będą miały e-sima i nie będą potrafiły samodzielnie dzwonić.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Siedlak1975
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4815
Rejestracja: 22 lis 2017, 14:58
Życiówka na 10k: 37:59
Życiówka w maratonie: 2:59:13
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 08 paź 2021, 19:55
tomiangelo pisze: 08 paź 2021, 18:52 Już postanowiłem że mój Polar VV będzie ostatni ze stajni Polara. Zegarek premium a na pauzie nie mogę zobaczyć danych z treningu. Plus brak aktualizacji nowych funkcji które już były w m400 czy v800. Wolą coś dorzucić i wydać w nowym zegarku. Polara zmienie jak wyjdzie Garmin Ft 955
.
E tam. Polar po prostu dba o nasze portfele. A te wszystkie funkcje już są w VV2.Jak potrzebujesz kupuj. Mi to nie potrzebne.

A w Garmina stronę nawet nie zamierzam patrzeć, dopóki jego zegarki nie będą miały e-sima i nie będą potrafiły samodzielnie dzwonić.
Wypierdol te wszystkie zegarki .Kup sobie stoper, pierdolnij się w łeb to może się ockniesz. Twój bełkot na temat tych cholernych zegarków zabija. Weź browary, kanapki i idz na spacer. Za chwilę będziesz potrzebował zegarka który zmierzy siłę twojego zwodu
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Przecież nikt ci nie każe czytać! możesz omijać wątki techno, jak cię nie interesują zegarki.

Ale ja nie o tym, podrzucam linka o planach polara za zimę i zachęcam do poczytania komentarzy pod wpisem.
https://the5krunner.com/2021/10/06/pola ... s-devices/

dostało się np. popularnemu ostatnio Corosowi.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

co mają wpisy użytkowników ( do tego niezorientowanych bo to jest bzdura że Coros mierzy tętno tylko co 1o min- jest wybór real time lub co 10min) do tego że Polar wypuści gówno znów w nowym opakowaniu.
ci chciałeś powiedzieć tym swoim wpisem, że co ? bo jakoś kompletnie nie wiem do czego to dowiązanie do Corosa.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Bo ostatnio na forum można odnieść wrażenie jaki to jest oh i ah ten Coros. Nie wypowiadam się na jego temat bo go nie miałem i nie sprawdzałem wiarygodność jego danych. Po prostu dla mnie firma która nie ma interfejsu www, nie jest warta uwagi. Między innymi dlatego również skreśliłem Suunto z kręgu zainteresowań.
Natomiast po lekturze tego wpisu wyrobiłem sobie zdanie na temat Corosa podobne jak mam na temat Garminów. Byle więcej gówno wartych danych.

Boli mnie nowa polityka Polara, ale prawda jest taka że zegarki tej firmy mają najbardziej wiarygodne dane. Ale co kto lubi, jednemu zależy na wiarygodnych danych, a inny woli płacić telefonem.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2274
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post


Slawcio pisze:Boli mnie nowa polityka Polara, ale prawda jest taka że zegarki tej firmy mają najbardziej wiarygodne dane.
Najbardziej wiarygodne, ale Stryda używasz? Obrazek

Wysłane z Pixel 5

Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 09 paź 2021, 09:00 Bo ostatnio na forum można odnieść wrażenie jaki to jest oh i ah ten Coros.
ale co to ma do Polara ?
chłopie bredzisz, jak piekarski na mękach.
do tego jak sam piszesz nie miałeś Corosa, a wiesz ze polar ma najbardziej wiarygodne dane.
ja nie wiem, który ma najbardziej wiarygodne, ale póki co sytuacja jest taka, ze w wątku o Polarze, piszesz, ze na innym forum w wątku o Polarze, w kometarzach pod tym wątkiem piszą ze Coros be.
czyli logika taka, że samochodem można jechać do przodu, ale winda w bok nie pojedzie, wiec statek ma jednak najbardziej wiarygodne dane.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Svolken pisze: 09 paź 2021, 09:29
Slawcio pisze:Boli mnie nowa polityka Polara, ale prawda jest taka że zegarki tej firmy mają najbardziej wiarygodne dane.
Najbardziej wiarygodne, ale Stryda używasz? Obrazek

Wysłane z Pixel 5
Tak, masz rację, napisałem głupotę. Wszystkie mają minusy. Polar chyba z wszystkich obecnych zegarków najgorzej rysuje ślad GPS.

Napiszę inaczej, wszystkie mają swoje plusy i minusy. Nie ma jednoznacznego zwycięzcy, trzeba wybierać na czym komu bardziej zależy.

Chciałem tylko zauważyć że niejednokrotnie zaznaczony ptaszek przy jakieś funkcji nie zawsze oznacza że tego da się używać.

cichy70 nie mam zamiaru porównywać Corosa z Polarem. Nie mam do tego wystarczającej wiedzy. Brak strony www. jest dla mnie wystarczającym powodem żeby twierdzić że nie spełnia mojego wymogu "must have" . Z tego powodu już na starcie przegrywa z Garminem i Polarem.
Jak komuś to nie przeszkadza. Wolny wybór.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
przemekEm
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 863
Rejestracja: 04 wrz 2019, 12:45
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze: 09 paź 2021, 10:59 Tak, masz rację, napisałem głupotę. Wszystkie mają minusy. Polar chyba z wszystkich obecnych zegarków najgorzej rysuje ślad GPS.
Hmm, to dziwne co piszesz z tym śladem. Jak patrzę na ślad, to widzę w którym momencie na leśnej ścieżce przebiegłem z prawej strony na lewą, poza kilkoma miejscami, które zakrzywiają GPS zawsze, to jest niemal idealnie. Czasami są miejsca gdzie ślad odbija od rzeczywistej trasy, ale są to stałe miejsca i w Garminie w tych samych miejscach wsysało ślad bardziej.
Po roku używania, mam tylko 1 zarzut - po 3-4 miesiącach odwaliło wysokościomierzowi, akurat mi to nie jest niezbędne, więc po prostu go wyłączyłem, ale jakby komuś zależało, to pewnie byłoby wkurzające. Natomiast GPS, czy odczyty tętna są bardzo dokładne, przynajmniej w moim egzemplarzu jestem z nich niesamowicie zadowolony, a sprawdzałem często wskazania GPS z pomierzonymi odcinkami.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie wiem czy twój ślad z czymś porównujesz, nie dawno biegałem po lesie z V800 i Suunto Verticalem. Niestety VV przegrywał.


Odnośnie nowego Polara Grit X Pro, to wychodzi na to, że na stronie w tabeli był błąd odnośnie funkcji dotykowych. A w instrukcji to ja miejsce w którym o tym było, przegapiłem. A w innym miejscu właśnie odnośnie tych funkcji nic nie piszą w żadnym z zegarków.
Tak czy się wygląda na to, że można łapać okrążenia stuknięciem.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8956
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Tak z ciekawości sprawdziłem i zamieszczam porównanie pomiaru wysokości przez mojego Fenixa oraz Polara VV mojego kolegi na biegu ultra 24h na leśnej pętli 12,3km:
Obrazek
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

No więc widać, że ciśnienie spadało, a Garmin miał gdzieś wbudowany barometr i korzystał z GPS-a :hejhej:
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

Slawcio pisze:No więc widać, że ciśnienie spadało, a Garmin miał gdzieś wbudowany barometr i korzystał z GPS-a :hejhej:
jasne i akurat na górkach mu skakało ObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