Koronawirus Covid 19

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Kolejne ...
Przeczytaj w końcu jakąś książkę: powieść, tomik poezji,...
To nie boli a może ci się jeszcze uda uratować przed zamknięciem w Kobierzynie, czy gdzie tam u was leczą.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:kwarantowac ludność polska.
Dobrze, że nie kwantować ...

Fenomen, dzięki za kolejną porcję wieści "z kraju i ze świata", bez Ciebie byśmy tu marnie zginęli w totalnej niewiedzy!
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma tu żadnego lekarza? Nie ma szczepionki na tego dżentelmena?
Jehowi nie mają teraz roboty to chyba muszą udzielać się na forach...
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Cos o maskach

https://youtu.be/GYiDq9eVs4Q

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

.wy naprawde popieracie rzad polski i jego dzialania, i wierzycie w to co w telewizji polskiej pokazuja? Na prawdę? Kazdy chyba powinien wlaczyc wlasne myslenie.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
rocha
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 06 maja 2002, 11:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Świecie/Jelenia Góra/Wrocław

Nieprzeczytany post

beata pisze: A solary fajna rzecz. Dziś warto być niezależnym, bo cholera wie ... jeśli znów wirus zaatakuje, to kto wie, co w dalszej kolejności zamrożą ...
Wolność kosztuje. Zawsze tak było. Ostatnio analizuję ceny fotowoltaniki i już zaczyna mi się inwestycyjnie zapinać. Na materiałach z odzysku i prostym konwerterze można mieć normalny komfort z sieci, a w razie czego minimum (woda, lodówka i światło) "u siebie". W świecie postglobalnym cenne jest nawet know-how, jak tę niezależność osiągnąć.
Czyli obniżone ceny używek, własna robocizna i niewymierne korzyści z niezależności przeważają niską cenę za kWh z sieci.

Jeszcze jedna sprawa, odnośnie koronawirusa. Wczoraj i dziś już nie sprawdzałem liczby zachorowań i zgonów. Czyli zaakceptowałem sytuację.
No i może o tym już warto by na blogu napisać. Ale nie mam weny, treningi jakieś takie powtarzalne.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:.wy naprawde popieracie rzad polski i jego dzialania, i wierzycie w to co w telewizji polskiej pokazuja? Na prawdę? Kazdy chyba powinien wlaczyc wlasne myslenie.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Bo co?!!!
Yahoo - za głupi jesteś - szczególnie po włączeniu twojego własnego myślenia ;) , żeby na tym forum(!) stosować taką demagogiczną retorykę. :)
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

rocha pisze:Jeszcze jedna sprawa, odnośnie koronawirusa. Wczoraj i dziś już nie sprawdzałem liczby zachorowań i zgonów. Czyli zaakceptowałem sytuację.
90 lat temu, 18 kwietnia 1930, w bloku informacyjnym brytyjskiej stacji BBC popłynęło w eter: „Dzień dobry, dziś Wielki Piątek. Nie mamy dla Was żadnych wiadomości", po czym odtworzono 15 minut koncertu fortepianowego.

A w XXI wieku:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

W Mediolanie zmarło w ciągu półtorej miesiąca 5x więcej osób niż podczas drugiej wojny światowej (mniej więcej 10 vs 2 tysiące)
https://www.lastampa.it/milano/2020/04/ ... 1.38733481
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4187
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

trzeba by zestawić to przeliczenie rok do roku i cały kraj.
najlepiej z paru lat

tu masz Francję 2020 vs 2018
za w polityce. pl

"Wczoraj francuski dziennik „Le Figaro” opublikował dane państwowego Institut National de la Statistique et des Etudes Ecomiques (Narodowy Instytut Statystyki i Badań Ekonomicznych) o śmiertelności Francuzów w okresie 1 stycznia – 6 kwietnia w latach 2018, 2019 i 2020. ISEE podaje liczby całościowe, ja pozwoliłem sobie przeliczyć na średnią umieralność dzienną, uwzględniwszy fakt, że w roku bieżącym luty miał 29 dni.

Otóż w roku 2018 w okresie tym umierało średnio 1905 Francuzów dziennie (w sumie w te 96 dni w zmarło 182 952 osób), w roku 2019 umierały średnio 1873 osoby dziennie (w sumie w te 96 dni zmarły 179 893 osoby), a w roku 2020 umierało dziennie średnio 1895 (w sumie w te 97 dni zmarło 183 841 osób.) Oznacza to, że w stosunku do roku 2018 we Francji w roku 2020 nastąpił spadek śmiertelności o 10 osób dziennie, czyli o ponad 0,5%.

Francja znajduje się bardzo wysoko, na czwartym miejscu, na publikowanej na bieżąco przez worldometer.info liście państw dotkniętych skutkami choroby Covid-2 SARS, spowodowanej przez koronawirusa. Dotąd uznano, że z tego powodu we Francji zmarło 18,7 tys. osób (dla porównania w USA 37 tys, w Hiszpanii 20 tys. we Włoszech 23 tys., w Wielkiej Brytanii 14,5 tys, w Belgii 5,5 tys, w Polsce 340 osób).

