Koronawirus Covid 19

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Nie ma co nadinterpretować. Chodzi o niegromadzenie się, czy też nie poruszania się w grupie więcej niż 2. Przynajmniej tyle wywnioskowałem z doniesień medialnych. Tak w najlepszym przypadku.
Przecież nie zrobią specjalnego punktu dla biegaczy. Jedno, czy dwuosobowy spacer, czy też bieganie to to samo w przepisach (mam nadzieję).
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
det_gittes
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 268
Rejestracja: 11 wrz 2012, 21:28
Życiówka na 10k: 43:14
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

A jest gdzieś informacja, że jednoosobowy spacer jest OK? Mam wrażenie, że coś takiego było powiedziane na tej konferencji, ale w tych komunikatach, które można znaleźć tego nie widzę. I wtedy jeden policjant może wlepić mandat, inny nie..
Awatar użytkownika
radslo1
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 731
Rejestracja: 29 mar 2012, 17:28
Życiówka na 10k: 39:53
Życiówka w maratonie: 3:21:47
Lokalizacja: Żelechów/Warszawa

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:Nie ma co nadinterpretować. Chodzi o niegromadzenie się, czy też nie poruszania się w grupie więcej niż 2. Przynajmniej tyle wywnioskowałem z doniesień medialnych. Tak w najlepszym przypadku.
Przecież nie zrobią specjalnego punktu dla biegaczy. Jedno, czy dwuosobowy spacer, czy też bieganie to to samo w przepisach (mam nadzieję).
Dokładnie. Czym się różni zwykły spacer z psem, którego nie zakazano, od przebiegnięcia się samotnie np po lesie. Mieszkam na wsi zabitej dechami, mieszka w niej 300 osób, ulicą którą dobiegam do lasu przejeżdżają średnio 2-3 samochody na godzinę i co? Mam zostać w domu. Przecież to absurd. Zostańcie w domu ale na wybory koniecznie przyjdźcie!
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 416
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

No ja widziałem info:
Policja będzie pilnować przestrzegania i oceniać, czy ktoś idzie na spacer, czy to konieczne wyjście do sklepu. Za złamanie przepisów grozi 5 tysięcy złotych kary.
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3296
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Obrazek

Czyli sam Szumowski powiedział, że zwykły spacer jest OK.
Awatar użytkownika
Arasso
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 570
Rejestracja: 22 maja 2014, 17:47
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Łódź

Nieprzeczytany post

Kościoły nadal otwarte. Jest tylko limit 5 osób na mszy. Więc można biec od kościoła do kościoła tłumacząc że szuka się wolnego miejsca :hahaha: :hahaha:
"Life can pull you down but running will always lift you up."
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Trzeba poczekać na literalne brzmienie rozporządzenia - jakby ktoś już miał to proszę wrzucić!

No, i pozostaje kwestia praktycznej interpretacji tego rozporządzenia przez policję. Sądzę, że będą dla nich jakieś wytyczne, ale raczej nie od jutra.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak jak podesłał Logadin to zinterpretowałem. Ale poczekajmy na to rozporządzenie.
Może to idzie w stronę Belgi. Parki nie są pozamykane ale służby obwiązały ławki taśmą żeby nie siadać. Czyli aktywność, spacer, bieganie i powrót do domu.
A nie pikniki, spotkania, pogaduchy. Policja wyrzuca z ławek, leżących na trawie itd...
Dla mnie ma to sens, bieganie i spacery dla wszystkich, a nie tylko dla psów.
Zaraz będzie wysyp ogłoszeń - "zapłacę za możliwość wyprowadzania psa". Czy też "wypożyczę charta na trening interwałów".
edit: literówki
Ostatnio zmieniony 24 mar 2020, 14:48 przez yaaceek, łącznie zmieniany 1 raz.
Rolli
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 13511
Rejestracja: 04 sie 2007, 23:18
Życiówka na 10k: 33:40
Życiówka w maratonie: 2:39:05

Nieprzeczytany post

Igrzyska Olimpijskie przesunięte o rok !!!!!!!

