Koronawirus Covid 19

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

beata pisze: 05 sie 2021, 10:47 Ale analogia, nie, jeśli chodzi o skutki - konsekwencje, lecz analogia jeśli chodzi o sam dylemat etyczno-moralny.
Ja tego nie oceniam a jedynie zauważyłam, że jeżeli rzeczywiście uważa się tego typu przekonania za coś niepodważanego, co podlega ochronie prawnej, no to faktycznie może tu być gruby dylemat, i tyle.
No ale czyż nie jest tak, że moja wolność kończy się tam gdzie zaczyna twoja :niewiem: albo na odwrót :niewiem: albo na odwrót tego odwrotu. :niewiem:
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 713
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Drodzy Koledzy, dla mnie osobiście jest ważne, by wiedzieć jak powstał ten wirus.
Jeżeli mam taką informacje, łatwiej jest planować strategię na "przetrwanie". :taktak:

Możecie się naśmiewać z takiej "filozofii", ale czy to na pewno jest tylko zabawne?

W naszym wąskim środowisku(bieganie.pl) sporo jest ludzi nieprzeciętnie inteligentnych!
Nie będę tutaj wymieniał, bo każdy, taki "kumaty" o tym doskonale wie.
Ktoś kto nie potrafi takich "zależności" rozróżnić, jest po prostu "spadem intelektualnym". :taktak:
(Bardzo przepraszam jeżeli kogoś uraziłem, ale bądźmy szczerzy i nie fałszujmy realu, nazywajmy fakty po imieniu)

Postawa części z nas, dla których pewne kluczowe zagadnienia, są "tak" obojętne,
gdzie wolą "chować głowy w piasek", zdradza ich strategie życiową. :usmiech:

Lubią wypić piwka, zakąsić parówką, czy kabanosem z "karalucha"(znany market).
Swoje dzieci, siebie samego, czasem nawet starszych rodziców,
tuczą rakotwórczą "paszą"(wytaczaną na marketowych wózkach), skażoną Glifosatem i praktycznie innymi licznymi "truciznami"....

Już nie wspomnę o patologicznych pomysłach jak "bieganie na bosaka", czy "dziary na pół ryja",
czy dokonanie żywota w wieku 75 lat, podczas biegania(koniecznie szybko i bezboleśnie). :bum:

Czy taka postawa jest godna Homo sapiens, Anno Domini 2021? :hahaha:
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 713
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Drodzy Koledzy, przybywa beneficjentów tego wirusowego zamieszania! :taktak:

"...Kwitnie handel lewymi certyfikatami szczepień.
„Powiedz, że jesteś od Jacka - to słowo klucz”..."
https://spidersweb.pl/2021/07/certyfika ... zedaz.html

Nie tylko zarabiają producenci i pośrednicy, od szczepionek, testów i maseczek itp......
Okazuje się, że powstaje na naszych oczach całe podziemie fałszywych certyfikatów. :bum:

Ciekawe jakie będą kary za takie nieetyczne wybryki?
Fałszowanie wszystkiego co jest związane z produkcją żywności,
jest w zasadzie bezkarne, a powszechne tego typu praktyki, przynoszą krociowe zyski! :taktak:
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Dzisiaj druga dawką Pfizer, we Włoszech jest 16% populacji zaszczepione podwójnie

Wg mediów bardzo dużo osób kupiło fałszywe Green Pass poprzez typów poznanych przez Telegram, kosz ( nie chce mi się wierzyć) 300€
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Chyba 56% w pełni zaszczepionych?
Swoją drogą widać różnicę między Włochami, gdzie 56% w pełni a kolejne 10% czeka na drugą dawkę a Polską, gdzie 47,5% w pełni i niecałe 2% czeka na dokończenie a rząd szuka(?) kontrahenta któremu można popchnąć dawki które inaczej się zmarnują.
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Przepraszam
65% populacji powyżej 12 roku życia
https://www.governo.it/it/cscovid19/report-vaccini/
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Italian blood samples revive debate over first signs of Covid in Europe
https://www.ft.com/content/505fe8c4-ef7 ... 1c9199af4a
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 713
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Tomaszrunning pisze: 27 sie 2021, 20:27 Pomimo podwójnego szczepienia
Tomasz, moim zdaniem powinniśmy się jednak cieszyć z osiągniętych wyników. :usmiech:

Wiadomo, szczepionki to nie jest idealny środek do rozwiązania problemu tego wirusa.
Może się nawet okazać, że za 5-10 lat nastąpi "wysyp" tego czego ja(na podstawie znajomości chorób "prionowych")
obawiam się najbardziej i postanowiłem z tego powodu jednak się nie szczepić.

