Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Po pierwsze to szanuj władzę wykonawczą. Masz pretensje na obecną sytuację, to do władzy ustawodawczej. Będą zaraz wybory możesz okazać swoje zdanie i niezadowolenie. To nie ich wymysł, że tak postępują. Jeśli będziesz głupiomądrym z telefonem nagrywającym interwencję to na pewno masz 500 zł plus wniosek do sanepidu.
Byłem już i ja spisany. Ale wszystko odbyło się pokojowo, bez mądralowania. Nawet podpowiedzieli mi jak uniknąć kolejnych spotkań, jak się tłumaczyć... W sieci widać jakiś debilnych pieniaczy co to na siłę nawadniają policjantowi że przepisy są nie konstytucyjne... Halo. To nie tu się robi.
Polska to kraj policyjny haha
Stan wojenny jest jak na razie.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
New Balance but biegowy
Rossi13
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 17
Rejestracja: 27 lip 2017, 12:41
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,mam takie pytanie-czy w lasach prywatnych mozna legalnie biegac?
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

bosak pisze:Po pierwsze to szanuj władzę wykonawczą. Masz pretensje na obecną sytuację, to do władzy ustawodawczej. Będą zaraz wybory możesz okazać swoje zdanie i niezadowolenie. To nie ich wymysł, że tak postępują. Jeśli będziesz głupiomądrym z telefonem nagrywającym interwencję to na pewno masz 500 zł plus wniosek do sanepidu.
Byłem już i ja spisany. Ale wszystko odbyło się pokojowo, bez mądralowania. Nawet podpowiedzieli mi jak uniknąć kolejnych spotkań, jak się tłumaczyć... W sieci widać jakiś debilnych pieniaczy co to na siłę nawadniają policjantowi że przepisy są nie konstytucyjne... Halo. To nie tu się robi.
:)
Obecna sytuacja nie jest wynikiem decyzji władzy ustawodawczej, czyli sejmu i senatu, lecz właśnie decyzji (rozporządzeń) władzy wykonawczej, czyli rządu i podległych mu instytucji i służb. A więc to dokładnie "ich wymysł, że tak postępują". :)
Wybory, które będą zaraz,również nie mają wpływu na władzę ustawodawczą, ponieważ prezydent nie ma takiej władzy ( nie mylić z inicjatywą ustawodawczą!).
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
R-X
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak sobie czytam, słucham, oglądam i taki wykres mi się stworzył:

Obrazek
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

R-X pisze:Tak sobie czytam, słucham, oglądam i taki wykres mi się stworzył:

Obrazek
Temu ja tv dawno nie ogladam, bo ludzie boja sie i strach napędza jeszcze bardziej to co ogladaja w tv.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

pma pisze:Zobaczymy, może jutro spróbuję pobiegać coś dłuższego po mieście w dzień aby w pełni rozeznać klimat.
Dziś w Wielkanoc chyba powinno być mniej tych patroli u was. Ja wróciłem własnie z biegania. Jak zwykle spotkałem tylko innych biegających, spacerowiczów i wyprowadzających psy.
Powodzenia!
50latek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 901
Rejestracja: 18 wrz 2019, 21:23
Życiówka na 10k: 47:47
Życiówka w maratonie: - - -
Lokalizacja: wieś na Mazowszu

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:ja tv dawno nie ogladam, bo ludzie boja sie i strach napędza jeszcze bardziej to co ogladaja w tv.
wRealu24 to też Tv, tak się sami określają. Ale oni akurat mają dość rozsądne podejście do tej histerii.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

50latek pisze:
Fenomen pisze:ja tv dawno nie ogladam, bo ludzie boja sie i strach napędza jeszcze bardziej to co ogladaja w tv.
wRealu24 to też Tv, tak się sami określają. Ale oni akurat mają dość rozsądne podejście do tej histerii.
Wlacz telewizor i znajdz kanal wRealu24, moze sie myle i moze jest gdzies. Niektore materialy ichne sie banowane.