(mozna sie było spodziewać)
Awatar użytkownika
Logadin
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 3296
Rejestracja: 20 kwie 2013, 14:07
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Ano ciekawe na kiedy w 2021 przerzucą Igrzyska - może równie dobrze być i wiosna. Ponoć chcą też je połączyć z MŚ w Eugenie.
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

jednak na to, że tym rozporządzeniu padnie wyraz "bieganie" albo "jazda na rowerze" - to bym nie liczył, pozostanie domniemanie i interpretacja.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
szubert
Wyga
Wyga
Posty: 126
Rejestracja: 14 lis 2012, 12:41
Życiówka na 10k: 40:06
Życiówka w maratonie: 03:09:11
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Panowie i Panie wszystko jasne, siedzimy w domciu
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Biegam od 08-2012
● 5 km: 20:12
● 10 km: 40:29
● Półmaraton: 01:29:31
● Maraton: 03:06:43
wojtzuch
Wyga
Wyga
Posty: 58
Rejestracja: 12 paź 2009, 14:58

Nieprzeczytany post

szubert pisze:Panowie i Panie wszystko jasne, siedzimy w domciu
Bez jaj, gorzej niż we Francji czy Hiszpanii, w dodatku bez sensu, bo bezpośrednie zagrożenie bliskie zera, a na dłuższą metę efekt może być tylko odwrotny do zamierzonego. Ja w każdym razie nie mogę się nie ruszać przez te dwa tygodnie, bo po prostu nie będę w stanie pracować, a muszę zasuwać w skupieniu na freelansie. Na szczęście mogę z osiedla wyjść od razu tam, gdzie policja raczej nie będzie zaglądać, byle mnie nikt nie podkablował.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:Tak jak podesłał Logadin to zinterpretowałem. Ale poczekajmy na to rozporządzenie.
Może to idzie w stronę Belgi. Parki nie są pozamykane ale służby obwiązały ławki taśmą żeby nie siadać. Czyli aktywność, spacer, bieganie i powrót do domu.
A nie pikniki, spotkania, pogaduchy. Policja wyrzuca z ławek, leżących na trawie itd...
Dla mnie ma to sens, bieganie i spacery dla wszystkich, a nie tylko dla psów.
Zaraz będzie wysyp ogłoszeń - "zapłacę za możliwość wyprowadzania psa". Czy też "wypożyczę charta na trening interwałów".
edit: literówki
Policja gania siedzących na ławkach i mandaty chce rozdawać
W ludzie dalej sie gromadzą, chodza po mieście luzem.

Widzialem w weekend jak w kosza grali.

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

wojtzuch pisze:
szubert pisze:Panowie i Panie wszystko jasne, siedzimy w domciu
Bez jaj, gorzej niż we Francji czy Hiszpanii, w dodatku bez sensu, bo bezpośrednie zagrożenie bliskie zera, a na dłuższą metę efekt może być tylko odwrotny do zamierzonego. Ja w każdym razie nie mogę się nie ruszać przez te dwa tygodnie, bo po prostu nie będę w stanie pracować, a muszę zasuwać w skupieniu na freelansie. Na szczęście mogę z osiedla wyjść od razu tam, gdzie policja raczej nie będzie zaglądać, byle mnie nikt nie podkablował.
We Francji czy hiszpani trzeba miec specjalne pozwolenie na wyjscie.

A jak wychodzisz na spacer czy pobierać, czy do sklepu, wylacznie na na swojej dzielnicy


A co z wyjsciem do sklepu, tez zakaz nałożony? XD
A o 3-4-5h nad ranem policja nagminnie nie będzie stac na czatach przed wejsciem do ciemnego lasu?
Wysłane z mojego DUK-L09 .
Ostatnio zmieniony 24 mar 2020, 15:28 przez Fenomen, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