Koronawirus Covid 19

Wszystko o bieganiu i zdrowiu
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziki jest niezły, ale nie w tym temacie. Żeby to nabzdyczenie nie poskutkowało jakimiś linczami w wykonaniu jego fanów. Głupich nie brakuje, więc takie uciekające jednostki będą się zdarzały i trzeba się z tym liczyć. Co jest najbardziej niebezpieczne to to, że nie ma procedury i lekarz nie ma obowiązku (lub możliwości?), żeby wykonać test pacjentowi z ciężkim zapaleniem płuc, którzy to pacjenci zarażają wszystkich wokół przy zupełnym braku świadomości jednych i drugich.

Ps. Czepianie się starszych ludzi, że ośmielili się wyjść na spacer to buractwo.
New Balance but biegowy
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Starsj ludzie ryzykują, dlaczego mlodzi maja siedzjec w domq, a starsi juz nie maja takiego nakazu?


https://youtu.be/PXKf4BIMgE4

Wysłane z mojego DUK-L09 .
mpruchni
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 526
Rejestracja: 13 gru 2013, 08:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Kangoor5 pisze:
napad pisze:
mpruchni pisze:Dziwne... z naszej poprzedniej wymiany zdań zrozumiałem, że słowo ekspertów medycznych jest dla ciebie rzeczą świętą... Teraz widzę, że to jednak nie takie proste i jedni medyczni eksperci są bardziej eksperccy od innych medycznych ekspertów. Musisz mi to kiedyś w wolnej chwili wytłumaczyć.
Ja mam wolną chwilę to Ci to wytłumaczę. Efekt potwierdzenia: tendencja do preferowania informacji, które potwierdzają wcześniejsze oczekiwania i hipotezy, niezależnie od tego, czy te informacje są prawdziwe. Powoduje, że ludzie poszukują informacji i zapamiętują je w sposób selektywny, interpretując je w błędny sposób. Efekt ten jest szczególnie silny w przypadku zagadnień wywołujących silne emocje i dotyczących mocno ugruntowanych opinii.
Dzięki Napad. To co piszesz jest w pełni prawdziwe i dobrze że zwracasz na to uwagę. Doceniam, choć nie potrzebowałem rzecznika, bo już wcześniej koledze wytłumaczyłem co chciał.
Kangoor5 pisze:Ja nie wiem czy medyczni.
(...)
Eksperci mogą być różni: od propagandy, od PR, od kontaktu z mediami...
Hmmm... ta pani zmarła na sepsę poporodową, ekspertem był epidemiolog wojewódzki. Rozumiem, że żeby się dla ciebie liczyło musiałaby być co najmniej z Sałf Karolajny, a nie z Podkarpacia.

To co napad napisał oczywiście wiedziałem, ale liczyłem na to, że z takimi podpowiedziami, ty też zaskoczysz i coś sobie przemyślisz, ale jednak te silne emocje ciągle górą.
Awatar użytkownika
Svolken
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 2274
Rejestracja: 29 sie 2009, 15:48
Życiówka na 10k: 46:08
Życiówka w maratonie: 3:51:50
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Awatar użytkownika
krunner
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 978
Rejestracja: 14 wrz 2011, 10:32
Życiówka na 10k: 42:53
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

Svolken pisze: https://krytykapolityczna.pl/gospodarka ... 1584831326
Teksty mądre, warte przeczytania, jednak wielu uważa, że prognozy Marcina Popkiewicza (także w kwestii klimatu) są przesadzone. Na ten moment takie prognozy, te dotyczące pandemii, nie są weryfikowalne. Np. prognoza, że kraje podzielą się na zielone, żółte i czerwone nie jest w tym momencie do udowodnienia/obalenia. Może się okazać, ze za 8-12 tygodni będziemy krajem "zielonym" podążając tropem Chin. Na jesieni możemy powiedzieć "sprawdzam". Możliwe, że Popkiewicz w tym temacie (pandemii) się nie myli. Tym bardziej trzeba się będzie pochylić nad jego pandemicznymi wizjami dot. klimatu.

