Teraz jest Pt, 5 marca 2021, 12:54

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak ubrać się zimą do biegania?
Nowy postNapisane: N, 21 lutego 2021, 21:52 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Coś takiego:
https://www.decathlon.pl/p/koszulka-do-biegania-z-d-ugim-r-kawem-m-ska-kiprun-care-niebiesko-czarna/_/R-p-306657?mc=8588358&c=Niebieski
https://www.intersport.pl/catalog/product/view/id/610481/s/koszulka-pt-rylungo-ls-257970/category/17/
Jak masz jak, możesz spróbować w stacjonarnym sklepie Intersportu, czasami mieli przeceny (niewidoczne na stronie) i takie koszulki były za ok.40 zł.
Raz wystarczy sam longsleeve, czasami pod spód możesz założyć koszulkę z krótkim rękawem lub termoaktywną - tu już zależy od tego, jak się czujesz w konkretnych warunkach.

Nowy postNapisane: N, 21 lutego 2021, 22:30 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ja to mam wymagania, jak baba jakaś. Jeszcze żeby miała dwie kieszenie.

Nowy postNapisane: N, 21 lutego 2021, 22:44 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Kieszeń, ale jedną, mają te koszulki Crafta: https://stsklep.pl/koszulki-sportowe-meskie/4021-20623-koszulka-z-dlugim-rekawem-meska-craft-adv-essence-ls-tee-czerwona.html#/123-rozmiar-xl. Ale mają dość ażurowe plecy, więc nie wszystkim mogą pasować. Wracając do kieszeni - moim zdaniem jest mało praktyczna, bo koszulka jest luźna, więc jak coś do kieszeni włożysz, to będzie dość mocno latać i denerwować. Lepiej już używać kieszonki w spodniach lub spodenkach, ewentualnie są pasy elastyczne pasy biodrowe - w tym stylu: https://www.runningwarehouse.eu/Nathan_The_Zipster_Belt/descpage-NTZB-EN.html, ale da się dostać taniej, to tylko przykład, bo nie chce mi się szukać więcej.

Przejrzyj oferty sklepów biegowych, prawie na pewno jest coś na wyprzedaży i zalinkowane produkty (lub bardzo podobne) można kupić taniej.

Nowy postNapisane: N, 21 lutego 2021, 23:14 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Takie coś się nadaje https://allegro.pl/oferta/bluza-dluga-b ... 9935259802

Nowy postNapisane: Pn, 22 lutego 2021, 08:04 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Ale teraz pytasz, czy stwierdzasz fakt?

Jeśli oddychająca, pewnie się nadaje. Mam jednak pewne wątpliwości wynikające z moich osobistych preferencji. Jak się robi na tyle ciepło, że rezygnuję z koszulki termoaktywnej z długim rękawem, wolę luźniejszy krój. W przylegających bluzach podwinięcie rękawów do łokcia jest mniej wygodne (czasami trochę uciskają), a to w porze przejściowej często mi się zdarza podczas biegów. Podniesiony kołnierz moim zdaniem też średnio się nadaje do biegania w dodatnich temperaturach. Niby można rozpiąć, ale wtedy będzię się majtał bez sensu. Po trzecie, luźna koszulka idealnie nadaje się na rozgrzewkę przed zawodami w chłodniejszy dzień. Ekspresowo zdejmiesz ją chwilę przed startem. Dlatego też warto mieć coś wyhacozne na wyprzedaży za grosze, żeby w razie czego nie było szkoda, jak nie uda się takiego ciuchu odzyskać (możliwe w biegu masowym, jak nie masz komu przekazać).

Moja rada jest taka, żebyś przymierzył różne kroje w sklepie (np. Decathlon, Intersport, Martes, Go Sport, sklepy biegowe, butiki Adidasa, Nike, New Balance) i zdecydował, który ci bardziej odpowiada. I od razu kupił albo poszukał w internecie kroju, który bardziej ci pasuje.

Nowy postNapisane: Pn, 22 lutego 2021, 14:04 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Tamto pytałem, to też pytam https://allegro.pl/oferta/bluza-do-bieg ... 9114145121 wydaje się lepszą opcją

Nowy postNapisane: Pn, 22 lutego 2021, 14:56 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Wydaje się lepszą opcją, ale jak rzuciłem okiem na kolor czarny, to tam wydaje się, że materiał jest dość gruby i sam bym raczej nie myślał o takiej bluzie na bieganie w dodatnich temperaturach. Radzę, w miarę możliwości, zobaczyć na żywo i wtedy podjąć decyzję.
Jeśli ten Climacool to jest to samo, co Climalite, to bardzo przyjemny materiał, ale jednak myślałbym o nim raczej w kontekście biegania w ujemnych temperaturach.

Nowy postNapisane: Pn, 22 lutego 2021, 21:19 
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się

Ta czarna wersja to climaheat i ona by była do biegania w ujemnych temperaturach, tak jak piszesz. Ta jasna to climacool. Zgodnie z tym co piszą na adidas climacool to chłodno i sucho w ciepłe dni.

Nowy postNapisane: Pn, 22 lutego 2021, 23:59 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Tylko jaki jest sens kupowania bluzy z długim rękawem na ciepłe dni?
W tej chwili, jak biegam rano przy zerze, to w jednej bluzie na grzbiecie (dość grubej, ale ze sporymi wstawkami z siateczki) i cienkich legginsach. Przy pięciu stopniach ubrałbym jakiś cienki obciślak termoaktywny pod spód i koszulkę z krótkimi rękawami na wierzch, a powyżej dziesięciu już bym biegał na krótko.
To jest indywidualne, ale ja w ogóle nie widzę sensu w koszulkach biegowych z długim rękawem "na cieplejsze dni". Dla mnie są tylko trzy pogody biegowe, poniżej zera, od zera do dziesięciu i powyżej ;).

Nowy postNapisane: Wt, 23 lutego 2021, 10:12 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Dużo praktyczniejsze od długiego rękawa są krótki rękaw + rękawki biegowe albo kolarskie. W razie gdy zrobi się za ciepło, to można je w każdej chwili ściągnąć do nadgarstka i już jesteś na krótko. Długi rękaw na ciepło to chyba tylko ma sens na pustynię, żeby słońce nie spaliło. Ale ludzie bywają dziwni. Kiedyś widziałem na maratonie, +20 stopni i słońce, gościa w ciepłej czapce.

Nowy postNapisane: Wt, 23 lutego 2021, 12:28 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

A to to inna sprawa. Równie często można zobaczyć latem człowieka truchtającego w grubych dresach i kapturze na głowie, jak i biegającego w krótkich gatkach i cienkiej koszulce przy zerze stopni. Szczególnie w większych miastach :).

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]