Dobranie butów do biegania dla początkującego.

gtiMagnatek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 10 sty 2020, 11:52
Życiówka na 10k: Brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam,

Proszę o pomoc. Do biegania wracam co jakiś czas. Kiedyś w liceum biegałem regularnie ok 5/10km po lasach, na studiach po parkach kilka km ect. Aktualnie chciałbym wrócić do regularnego biegania ale... I tu się zaczyna mój problem. Dałem się namówić koledze do wystartowania w 2 zawodach 5 i 10km. 5km po lesie - tutaj nie zauważyłem problemów oprócz zmeczenia, a przy dystansie 10km na asfalcie juz było gorzej. Biegałem w butavh rebook flex (coś takiego z wkładka żelowa b. Miękką ect. Jak później się zorientowałem to są super na w teren i jak biegałem pp lesie to było ok). Po przebiegnieciu strasznie bolały mnie kolana (biegałem z bomby bez treningu) oraz lewy mały paluszek był siny (jakby mi ktoś na niego nadepnął).
Teraz chce kupić buty tylko na asfalt. Chciałbym prosić o pomoc bo im więcej czytam tym mniej wiem.... Mam tendencje do stawiania stopy z pięty zwłaszcza jak opuszczają mnie siły :D interesują mnie buty z jak największą amortyzacja bo szkoda mi kolan. Nie wiem czy potrzebuję jakieś stabilizacji (przez akcję z paluszkiem). Co do ceny to są różne promocje więc jak będę wiedział w jaki but celuje to mogę wybrać podobne :)

Z góry dziękuję za pomoc.
New Balance but biegowy
Awatar użytkownika
SzymonBiega
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 24
Rejestracja: 11 lut 2018, 20:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam ;)

Ja na twoim miejscu przeszedłbym sie do sklepu dla biegaczy i poprosił o badanie stopy. Tak by było najrozsądniej ;)
W sumie nie podałeś informacji np. odnośnie wagi.. mogę Ci zaproponować w miarę uniwersalne buty: Asics Gel-Pulse 10-11.


Na 10 jest teraz promocja. https://outlet.asics.com/pl/pl-pl/gel-p ... h=Standard
Korona Maratonów Polskich 2018-2020.
PB:
5km 18:29,
10km 40:49
15km: 1:02:55
HM 1:29:17
M 3:58:20
marcin73
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 1
Rejestracja: 24 sty 2020, 18:57
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich.
Jestem pierwszy raz na forum i chcę się podłączyć pod temat.
Chcę zacząć przygodę z bieganiem i jestem w trakcie wyboru obuwia ponieważ ostatnio przebiegłem ok. 5-6 km. w butach z Lidla i bardzo bolały mnie kolana. Może
było to spowodowane tym, że za wysoko postawiłem sobie poprzeczkę jak na pierwszy raz, ale myślę, że obuwie zrobiło swoje
Może zacznę od siebie. Mam 47 lat, ok.90 kg. i chcę zejść do ok. 80kg. przy 176 cm. wzrostu. Wiem, to nie są parametry biegacza, ale ćwiczę 2 razy w tygodniu inny Sport i chciałbym pobiegać 1-2 razy w tygodniu 5-8 km. dla kondycji i redukcji wagi.
Oglądałem ostatnio buty Asics modele Roudhawk FF2 i Contend 5 odpowiednio w cenie 249 i 199 zł.Ten pierwszy bardzo mi się podoba, ale nie wiem, czy będzie dobry pode mnie. Ktoś polecał mi Cumulusa, ale to już wydatek ok. 400 zł. i nie bardzo mi się podoba. Proszę o radę.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