W roku 2018, gdy umierało więcej Francuzów niż w roku 2020, pandemii we Francji nie orzeczono, żadnych restrykcyjnych środków nie stosowano"
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Za dobre sprawowanie dostalismy cukierka. Zasada kija i marchewki.
Jaki ten rzad jest dobry, prawda? Ooo Lasy i parki nam otworza.
Ale również jest druga strona medalu, o ktorej nie chce mi sie pisac. Obrazek

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Takie porównania i dywagacje to zawsze trochę manipulacja. Ustawmy tak dane i próby by wynik dał nasze wnioski. Weźmiemy dane "cała Francja" i wychodzi,ze nic się nie dzieję, weźmy dane Lombardia to statystyka już wygląda inaczej a pewnie w statystyce "całe Włochy" to będzie nieistotny wzrost odczytu. Jeszcze jest manipulacja rządów z danymi, w zasadzie wszystkich rządów bo chyba poza Belgami nikt nie podaje danych umieralności ludzi nietestowanych z prawdopodobieństwem przyczynienia się wirusa do ich śmierci. Stąd Chińczyków zmarły spore ilości a oni wykazali liczbę koło 10%. Dziwne dosyć, ze zamknęli cały kraj i prawie się posrali ze strachu zamykając egzekutywę w bunkrach gdy zmarło przez miesiąc mniej ludzi niż dziennie rozstrzeliwują. Jest jeszcze kwestia jakby ta statystyka wyglądała w wersji cała Francja z izolacji bez izolacji społecznej i jak by wpłynęły na społeczeństwo obrazki z sąsiedztwa gdy system nie radzi sobie z umierającymi bo mimo, że dla calej populacji nie jest ich może specjalnie dużo to dla systemu jest sporo za wiele. Mogły by się pojawić problemy z psychologią tłumu. Izolacja wymuszona też je powoduje. Inne.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Statystyka zejść to statystyka zejść. Jak ktoś chce robić analizy z jakich powodów do doktoratów to proszę bardzo.
W Polsce jest podobnie. Wcale tych zmarłych nie będzie więcej, jak nie mniej niż w latach ubiegłych. Pożyjemy (przeżyjemy) zobaczymy.
I bez takich porównań bo w mazowieckim zmarło więcej niż w warmińsko mazurskim.
GUS i tak podaje dość zadowalające dane.
Przypomnę za GUSem z 2018, w Polsce jest to 1130 osób dziennie. Czyli wiemy ile umiera na być może tego wirusa i jest to jakieś powiedzmy średnio 20 osób dziennie, a nic nie wiemy o tych aż 1110 pozostałych zgonach. Ciekawe...
I jak gdzieś mówi się na świecie o braku miejsc do pochówku to właśnie tych przysłowiowych 20 osób nie ma gdzie pochować, ale dla tej pozostałej reszty umarlaków jest dość miejsca na cmentarzach ;)
Awatar użytkownika
mihumor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 6204
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:14
Życiówka na 10k: 36:47
Życiówka w maratonie: 2:48:13
Lokalizacja: Kraków

Nieprzeczytany post

Statystyka lokalna nawet mocno wychylona nigdy nie wpłynie na statystykę globalną. W ten sposób myśląc można dojść do stwierdzenia, że problem nie istnieje. Wtedy można nic nie robić i znaleźć się w sytuacji takiej gdy problem lokalny stanie się problemem globalnym. Upadek samolotu nie wpływa na statystykę zgonów wcale ale miewa duży wpływ na zachowania społeczeństw. W zamachach terrorystycznych ginie mniej ludzi niż w wypadkach w czasie jazdy konnej niemniej ludzie boją się terrorystów a nie koni. Tylko dwa samoloty spadły z wszystkich nowych Boeingów i zginęło głupie kilkaset osób co stanowi żaden procent z pakietu przewiezionych tymi samolotami a zaraz je uziemili i wielka firma jest na granicy upadku. Głupia statystyka? Na niej oparto decyzję? To może spisek?
W Wuhan zmarło szacują nieoficjalnie ponad 40 000 ludzi, niekoniecznie na to i może nawet "zupełnie bez związku" ale system się zesrał i nie był w stanie ich skremować czy nawet gdzieś pozbierać nie na widoku. Po co to zamykali? przecież ludzie mogli zupełnie normalnie z tym żyć, pracować i korzystać z wszelakich usług. To na pewno na nikogo zupełnie nie wpływa.
Najszybsza kupa złomu w galaktyce

Blog: viewtopic.php?f=27&t=29814&start=345
Koment: viewtopic.php?f=28&t=29813&start=2880
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Widzę że wiedza nie przebije się do ciebie... Statystyka to statystyka. Po co te przymiotniki? Jeszcze rozbij to na statystykę wojewódzką, powiatową, gminną , sołecką, dzielnicową, ...
"ale system się zesrał i nie był w stanie ich skremować czy nawet gdzieś pozbierać nie na widoku"
A skąd to wiesz? Z TVP, TVN? Z internetu? Odpocznij. Wyłącz to wszystko.
ODPOWIEDZ