Koronawirus Covid 19

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Obrazek
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

https://www.newsweek.com/study-suggests ... ns-1498672
"It would be difficult to keep social distancing in the gym," Yan told Newsweek. "Aerobic exercise can be easily done at home, such as [a] stationary bike, aerobic floor exercise and rowing machines. Of course, canoeing, biking and running outside with strict social distance are good options."
Awatar użytkownika
Tomaszrunning
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1121
Rejestracja: 11 lip 2013, 18:33
Życiówka na 10k: 42:48
Życiówka w maratonie: 3:36:08

Nieprzeczytany post

marek301 pisze:Dalsze konsekwencje epidemii:
To nie Unia, ale nora żmij i szakali

"...To nie Unia, ale nora żmij i szakali. Jak będzie trzeba to ją pożegnamy..."

"...To szaleństwo. Unia potrzebuje następnych piętnastu dni, by zdecydować co robić, komu i jak pomóc; w stanie pełnego kryzysu, gdy ludzie umierają, teraz na zapalenie płuc, potem może z biedy..."

"...Najpierw pokonamy wirusa, potem zastanowimy się nad Unią. I jeśli będzie trzeba, pożegnamy ją, nawet nie dziękując...."

Obrazek
adam1108
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 157
Rejestracja: 27 lut 2016, 19:06

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Mają w polowie maja zamknac wszystkie banki w Polsce.
Zamykamy Banki ale z drugiej strony otwieramy sklepy i kościoły? Coś tu się nie zgadza.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

adam1108 pisze:
Fenomen pisze:Mają w polowie maja zamknac wszystkie banki w Polsce.
Zamykamy Banki ale z drugiej strony otwieramy sklepy i kościoły? Coś tu się nie zgadza.
Polacy maja pozostać przez jakis czas bez pieniedzy. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyniknie.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
bosak
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1083
Rejestracja: 10 lut 2012, 17:42
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ten wirus jest faktycznie groźny. Uruchomił tyle forumowych ameb w dwóch wątkach, że nie mam jak się przebić :hahaha: :hej: :spoczko:
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Donald Trump wstrzymuje finansowanie WHO, rocznie płacili 400-500mln dolarow. Chiny trochę mniej dla porownania.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3296
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Szybko gdzie moja aluminiowa czapeczka!
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Drodzy MODERATORZY. A nie mówiłem?
Teraz będzie się mu wydawało, że jest jakimś męczennikiem. Może nawet traficie na jakąś listę prawdy :hahaha:
Awatar użytkownika
rocha
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 06 maja 2002, 11:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Świecie/Jelenia Góra/Wrocław

Nieprzeczytany post

Zrobiłem w tym tygodniu jedną mała inwestycję na parku logistycznym. Było tak jak zwykle tylko szybciej i sprawniej.
Dziś zrobiłem obszerny obmiar robót tegorocznych (chyba do realizacji), musiałem to zrobić w weekend, bo straszny ruch towarowy w tygodniu (!). Autostrada A4 pełna ciężarówek, nawet w sobotę. Producenci jonizatorów do systemów wentylacji już nawet nie odbierają telefonów. Automat przekierowuje na maila - tacy są zarobieni. Wśród przedsiębiorców inwestycyjnych panuje atmosfera pełnego napięcia oczekiwania - "umiemy to zrobić wydajnie i bezpiecznie, dajcie nam zielone światło do działania". Nowa spółka zaświeciła mi się na zielono w białej księdze VAT, mogę likwidować indywidualną firmę, ale nie śpieszę się, bo mnie zwolnili z ZUSu i trzy miesiące mam na rozbieg firmy, dzięki covidowi będe mógfł składać dwie "konkurencujne" oferty. Nieee... jaja sobie robię, taki bezczelny nie jestem.

Dowiedziałem się, że choroba współistniejąca, leczenie immunosupresyjne i skłonność do burzy cytokin to grupy ryzyka... czyli jeśli następnego wpisu nie będzie, to wiadomo. Łapię się z moim ZZSK. Ale na moją korzyść przemawia wydolność sercowo-płucno-kążeniowa. Biegać zawsze warto.

Krzyś jest obowiązkowy, zalicza wszystkie e-lekcje rano, a potem cały dzień wariuje na dworze (ma dużo ha). Ola cierpi, jako osoba społeczna wykrwawia się przy tych zadaniach komputerowych, ma zaległości i nudzi się strasznie. Michał odnalazł swoją metodę nauki, zrobił sobie stanowisko do e-learningu, powiesił greenscreen za plecami i szaleje w sieci na tle zamku w Malborku (pustyni Mohave, muru chińskiego, lasu deszczowego, GodhamCit itd.).

