Polar Vantage V - najlepszy obecnie Polar? ;-)

Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

TobiaszZ pisze:Ale może ktoś z Was miał okazję korzystać i z Polara i Garmina i coś podpowie.
Moje przemyślenia na ten temat możesz poczytać tutaj
https://bieganie.pl/forum/viewtopic.php?f=75&t=60062
keiw pisze:Opinie danej osoby nie zawsze okażą się trafnymi dla nas.
Podpisuje się pod tym, wszystko zależy od potrzeb.
Generalnie moim zdaniem firmy mają takie targety:
Polar celuje w sportowców.
Suunto w ultra i wycieczki piesze. Tylko że Garmin wygrywa, więc w Suunto zostaje tylko to, że są ładne.
Garmin we wszystko, tylko że jak coś jest do wszystkiego...... to ma jedne sprawy super rozwiązane, a inne kuleją.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
New Balance but biegowy
TobiaszZ
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 10
Rejestracja: 08 sty 2020, 15:21
Życiówka na 10k: 49:27
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję Wam za odpowiedź. Swoją drogą sporo pracy włożyliście, aby to wszystko opisać, mistrzostwo świata :taktak:

Ale tak jak się trochę spodziewałem, ile osób tyle opinii. W Polarze lubię rozdzielność funkcji auto i manual lap i pewnie na początku by mi jej brakowało. W garminie kusi muzyka i GPay bo nie lubię biegać z telefonem.
A napiszcie proszę, jak jest z tą mocą biegową w VV, da się z tego wyciągnąć jakieś przydatne informacje, czy trzeba to traktować bardziej jako gadżet?

Przepraszam Was z góry za ilość pytań ale będzie to dla mnie sprzęt na kilka lat pewnie i chciałbym decyzję podjąć jak najbardziej świadomie.
5km - 23:20
10km - 49:27
HM - 1:59:39
waga: -24 kg
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8957
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Napiszę krótko, zapomnij o mocy biegowej opartej na GPS.
Do biegania na moc musiałbyś dokupić Stryda ale nie wiem czy tego potrzebujesz.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
cichy70
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4183
Rejestracja: 20 cze 2001, 10:59
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: zewszont.

Nieprzeczytany post

upss ja głupi jednak.
podobno to już od dawna jest, nie wiem co mnie napadło, że to nowosć :hej: :hej: :hej:

FW 5:0
https://www.polar.com/en/vantage/updates
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8957
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Jak miałem V-V to coś tu się działo a teraz spokój i cisza aż cichego to uśpiło :bum:
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1461
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 36:14
Życiówka w maratonie: 2:55:47 Trail
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Nie ma co pisać, wszystko działa elegancko. Zegarek ma małe niedociągnięcia, ale jestem zadowolony z niego. Zostaje trenować.

Te ostatnio dodane ćwiczenia fitspark, to są dokładnie te same ćwiczenia które są dodawane w programach biegowych Polara. Czyli nie trzeba mieć uruchomionego programu żeby zegarek sugerował trening core czy rozciąganie.
Jak testowo uruchamiałem któryś, to różniły mi się czasy z tymi co znamy z filmów polara. Więc coś pozmieniali. Ale nie przyglądałem się temu dokładnie.

Nightly recharge działa fajnie, ale bardziej bym ją traktował jako wskaźnik czy dobrze spaliśmy niż dobrej regeneracji.
Sporo ostatnio biegałem, wstałem przemęczony a nightly recharge pokazywało że jest świetnie. Test ortostatyczny działa lepiej i wykrył że nie jestem w pełni zregenerowany.
Czas osiągnięty podczas zawodów jest wprost proporcjonalny do twojego zaangażowania.
Bieganie metodą startową. http://run.hancza.net/
Życiówki 2024 (M50): 5K-17:17, 10K-36:14, 21K-1:22:28, 42K-2:55:47 (Trail)
Awatar użytkownika
Marcin_Karchut
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 47
Rejestracja: 28 sty 2016, 11:22
Życiówka na 10k: 55.35
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Tychy

Nieprzeczytany post

Już się nie mogę doczekać kiedy wypuszczą nowy licznik następcę V650, z nawigacją. Ale cisza i nic nie słychać by coś planowali. A VV działa idealnie. Może gdyby mu faktycznie jeszcze mapy dodać to byłby ideał.
W sumie ciekawi mnie jak teraz wygląda porwadzenie po śladzie, czy wywala zegarek po np. 50km.
W życiu musi być dobrze i niedobrze. Bo jak jest tylko dobrze, to jest niedobrze.
Awatar użytkownika
whitemamba
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 467
Rejestracja: 06 lip 2012, 09:48
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Na następcę nawigacji rowerowej moim zdaniem marne szanse. To jest jeszcze mniejszy rynek niż bieganie i jeszcze bardziej zdominowany przez Garmina. Znam osoby ktore korzystają zamiast Garmina z Wahoo, Brytona albo różnych chinskich wynalazków ale Polara u żadnej nie widziałem w innej formie niż zegarek(mała próba więc dowód anegdotyczny:)
Zmiana kodu 3 z przodu:)
10km- 39.04 @3:54 pace
HM- 1:29:03 in progress
M- 3:14:12 in progress
Agnusia93
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:51
Życiówka na 10k: 59:57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

