Komentarz do artykułu Można (na razie) biegać

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Ciekawe ze jeszcze nie ma aplikacji na wzór Yanosika ostrzegającej przed patrolami w parkach i lasach :hahaha:
"Life can pull you down but running will always lift you up."
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Arasso pisze:Ciekawe ze jeszcze nie ma aplikacji na wzór Yanosika ostrzegającej przed patrolami w parkach i lasach :hahaha:
Wystarczy grupa na FB typu - Gdzie łapią w rejonie X? Aplikacja to jednak trochę pracochłonna rzecz.
W Poznaniu jest popularna grupa na FB - "Gdzie suszą w Poznaniu?" - bieżące informacje od członków grupy na temat aktualnych kontroli drogowych w mieście.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 416
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

https://www.facebook.com/Nafets.Onafets ... 437658395/

Tutaj w Warzszwie aż na 4 patrole biegacza ogarniali. Tak pięknie idą nasze podatki xD
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Arasso pisze:Ciekawe ze jeszcze nie ma aplikacji na wzór Yanosika ostrzegającej przed patrolami w parkach i lasach :hahaha:
Moze waze pomoze, podaje gdzie jest policja.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:https://www.facebook.com/Nafets.Onafets ... 437658395/
Tutaj w Warzszwie aż na 4 patrole biegacza ogarniali. Tak pięknie idą nasze podatki xD
&
mclakiewicz pisze:W Katowicach dają mandaty za tzw. damski @#$%^, uważać tam https://dziennikzachodni.pl/kwarantanna ... 1-14901627
...
Prawdę mówiąc nie znamy okoliczności tych kar i być może niepotrzebnie mamy pretensje do policji.
Sporo ludzi, w tym biegaczy, idzie tam gdzie są zakazy. Mandaty mogą być związane z rożnymi sytuacjami.
Tego wideo z Warszawy nie skomentuję.
Mam tam sporo znajomych, którzy samotnie biegają po terenach nie zakazanych i jakoś problemów nie mieli.
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

paweu92 pisze:Tutaj w Warzszwie aż na 4 patrole biegacza ogarniali. Tak pięknie idą nasze podatki xD
Tak to są pomnażane podatki ;-)
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2020, 16:40 przez Kangoor5, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3296
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

No ale dobra kolo wali w !@#$% nieźle. Biegał po parku Traugutt'a i się tłumaczy, że nie wiedział, bo nie był zamknięty. Parki nie muszą być zamknięte, by nie można było do nich włazić. Parku fontann multimedialnych też zamknąć się nie da, a jakoś wiadomo, że tam się nie biega.
Cyrk odwalił i tyle. Funkcjonariusze nie lepszy. Ale też wszędzie już widzę w komentarzach hurr durr 8 polickjantów, 4 radiowozy... Na początku była 2 policjantów i 1 radiowóz. Ale narrancja już się robi taka, że na kolesia który biegał w parku wpadło 8 policjantów w mroku....
I policja się nie popisała i sam biegający też się nie popisał.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dużo takich informacji na lokalnych stronach internetowych można znaleźć. Jakoś pod koniec tygodnia rzecznik policji przekonywał, że będą się zachowywali zdroworozsądkowo i że nie mają limitów na wypisywanie mandatów. Najwidoczniej albo im się zdrowego wystarczyło na kilka dni, albo dotarły do nich rzeczone limity.
Drugi wniosek: należy sobie odświeżyć, jakie są źródła prawa.
R-X
Wyga
Wyga
Posty: 115
Rejestracja: 01 kwie 2020, 17:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Tu też kolejny mądry
Może to wbrew pozorom spowoduje, że policja skupi się na parkach i temu podobnych, a łaskawiej będzie patrzeć samotnych biegaczy lub spacerowiczów respektujących zakaz wstępu do parków i trzymających się z dala od innych ludzi...

Ciekawią mnie ogródki działkowe - park pusty, ale obok parku są ogródki działkowe, przed wejściem mnóstwo samochodów, a w ogródkach dużo ludzi. Związek działkowców zakazał pobytu na terenie działek osób, które nie są działkowcami, ale co to znaczy "działkowiec", czy tylko właściciel, czy też rodzina i jak daleka rodzina, no i jakie są konsekwencje owego "zakazu" - policja będzie patrolować alejki? Czy ktoś nie posiadający działki może użyć alejki działkowej do spaceru, na dojście lub dojazd rowerem do sklepu? Jazda rowerem asfaltową alejką działkową, choć nie mam działki, od zawsze była dla mnie i nie tylko dla mnie przyjemnym skrótem w drodze do szpitala, sklepu czy kościoła, a także miejsce spacerów...
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8964
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Działki też są kontrolowane:
https://info112.pl/2020/04/04/policjanc ... dzialkowe/
Na pewno celem zniwelowania takich sytuacji i innych "imprezek":
https://info112.pl/2020/04/05/zrobili-i ... onawirusa/

Co do biegania po alejkach działek to nie wiem jak by policja do tego podeszła :ojoj:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 416
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Co do biegania w Warszawie, typ bieg po parku i powinien dostać mandat. Ale śmieszy mnie akcja że aż 4 radiowozy do tego ściągneli xD

Ja to przy każdym treningu mijam po 2-3 patrole piesze i kilka w autach i nic mi nie powiedzieli. Warszawa Wola jest okej pod tym względem :D
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Mam tam sporo znajomych, którzy samotnie biegają po terenach nie zakazanych i jakoś problemów nie mieli.
Dokładnie, ja biegam, poza tym codziennie pod wieczór też wychodzę na jakąś przechadzkę. A poza tym nie mam samochodu, więc generalnie przemieszczam się na piechotę. Codziennie widzę jakieś patrole, czasem piesze, czasem nawet stojący samochód żandarmerii przy terenie takim bardziej spacerowym - trochę "zielonym", ale śródosiedlowym. Ale nikt nikogo nie zatrzymuje, z kolei ludzie zachowują zasady poruszania się, i jest ok. Dziś widziałam idących obok siebie dwóch chłopków (ale w maseczkach), akurat trafili na patrol, ale widziałam, że zostali tylko pouczeni, że nie mogą iść tak blisko siebie i poszli dalej, oddalając się od siebie.

Więc wydaje mi się, że w większości tych przytaczanych mandatów i kar coś musiało być nie tak. Ten przypadek w W-wie to w ogóle porażka, koleś wie, że jest w parku a udaje, że nie wie i robi cyrk.
Stosujmy się do generalnych zaleceń, to wszystko będzie ok.
katoda
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 29 mar 2018, 21:19
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na stronie MZ pojawiła się odpowiedź na pytanie o możliwość biegania:

" Czy mogę biegać?
Przepisy pozwalają wychodzić z domu m.in. w celu realizacji niezbędnych codziennych potrzeb. Do takiej kategorii można zaliczyć np. jednorazowe wyjście w celach sportowych. Należy jednak pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od innych oraz o tym, że powinniśmy uprawiać sport w grupie maksymalnie dwuosobowej (nie dotyczy to jednak rodzin). "

https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

Tak, wiem, że to nie jest informacja o mocy Rozporządzenia. …
Awatar użytkownika
beata
Ekspert/Trener
Posty: 6500
Rejestracja: 21 sty 2003, 11:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: W-wa

Nieprzeczytany post

Ta odpowiedź pojawiła się ze trzy tygodnie temu i była tu cytowana oraz interpretowana z milion razy.
Może więc już wystarczy ...
Zablokowany