Mój brukarz (socjolog z wykształcenia) powiedział: "wszyscy stoimy ze spuszczonymi gaciami i po prostu widać na co nas stać". Humanista.

Konował zaźrebił klacz... chyba. Okaże się, czy nie poroni. Zostawił nam pół strzykawki... wiecie czego. Leży w lodówce między kiełbasą, a ogórkiem. Coś ktoś?

Jeśli tylko trochę kłamią ze wzrostami zachorowań, to niedługo czeka nas co wieczór blok informacyjny: prognoza pogody, potem informacje dla alergików i jeszcze zalecenia dla niezarażonych koronką.

Fajne te niedzielne msze przez telewizor, jest czas wytłumaczyć dzieciom, o co chodzi z liturgią słowa ofiarowaniem, podniesieniem i błogosławieństwem, można się napić i pójść do kibelka. A takim reumatykom, jak ja dochodzi szansa rehabilitacji w trakcie. Uwierzycie? Żona i tak się spóźnia.

Zatankowałem za 3,82/l. Złotoryja.

Wam też tak z ryja śmierdzi? Maseczka mnie uświadomiła.

Rozmawiałem z wieloma starymi znajomymi - telefonicznie - panuje zgodne ogłupienie. Sam też czuję się ogłupiały i w związku z tym uważam ogłupienie za stan prawidłowy.

Podłączyłem wannę w łazience na piętrze, uruchomiłem rekuperację, załączyłem solary, przebudowałem pastwiska. Od poniedziałku kopię ogródek. Mam nadzieję, że uporam się przed końcem epidemii.



Przytyłem 4kg! Schóść!
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2020, 19:21 przez rocha, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Rocha, a to nie miał być wpis w dziale: blog?
Chyba, że to teraz Twój blog? ;)
Przez tego wirusa wszystko się miesza ... ;)
Awatar użytkownika
rocha
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1128
Rejestracja: 06 maja 2002, 11:44
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Świecie/Jelenia Góra/Wrocław

Nieprzeczytany post

Tylko o klaczy był off topic.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

A, ok, w takim razie dzięki za przerywnik w prawie-monologu Fenomena i odświeżenie wątku ;).
rocha pisze:Wam też tak z ryja śmierdzi? Maseczka mnie uświadomiła.
Nie wiem, nie czuję, bo mam stale zapchany nos ;).

A solary fajna rzecz. Dziś warto być niezależnym, bo cholera wie ... jeśli znów wirus zaatakuje, to kto wie, co w dalszej kolejności zamrożą ...
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Kolejny przyklad, ze telewizja kłamie.
Tutaj tvp info.
Lek na wirusa.

https://www.facebook.com/dzikimichal/vi ... 572352630/


Wysłane z mojego DUK-L09 .
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Do Polski dotarły szybkie testy na koronawirusa oraz kolejna pula testów PCR. „Niełatwo było je zdobyć”

W sobotę 18 kwietnia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował podczas konferencji prasowej o sprowadzeniu do kraju kolejnych testów na obecnosć koronawirusa. Oprócz dotychczas stosowanych testów PCR Polska kupiła też tzw. szybkie testy. Polityk zapewnia, że nie będą one wadliwe, tak jak miało to przypadek m.in. w Hiszpanii, Turcji czy Słowenii.

https://www.wprost.pl/kraj/10316044/do- ... dobyc.html

Kolejne testy dające pozytywne wyniki i aby izolować, kwarantowac ludność polska.


*****

„Łysy z Brazzers” na okładce gazetki parafialnej. Jak tłumaczą to księża?

Księża z jednej z parafii w Hiszpanii, szukali w internecie zdjęcia „skłóconego małżeństwa”, aby zilustrować artykuł w gazetce dla wiernych, który zachęcał do dialogu w rodzinie. W ten sposób na okładce znalazła się fotografia przedstawiająca... parę aktorów filmów dla dorosłych.

https://www.wprost.pl/swiat/10203234/ly ... sieza.html

Pewna radna bodajze na facebooku tez wrzuciła łysego z brazzers jako pneumologa. XD

Wysłane z mojego DUK-L09 .
ODPOWIEDZ