Ja stawiam dzisiaj na "running protocol" for super health! :usmiech:
Wiem, że ryzykuje troszeczkę, ale skoro mój metabolizm jest podobny jak u nastolatka?
Wolę zdecydowanie takie ryzyko, jak narażenie się na nieprzewidywalną chorobę "prionową" w przyszłości.

Gdyby śmiertelność po infekcji, wśród najzdrowszych ludzi, wynosiła 5-10 procent,
czy po przechorowaniu infekcji pozostawałyby takie efekty jak po Chorobie Heinego-Medina itp,
to wtedy moja strategia byłaby zupełnie inna.

Dzisiaj już wiem, że moja decyzja, podjęta na początku roku była słuszna.
Oczywiście sytuacja jest dynamiczna i za kilka miesięcy, być może trzeba będzie dokonać "korekty".
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:
Tomaszrunning pisze: 27 sie 2021, 20:27 Pomimo podwójnego szczepienia
Może się nawet okazać, że za 5-10 lat nastąpi "wysyp" tego czego ja(na podstawie znajomości chorób "prionowych")
obawiam się najbardziej i postanowiłem z tego powodu jednak się nie szczepić.

Ja stawiam dzisiaj na "running protocol" for super health! :usmiech:
Wiem, że ryzykuje troszeczkę, ale skoro mój metabolizm jest podobny jak u nastolatka?
Wolę zdecydowanie takie ryzyko, jak narażenie się na nieprzewidywalną chorobę "prionową" w przyszłości.
Ok, połknąłem haczyk. Skąd pomysł, że szczepionki mogłyby wywoływać choroby wywoływane przez priony? Wyjaśnisz, tak żeby więcej osób mogło zgłębić tę hipotezę?
Awatar użytkownika
marek301
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 713
Rejestracja: 14 mar 2007, 22:55

Nieprzeczytany post

Świeżak pisze: 29 sie 2021, 22:51 Skąd pomysł, że szczepionki mogłyby wywoływać choroby wywoływane przez priony? Wyjaśnisz, tak żeby więcej osób mogło zgłębić tę hipotezę?
Świeżak, już o tym trochę pisałem i wklejałem linki dla zainteresowanych tym tematem.
Muszę to poszukać i wkleję link do postu albo cały post.
Jak sobie dobrze przypominam to obiecałem, że rozwinę temat "powiazania" tej "pary" - "szczepionka"/prion.

Chciałem to zrobić już wcześniej, ale pomyślałem sobie, żeby jednak się na jakiś czas wstrzymać.
Generalnie jestem gorącym zwolennikiem nowoczesnych preparatów i metod leczenia a paradoksalnie moje pisanie, rozwijanie "tematu",
mogłoby spowodować to, że ktoś kierując się obawami podobnymi do moich,
może się zniechęcić, unikać dostępnych preparatów "mRNA" itp. :taktak:

Jeżeli taki ktoś nie skorzysta dzisiaj z dostępnych opcji a jutro zachoruje, wystąpią ciężkie powikłania czy śmierć,
miałbym na sumieniu taką osobę i cierpienie rodziny takiej osoby.

