Garmin Fenix 5/5s/5x

Sneip
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 29
Rejestracja: 16 kwie 2016, 18:04
Życiówka na 10k: 49.40
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć.

Po 3 miesiącach używania Fenixa 5 zauważyłem ze na metalowym froncie mam sporo rysek, na szklo mam folie wiec tym sie nie przejmuje ale zastanawiam sie czy ten metalowy element można wymienić? Są tu śrubki torx ale czy ta czesc jest dostepna w sprzedaży? Pytam na przyszłość.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
Skoor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 9661
Rejestracja: 03 maja 2013, 08:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

W f3 ten element był zintegrowany z wyświetlaczem. Gdy zaczęły mnie wkurzać rysy to wypolerowalem wszystko na błyszczącą stal, ale wtedy zegarek był już po gwarancji [WINKING FACE]
jinxlaru
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2018, 09:43
Życiówka na 10k: 51,49
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć, przymierzam się do zakupu zegarka i wybieram pomiędzy 5 i 5s Sapphire. Biegam głównie 10 i półmaratony, ale nie ukrywam, że zegarek ma mi też służyć na co dzień. Z pierwszy spostrzeżeń zdecydowanie przekonuje mnie bateria w 5, jakie są wasze spostrzeżenia/który z tych dwóch polecilibyście? :)
Awatar użytkownika
Cologero
Wyga
Wyga
Posty: 91
Rejestracja: 26 mar 2012, 16:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Wschód

Nieprzeczytany post

Od trzech tygodni codziennie użytkuje fenixa 5, wcześniej polar 430 i huawei gt watch activ. Bateria w Garmimie po pierwszym ładowaniu wytrzymała ok. 10 dni z ciągłym mierzeniem tętna i trzema godzinnymi treningami w tygodniu. Zegarek ogólnie większy od poprzednich, szkoda że do wykonania koperty nie użyto materiałów podobnych do tych z Huawei, bo tam są rewelacyjne i po roku użytkowania nie było widać zużycia. Tutaj już takiej pewności nie mam.
Na duży plus Garmina to to, że ekran nie jest dotykowy.
Fajna opcja z gotowymi planami treningowymi, ja obecnie korzystam z planu do połówki.
Nie wiem co Ciebie interesuje, może jakieś konkretne pytania.

Wysłane z mojego LG-H930 .
Obrazek
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Cześć,

od jakiegoś czasu ma problem z fenixem 5. A mianowicie strasznie skacze pomiar prędkość z GPS - obojętnie jak nie ustawię to jest dramat. Mam porównanie z wcześniejszych treningów i tak nie było. Ktoś wie może co może być powodem? Zdjęcia poniżej dla wyjaśnienia. Pierwsze z treningów obecnych i drugie z wcześniejszych.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Jan123

Nieprzeczytany post

Czyściłeś zegarek? Reboot?
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Tak, postawiony praktycznie na nowo, przetestowane wszystkie ustawienia gps i cały czas ten sam problem
Jan123

Nieprzeczytany post

Pedreiro pisze:Tak, postawiony praktycznie na nowo, przetestowane wszystkie ustawienia gps i cały czas ten sam problem
A używasz coś dodatkowego ? Jakiś stryd czy footpoda?
Moze biegasz w jakimś miejscu gdzie GPS szwankuje?
. Może pokombinować sam GPS lub GPS galilleo etc?
Moze ustawić zapis inteligentny albo zapis co sekundę?
Moze połóż zegarek na parapecie nałapie satelity skalibruje się i może pomoże?
Last step do garmina napisać

To moja lista możliwości
Pedreiro
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2012, 22:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Jan123 pisze:
Pedreiro pisze:Tak, postawiony praktycznie na nowo, przetestowane wszystkie ustawienia gps i cały czas ten sam problem
A używasz coś dodatkowego ? Jakiś stryd czy footpoda? - niestety ani jednego ani drugiego
Moze biegasz w jakimś miejscu gdzie GPS szwankuje? - jest to te same miejsce na obu wykresach
. Może pokombinować sam GPS lub GPS galilleo etc? - kombinowałem wszystkich ustawień i pryz ustawieniach gps + glonass wygląda to najlepiej (tak jak tu widać)
Moze ustawić zapis inteligentny albo zapis co sekundę? - sprawdzane, to wyżej to jest zapis co sekundę, inteligentny wygląda bardziej dramatycznie ;)
Moze połóż zegarek na parapecie nałapie satelity skalibruje się i może pomoże? - tego nie robiłem, ale to jakaś różnica niż stanie np. 5min w jednym miejscu przed rozpoczęciem biegu?
Last step do garmina napisać - tego również nie robiłem, ale chyba na tym się niestety skończy

To moja lista możliwości
ODPOWIEDZ