Co to jego cyklu tekstów o wzroście wykładniczym, podaży pieniądza i współczesnym systemie finansowym - łatwo się takie teksty pisze (oczywiście niewielu je zrozumie - niestety), trzeba jednak zaproponować tym 7,8 mld przedstawicieli homo sapiens inną ścieżkę rozwoju, póki co to jakiś sensownych, konstruktywnych pomysłów na to brak...
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

Oceniam, że zbliżamy się u nas do momentu całkowitego lockout'u ( a'la Włochy) - mamy jakieś 24-48godz jeszcze.
Tak, że jak ktoś gdzieś musi, to sugerowałbym - nie zwlekać!

Ps. Właśnie sobie uświadomiłem, że pierwszy zdiagnozowany przypadek k-wirus'a we Włoszech miał miejsce 21 lutego - niewiarygodnie niedawno patrząc z dzisiejszej perspektywy.
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8969
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Chyba jutro w końcu testament napiszę.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

mpruchni pisze:
Kangoor5 pisze:Ja nie wiem czy medyczni.
(...)
Eksperci mogą być różni: od propagandy, od PR, od kontaktu z mediami...
Hmmm... ta pani zmarła na sepsę poporodową, ekspertem był epidemiolog wojewódzki. Rozumiem, że żeby się dla ciebie liczyło musiałaby być co najmniej z Sałf Karolajny, a nie z Podkarpacia.
Co ty znowu wartościujesz kogoś po miejscu zamieszkania? Kompleksy jakieś?
Dajmy spokój tej zmarłej pani. Spróbuj przeczytać to co tam napisałem: ani słowa o żadnym ekspercie stwierdzającym przyczynę jej śmierci. Tak, wiem, wypowiedź była dosyć złożona. Przepraszam, ale prościej nie potrafiłem. Możliwe więc, że nie byłeś adresatem tamtego wpisu.
mpruchni pisze:To co napad napisał oczywiście wiedziałem, ale liczyłem na to, że z takimi podpowiedziami, ty też zaskoczysz i coś sobie przemyślisz, ale jednak te silne emocje ciągle górą.
Oczywiście że wiedziałeś --> efekt potwierdzenia.
U mnie emocje ok. Spróbuj przeprowadzić jakiś logiczny wywód że jest inaczej niż napisałem. Jeśli dasz radę, to spokojnie przyjmę inny punkt widzenia.
----------------
Skoro przywołałeś temat wyszukiwania chorób współistniejących u zmarłych jeszcze na kilka dni po śmierci, żeby statystyki lepiej wyglądały, to podaję cytat sprzed 4 godzin:
W Szpitalu Na Bulovce zmarł pierwszy Czech z chorobą COVID-19.
"Pacjent miał też wiele innych chorób" - powiedział dyrektor Prymula. "Ten organizm był wyczerpany, miał 95 lat. Powiedział bym, że raczej zmarł z koronawirusem, niż na koronawirus." Potwierdził jednak, że pacjent będzie ewidowany jako pierwsza ofiara choroby COVID-19 w Czechach.
I temat zamknięty. Dalej zajmują się żywymi, co im dużo lepiej idzie niż w Polsce (ciągłe transporty sprzętu z Chin, pozyskanie leku w terapii eksperymentalnej dla będącego w ciężkim stanie taksówkarza, ...). Nie muszą skupiać środków na tuszowanie efektów swojej niekompetencji.
"Pacjent żył w domu seniora. Był przewieziony do szpitala 18.03 ze zdiagnozowaną tego dnia chorobą COVID-19. Nie był na OIOMie, był jednak bardzo chory. Miał przewlekłą niedoczynność serca, miał przewlekłą chorobę niedokrwienną serca, miał kardiostymulator."-dodał Minister Zdrowia Adam Vojtěch
COVID-19 zdiagnozowany u mieszkańca domu seniora (u wszystkich pozostałych mieszkańców chorobę wykluczono). Tak działa sprawne Państwo. W PL brak badań u rodziny osoby hospitalizowanej (bo za młoda jest). Brak badań u pacjentów leczonych w szpitalu na zapalenie płuc, po czym trzeba zamykać szpital, gdy choroba się już rozniosła na kilkadziesiąt osób!
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

Są jakies dane z kazdego kraju ile osob w wieku do 20 roku zycia, 20-30 i 30-40 lat umarło juz?