Wysłane z mojego DUK-L09 .
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

jarjan pisze:
bosak pisze:Po pierwsze to szanuj władzę wykonawczą. Masz pretensje na obecną sytuację, to do władzy ustawodawczej. Będą zaraz wybory możesz okazać swoje zdanie i niezadowolenie. To nie ich wymysł, że tak postępują. Jeśli będziesz głupiomądrym z telefonem nagrywającym interwencję to na pewno masz 500 zł plus wniosek do sanepidu.
Byłem już i ja spisany. Ale wszystko odbyło się pokojowo, bez mądralowania. Nawet podpowiedzieli mi jak uniknąć kolejnych spotkań, jak się tłumaczyć... W sieci widać jakiś debilnych pieniaczy co to na siłę nawadniają policjantowi że przepisy są nie konstytucyjne... Halo. To nie tu się robi.
:)
Obecna sytuacja nie jest wynikiem decyzji władzy ustawodawczej, czyli sejmu i senatu, lecz właśnie decyzji (rozporządzeń) władzy wykonawczej, czyli rządu i podległych mu instytucji i służb. A więc to dokładnie "ich wymysł, że tak postępują". :)
Wybory, które będą zaraz,również nie mają wpływu na władzę ustawodawczą, ponieważ prezydent nie ma takiej władzy ( nie mylić z inicjatywą ustawodawczą!).
Wszystko co mówisz odnosi się do demokratycznego państwa prawa. Tymczasem dyskutujecie o państwie, w którym w sejmie unieważnia się głosowanie, którego wynik okazał się niekorzystny dla najsilniejszej partii, albo liczy się głosy innych posłów odwrotnie, żeby wynik był korzystny dla najsilniejszej partii, albo po glosowaniu okazuje się, że osoby rzekomo liczące głosy były tego dnia gdzie indziej. Tak więc nie zgadzam się z Twoim ostatnim zdaniem, bo podziału władzy od kilku lat już nie ma. Każde wybory są więc ważne. Bo w każdych można zdecydować o choćby częściowym przywróceniu tego podziału.
R-X
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze:Temu ja tv dawno nie ogladam, bo ludzie boja sie i strach napędza jeszcze bardziej to co ogladaja w tv. Wysłane z mojego DUK-L09 .
LOL! Osoba pisząca za Ciebie powinna sprostować, że nie wysyła z Twojego DUK-L09 - nie możesz mieć przecież smartfona ani internetu, bo te są gorsze w sianiu paniki od TV.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4960
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Fenomen pisze: Dzieci z autyzmem nie zrozumieją co do nich piszesz.
I nie odpisuj na co kolwiek mu. Nie ma to sensu.
Najwyrazniej nie wiesz rowniez nic o autyzmie. Krag niewiedzy sie poszerza.
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

50latek pisze:Dziś w Wielkanoc chyba powinno być mniej tych patroli u was.
No właśnie chyba nie, raz, że słyszałam groźne zapowiedzi o zintensyfikowaniu kontroli, a dwa - wyszłam biegać dziś o 6.55, nad Dolinkę (która tak na marginesie też została "zamknięta" o czym informują porozwieszane plakaty, a jeszcze parę dni temu byłam tam na spacerze), i widziałam jadące ulicami aż trzy patrole, przy Dolince wyraźnie zwalniali.
Ja biegałam alejką okalającą, więc spoko, ale na drugiej pętli odbiłam na Ursynów, bo może moja obecność na alejce zewnętrznej też komuś by się nie spodobała ... W każdym razie sama się zdziwiłam, że w Wielkanocną niedzielę już o 7-mej rano wyjeżdżają patrolować. Swoją drogą te wszystkie parki i lasy przed 8-mą to powinny być normalnie dostępne, kto pójdzie na piknik albo spacer z liczną rodziną o tej porze ...

No nic, właśnie przeczytałam gdzieś o "zmianie strategii policji" - mają niby dawać mniej mandatów a więcej pouczać, to pewnie efekt reakcji społeczeństwa na pewne gromadne piątkowe obchody ;).

https://natemat.pl/305553,koronawirus-i ... tecznoscia

Czyżby za dużo potencjalnych spraw sądowych? ;)
Ech, motają się strasznie.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

zrobilem dzis prawie 100-wke na rowerze. mijaly mnie 2 patrole policji i 1 strazy granicznej. ci mi nawet przez okno kulturalnie, bez sarkazmu, dzien dobry powiedzieli jak mnie mijali :)
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ja wczoraj 45.
Patrolu żadnego, ale byłam poza miastem, może to dlatego ;).
Awatar użytkownika
Arek Bielsko
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1004
Rejestracja: 12 wrz 2005, 14:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nieprzeczytany post

Obrazek
"co nas nie zabije, to nas wzmocni"
"odrobina cierpienia jeszcze nikomu nie zaszkodziła"
Zablokowany