Jednak biorąc pod uwagę fakt, że większość "chcących" przemieniła się już w "bioreaktor" produkujący białko "S",
to moje "obawy" nie powinny już działać znacząco "destrukcyjnie". :usmiech:
Awatar użytkownika
pawo
Wodzirej
Posty: 4001
Rejestracja: 02 lis 2020, 22:20
Lokalizacja: zdecydowanie las

Nieprzeczytany post

A ja czekam na wyjaśnienie czym różni się trolowanie od skurwysyństwa i bycia pospolitą kurwą?
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

marek301 pisze: 30 sie 2021, 22:28
Świeżak pisze: 29 sie 2021, 22:51 Skąd pomysł, że szczepionki mogłyby wywoływać choroby wywoływane przez priony? Wyjaśnisz, tak żeby więcej osób mogło zgłębić tę hipotezę?
Świeżak, już o tym trochę pisałem i wklejałem linki dla zainteresowanych tym tematem.
Muszę to poszukać i wkleję link do postu albo cały post.
Jak sobie dobrze przypominam to obiecałem, że rozwinę temat "powiazania" tej "pary" - "szczepionka"/prion.
Oj oj, no nie przesadzaj z tym "wklejałem linki". Odrobiłem za Ciebie pracę domową - wytworzyłeś na ten temat dwa wierszyki w swoim stylu.
#1:
marek301 pisze: Jeżeli powiększy się odsetek chorób neurodegeneracyjnych,
na przestrzeni najbliższych kilku, kilkudziesięciu lat,
to wtedy cierpienie gorzko zweryfikuje "rewolucyjny" optymizm.
Przyznasz chyba - mało konkretnych informacji.

#2:
marek301 pisze: Ostatnio taki arcik dla ignorantów czytałem:
"...Najpierw koronawirus atakuje serce i płuca,
trzy miesiące później pojawiają się dolegliwości neuropsychiatryczne. Ozdrowieńcy walczą z ciężkimi powikłaniami..."
https://portal.abczdrowie.pl/najpierw-p ... ili-biegle

Jeżeli ktoś się nie obawia stresu,
to proszę przeczytać o "prionach".
Takich "infekcyjnych" cząsteczkach białka, powodujących choroby układu nerwowego.

Nie chce tutaj dawać całej "Ryby" zostawię tylko wędkę. :hahaha:
Bardzo ciekawe są opisy choroby scrapie u owiec i bydła.
Jeszcze ciekawiej czyta się o chorobie Creutzfeldta-Jakoba i kuru!
Na koniec należy przeczytać o Chorobie Alzheimera.(zwłaszcza o nieznanej etiologii) :oczko:

Groźnych analogicznych "efektów" możemy wypatrywać
właśnie w wyniku masywnej ekspozycji(naszego mózgu) na białko szczytowe(białko S). :bum:
Tutaj natomiast jako źródło posłużył znany i lubiany portal abczdrowie.pl. No i zaproponowałeś, żebyśmy poczytali o prionach. Brzmi konkretnie, nie ma co. Ja proponuję, żebyś poczytał o domenach białkowych i polio - też brzmi fajnie, nie? I co, teraz jestem ekspertem i trzeba się zacząć obawiać jedzenia twarogu, bo może dostanie się od tego polio?

Ponowię więc swoje pytanie - czy to tyle, czy na tej podstawie mamy obawiać się szczepień? Bo jeśli tak, to naprawdę nie musisz mieć wyrzutów sumienia - na podstawie takiego zlepku niczego, podpartego źródłem które pisze o tym że warto jeść marchewkę bo jest zdrowa, nikt poważny nie będzie miał żadnych wątpliwości co do bezpieczeństwa szczepionek.

Jak chcesz być poważnie traktowany, podeprzyj łaskawie swoje wiersze jakimś respektowanym źródłem i konkretnymi informacjami.
Świeżak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 404
Rejestracja: 19 cze 2019, 18:13
Życiówka na 10k: 10k to za długo
Życiówka w maratonie: Pobiegnę po 40tce.

Nieprzeczytany post

pawo pisze: 30 sie 2021, 22:47 A ja czekam na wyjaśnienie czym różni się trolowanie od skurwysyństwa i bycia pospolitą kurwą?
Daj spokój, nie ma co się emocjonować takim pajacowaniem. Marek nie prezentuje żadnych informacji, które pozwalałyby go (i je) traktować poważnie. Każde stwierdzenie pisane trochę jak pytanie retoryczne, zero danych, artykuły z Onetu. Ekwiwalent dwulatka, który biega w kółko, wymachuje patykiem i krzyczy, że "zniscy świat".
ODPOWIEDZ