Wysłane z mojego DUK-L09 .
yaaceek
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 508
Rejestracja: 14 sty 2017, 18:22
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Wczoraj Główny Inspektorat Sanitarny zmienił (tak!!!! 22.03!!!) zmienił definicję przypadku na zarażenie SARS-CoV-2. Do tej pory by zrobili test, oprócz wszelkich objawów, trzeba było jeszcze przyjechać, czy mieć kontakt z osobą, który były w strefie zagrożonej jak np Włochy. Teraz 'wystarczy' mieć ciężką infekcję i "już" zrobią test.
Jest więc szansa, na wcześniejszą diagnozę.
Kiedy będą w końcu dostępne testy w ilości, żeby robić je ludziom, którzy "po prostu" mają objawy......
http://gis.gov.pl/aktualnosci/definicja ... ars-cov-2/
Kangoor5
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4947
Rejestracja: 18 kwie 2009, 16:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

yaaceek pisze:Jest więc szansa, na wcześniejszą diagnozę.
pod warunkiem, że jej dożyjesz. Oby to coś zmieniło bo jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby epidemiolodzy celowo i z premedytacją ograniczali liczbę wykonywanych testów. Bardziej prawdopodobne, że robią dobrą minę do złej gry od dawna tłumacząc wbrew faktom, że szersze testowanie nie ma uzasadnienia, gdy WHO już od dawna twierdzi, że tylko szerokie testowanie daje efekty. Szerokie testowanie nie ma sensu wtedy, gdy dostępność testów jest zbyt mała. Oby w związku z tym ten nowy przepis nie pozostał na papierze. I oby nie było o wiele za późno.

Tymczasem Czesi nie tylko mówią, ale i działają i słuchają ekspertów. Od dawna twierdzą, że wzorują się na azjatyckich krajach, które mają sukcesy. Dziś w TV reportaż o przygotowaniach do intensyfikacji walki z epidemią. W najbliższym czasie uruchomią punkty do poboru próbek bez wychodzenia z samochodu. Chyba będą też kontrole wyrywkowe, ale tego dobrze nie dosłyszałem. W przypadku pozytywnego wyniku mają przeprowadzić trasowanie kontaktów do 3 dni wstecz, wspomagane danymi zapisanymi przez urządzenia mobilne chorego (rozwiązanie opracowane przez tutejsze firmy IT, z minimalnym potrzebnym gromadzeniem danych). Wszystkie osoby, które miały w tym czasie kontakt, także mają być przetestowane.

Z rzeczy prostszych a pomysłowych, powstają pierwsze maseczkomaty. Cena maseczki to 50kč, ale nie takiej medycznej, tylko szytej przez ludzi (spełnia warunki wymaganej prawem zasłony ust i nosa poza miejscem zamieszkania). Zysk ze sprzedaży ma trafiać do organizacji pomocowych.
Fenomen
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 362
Rejestracja: 22 lut 2020, 08:40
Życiówka na 10k: 42:00
Życiówka w maratonie: 3:28:00

Nieprzeczytany post

O taka ochrone chodzi? Ktora samemu mozna stworzyc.

https://www.facebook.com/groups/widzial ... 526260082/

Wysłane z mojego DUK-L09 .
Awatar użytkownika
jarjan
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1665
Rejestracja: 23 lis 2008, 20:56

Nieprzeczytany post

prognoza, wygląda poważnie ;), za jakiś czas sprawdzimy:
https://wtk.pl/news/56788-prognoza-dla- ... newsletter
Biegam, więc jestem. :)

pozdrawiam
Jarosław
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 416
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

No i zakaz wychodzenia z domu poza szczególnymi wyjątkami ;p

Czyli czas na ćwiczenia core, rolowanie i rozciąganie wreszcie się znalazł :D
Awatar użytkownika
jorge.martinez
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 665
Rejestracja: 09 lis 2016, 14:35
Życiówka na 10k: 35:17
Życiówka w maratonie: 2:57:27
Lokalizacja: Warszawa

Nieprzeczytany post

I spacer też. Może w rozporządzeniu będzie to jakoś uregulowane.
1000m - 2:59.35 (VI'22) | 3000m - 9:49.75 (X'23) | 5km - 17:02 (V'23) | 10km - 35:17 (XI '23) | 15km - 55:57 (I '19) | HM - 1:18:21 (III '23) | M - 2:57:27 (IV '18)
ODPOWIEDZ