U mnie również bez żadnych zarzutów polar się sprawuje, choć ja ostatnio niemal nie trenuje:D

Na grupie fb niektórzy marudzą, że im przerywa dłuższe treningi, ale jaki to jest % to licho wie. Wiadomo, że pisze się wtedy, gdy jest źle lub coś nie działa. Jak jest wszystko ok to już mniej się o tym mówi - co widac nawet po tym wątku obecnie:D
[b]5km - 27:10[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]10km - 56:03[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]HM Silesia - 02:09:30[/b] 01.10.2023

[url=viewtopic.php?f=28&t=57794]Komentarze do bloga[/url]
paweu92
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 416
Rejestracja: 24 kwie 2017, 15:19

Nieprzeczytany post

Mi się tylko raz zresetował podczas biegania, ale na najważniejszym biegu: na maratonie w Nowym Jorku, więc idealnie xD
marcin9709
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 749
Rejestracja: 31 paź 2015, 17:41
Życiówka na 10k: 37:37
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Ostatnio i ja zacząłem się zastanawiać nad zmianami technologicznymi. Chciałem do swojego Polara M400 dokupić Stryda, ale gdzieś mi się wyświetliła reklama Vantage M za tysiaka. W sumie cena nowego VM zbliżona do ceny Stryda. I tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić zegarek. Ma ktoś porównanie dokładności GPS M400 z Vantage M?
5km: 17:59
10km: 37:37
HM: 01:28:40
Agnusia93
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 476
Rejestracja: 29 maja 2018, 14:51
Życiówka na 10k: 59:57
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Częstochowa

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:Ostatnio i ja zacząłem się zastanawiać nad zmianami technologicznymi. Chciałem do swojego Polara M400 dokupić Stryda, ale gdzieś mi się wyświetliła reklama Vantage M za tysiaka. W sumie cena nowego VM zbliżona do ceny Stryda. I tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić zegarek. Ma ktoś porównanie dokładności GPS M400 z Vantage M?
Miałam m400 teraz mam VV. Ja różnicy nie widzę, jestem zadowolona z pomiarów.
Jeśli myślisz o zmianie tylko ze względu na GPS to chyba jednak lepszy stryd.
[b]5km - 27:10[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]10km - 56:03[/b] Silesia Marathon 01.10.2023
[b]HM Silesia - 02:09:30[/b] 01.10.2023

[url=viewtopic.php?f=28&t=57794]Komentarze do bloga[/url]
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Agnusia93 pisze:
marcin9709 pisze:Ostatnio i ja zacząłem się zastanawiać nad zmianami technologicznymi. Chciałem do swojego Polara M400 dokupić Stryda, ale gdzieś mi się wyświetliła reklama Vantage M za tysiaka. W sumie cena nowego VM zbliżona do ceny Stryda. I tak się zastanawiam czy nie lepiej kupić zegarek. Ma ktoś porównanie dokładności GPS M400 z Vantage M?
Miałam m400 teraz mam VV. Ja różnicy nie widzę, jestem zadowolona z pomiarów.
Jeśli myślisz o zmianie tylko ze względu na GPS to chyba jednak lepszy stryd.
M400 ma zupełnie inny moduł GPS, znacznie starszy, próbkowanie jest ustawione na stałe, natomiast VM i VW mają nowsze moduły, dodatkowo opcję glonassa (nie wiem czy Mka ma, Vka na pewno), opcję ustawienia trzech trybów próbkowania.
Dokładność modułów GPS montowana w zegarkach nigdy nie będzie idealna i należy się z tym liczyć ze względu na miniaturyzację modułu, wielkość anteny, maksymalne ograniczenie energochłonności i wiele innych.
Jesli zalezy Ci na dokładnym tempie (całościowym i chwilowym) polecam zestaw PolarM430 + stryd, używam od prawie roku takiej konstelacji, wcześniej z M400 któremu ekran wyblakł ze starości i nie mam zastrzeżeń na żadnym treningu a GPS traktuję jako oznaczenie gdzie biegałam :D. Tempo idealne, bateria żyje tydzień i zero irytacji na interwałach :hejhej:
pawikr
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 257
Rejestracja: 26 wrz 2012, 21:46
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

marcin9709 pisze:... Chciałem do swojego Polara M400 dokupić Stryda, ....
a czy M400 może działać ze strydem? kiedyś widziałem, że nie - wtedy tylko V800 był kompatybilny... czyżby coś się zmieniło?
Astraroth
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 484
Rejestracja: 16 mar 2015, 19:28
Życiówka na 10k: 47:10
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

pawikr pisze:
marcin9709 pisze:... Chciałem do swojego Polara M400 dokupić Stryda, ....
a czy M400 może działać ze strydem? kiedyś widziałem, że nie - wtedy tylko V800 był kompatybilny... czyżby coś się zmieniło?
Oczywiście że tak, jedyne uniedogodnienie to brak przekazywania do zegarka i polar flow mocy ze stryda, jeśli używasz M400/430 ze strydem to moc znajdziesz tylko w powercenter albo ew. w runalyze.
No i w powercenter (platforma stryda) nie znajdziesz map z zegarka, ale korelację położenie GPS vs. moc możesz sobie podejrzeć także w runalyze, gdyby zaszła taka potrzeba. Równiez wykres dlugości kroku, kadencji i itp o ile Cię to interesuje.
ODPOWIEDZ