Stryd 2.0 (footpod)

kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, ma już ponad 3 lata. Coś mi odposali, po pracy spróbuję zastosować się do ich instrukcji. Może pomoże, choć wątpię. Może chociaż dadzą rabat na nowego Stryda?
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
kuczi
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1809
Rejestracja: 20 maja 2014, 13:14
Życiówka na 10k: 41:20
Życiówka w maratonie: 3:30:12
Lokalizacja: Sieradz
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Mam kod na 20% bodajże jak coś.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dzięki, na razie załatwiam z nimi, zobaczę co z tego wyjdzie. Dali mi kilka rad (w tym coś w stylu "wyłącz i włącz ponownie"), ale nic nie pomaga. Odpisałem, teraz czekam na ich ruch, ale pewnie dopiero po weekendzie, bo niestety nie miałem jak odpowiedzieć im w ciągu dnia. Poczekam.

e:
Wygląda na to, że bateria zdechła. Gwarancja już minęła - kupiłem go prawie 3,5 roku temu, ale dostałem propozycję 35% rabatu na nowy model. Oczywiście akceptuję (powinno wyjść jakieś 150 EUR za nowego Stryda), ale na kod muszę poczekać do przyszłego tygodnia, bo w weekend ich customer service nie pracuje, a moją odpowiedź dostali dopiero dzisiaj rano polskiego czasu. Jeśli tak to się skończy, to będę zadowolony.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No i zamówiłem nowego Stryda. Myślę, że 149 EUR to dobra cena. Tak naprawdę to nie spodziewałem się aż takiego rabatu, ale nie będę wybrzydzał.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

No cena dobra. Tak sami z siebie dali ci taki rabat? :-)
Rozumiem, że to opcja bez subskrypcji?

Wysłane z mojego Pixel 5 .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak. Ja do nich tylko napisałem, że Stryd mi przestał działać, opisałem objawy, podałem model itp. Spytałem, czy jest jakiś inny sposób na reset Stryda, skoro ani telefon, ani zegarek go nie wykrywają. Podstawowe kroki - spróbuj z innym kablem, z innym portem do ładowania. I na odsianie debili (wiem, że to brzmi niemiło, ale domyślam się dlaczego o to prosili) - zdjęcie ładowarki podłączonej do źródła zasilania ze strydem na ładowarce (mam tylko indukcyjną). Nic nie zadziałało, nawet potrząsanie Strydem. Diagnoza zdalna - bateria umarła. W tej samej wiadomości informacja, że niestety już gwarancja się skończyła, ale mogą zaoferować mi 35% rabatu, żebym nie został bez Stryda. Od razu się zgodziłem. I tak, cena bez subskrypcji. Być może znaczenie miało, że pierwszego Stryda kupiłem bezpośrednio u nich, nie u innego sprzedawcy?
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 749
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ja też ostatnio zaczynam miewać kłopoty ze strydem. Już co najmniej podczas 2 treningów było coś nie tak.
Podczas 1. po paruset metrach zorientowałem się, że nie liczy mi dystansu. Patrzę na tempo, a tam 19:59 (albo 9:59, na pewno jakieś duże liczby jak na tempo, już dokładnie nie pamiętam). Po powrocie z treningu chciałem zresetować stryda (soft reset), ale w apce wyskakiwała informacja, że Stryd cały czas rejestruje trening. Dopiero hard reset pomógł.
Dzisiaj był 2. trening, na którym było coś nie tak. Tak jak do tej pory 5 kroków wystarczyło na szybką zmianę tempa (z ok 5:20 na 3:20), tak dzisiaj zdążyłem przyspieszyć, zwolnić i dopiero tempo zaczynało rosnąć. Tak jakby działał z opóźnieniem, bo w sumie dystans policzył w miarę dobrze. Na zmiany tempa reagował wolniej niż GPS.
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 749
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wydaje mi się, że była o tym mowa, ale przez wyszukiwarkę nie mogę znaleźć.
Czy jeśli biega się z zegarkiem i strydem to czy jest jakaś opcja żeby w aplikacji stryda wyświetlały się konkretne treningi z mapą, a nie tylko dane od momentu rozpoczęcia ruchu do jego zakończenia, nie koniecznie mającego związku z treningiem?
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

W Stryd Powercenter mam zawsze treningi z mapą.

Wysłane z mojego Pixel 5 .

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 749
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Czyli pewnie trzeba mieć zegarek, który obsługuje coś więcej niż samo tempo, i połączyć konto Stryd z Polar Flow, Garmin Connect lub inną stroną, w zależności od zegarka.
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
kkkrzysiek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2043
Rejestracja: 18 lut 2017, 09:29
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

No jak nie masz w aktywności zapisanego śladu z GPS, to trudno, żeby Stryd sam go sobie wyczarował.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1464
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Stryd rejestruje swoje dane tzw. offline.
Zegarek rejestrując dane ze stryda musi również rejestrować moc (twój m400 tego nie ma)
Wysyłając trening z zegarka, ręcznie lub automatycznie Power Center łączy te dane na podstawie danych mocy.
W Power Center masz trening z wszystkimi danymi np. tętno, GPS itd.
Ten trening można ściągać i wysyłać dalej.
Dane mocy z zegarka (np. Polara) i te offline nie są identyczne. Z tego powodu czasem się nie udaje połączyć treningów w PC.
Gdy to analizowałem miałem również wrażenie że robi to na pałę. Nie potrafiłem znaleźć punktu wspólnego obu plików.
Osobiście uważam że to gra nie warta świeczki. Nie łączę tych treningów. A ekstra dane ze stryda są jak dla mnie bezużyteczne.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2262
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Pewnie temat już był. Biegając w miejscach o gęstym zadrzewieniu, STRYD pokazuje błędne tempo. Rażąco błędny. W zegarku mam ustawione tempo-zawsze, dystans-zawsze. Coś mogę jeszcze zrobić?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ryszard N. pisze: 12 paź 2021, 22:18Biegając w miejscach o gęstym zadrzewieniu, STRYD pokazuje błędne tempo. Rażąco błędny. W zegarku mam ustawione tempo-zawsze, dystans-zawsze.
To fizycznie niemożliwe, ponieważ stryd nie ma modułu GPS a więc zadrzewienie nie ma dla niego znaczenia.
Ryszard N.
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2262
Rejestracja: 15 maja 2010, 23:49

Nieprzeczytany post

Mam świadomość, że nie ma GPS. Zastanawiam się czy nie mam czegoś źle ustawionego w zegarku. Mam go też skalibrowanego na bieżni. Wygląda mi na to, że to nie STRYD mierzy mi tempo/dystans tylko GPS z zegarka.
ODPOWIEDZ