telefon + czujnik gps zewnetrzny

martek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2019, 09:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam zastanawiam sie czy ktos probowal tego połączenia telefonu i zewnetrznego czujnika gps łaczonego przez bluetooth
np. garmin clo 2

W telefonach zegarkach aktualizuje pozycje co sekunde a w tym zewnetrznym aktualizuje pozycje 10 razy na sekunde.
New Balance but biegowy
forester
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 5
Rejestracja: 16 sty 2016, 11:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

tak, to da się zrobić.
w zależności od aplikacji konieczne może być użycie odpowiedniego "pośrednika" -niektóre aplikacje nie przewidują możliwości użycia zewnętrznego odbiornika GPS, ale np. BluetoothGPS - rozwiązuje sprawę.
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

A to ma służyć do biegania?

W jakim celu odświeżać pozycję GPS tak często? Nie sądzę żeby w ten sposób miało to poprawić precyzję GPS-a.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
martek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2019, 09:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Moj telefon w lesie pokazuje glupoty, potrafi wyliczyc km 4:20 kiedy wiem ze biegne powyzej 5 minut, mam xiaomi redmi. Zauwazylem ze tam modul gps jest slabiutki dlatego pomyslalem o tym zewnetrznym czujniku
GOGIEL_PL
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 169
Rejestracja: 15 lut 2016, 19:35
Życiówka na 10k: 44:32
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

martek pisze:Moj telefon w lesie pokazuje glupoty, potrafi wyliczyc km 4:20 kiedy wiem ze biegne powyzej 5 minut, mam xiaomi redmi. Zauwazylem ze tam modul gps jest slabiutki dlatego pomyslalem o tym zewnetrznym czujniku
Podczas biegania w lesie (czy gdziekolwiek) patrzysz na telefon? Przecież to nie wygodne.
Najlepszym rozwiązaniem jeżeli zależy Ci na dokładności tempa będzie Stryd.
Awatar użytkownika
LoveBeer
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 954
Rejestracja: 03 gru 2012, 19:45
Życiówka na 10k: 34.00
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Nowy Targ
Kontakt:

Nieprzeczytany post

serio jest sens kombinowac? najtansze sensowne zegarki kosztuja grosze, uzywki prawie jak za darmo. tak tylko pytam...
martek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2019, 09:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

stryd z tego co czytam fajna sprawa z tego co widze to kosztuje on chyba cos koło tysiaczka, a jak sie zachowuje na nierownym terenie w lesie podbiegi zbiegi odnosnie zliczania dystansu?, a zegarkami jak czytam jest roznie odnosnie zliczania dystansu ale chyba pomysle o ambicie3 on ma dobrego gpsa
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1281
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Stara wersja stryda jest jeszcze do kupienia za 750zł.
https://www.sport8.pl/1895-sensor-mocy- ... stryd.html
Co do nierównego to nie wiem, stryd na pewno zawodzi na śliskim, jak jest na tyle ślisko, że noga ucieka.

Co do Ambita to masz teraz promocje na stronie Suunto Peek za 825 i Vertical za 419 tylko że bez czujników tętna.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
wwlodar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 gru 2019, 21:48
Życiówka na 10k: 44:33
Życiówka w maratonie: 3:43:28
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

martek pisze:(…) ale chyba pomysle o ambicie3 on ma dobrego gpsa
Jeżeli priorytetem jest jakość GPS, to Ambit3 Peak będzie bardzo dobrym wyborem (pomimo tego, że w świecie zegarków to już zabytek). Ponadto dostaje się dobrą baterię i przyzwoitą wodoszczelność.
Jeżeli interesuje Cię dodatkowo pomiar tętna, to moim zdaniem lepiej kupić Ambita bez pasa HR w zestawie i dokupić pas innego producenta. Suunto Smart Sensor jest nietrwały i po kilku miesiącach jakość wskazań bardzo się pogarsza.
martek
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 9
Rejestracja: 30 lis 2019, 09:23
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

wwlodar pisze:Jeżeli priorytetem jest jakość GPS, to Ambit3 Peak będzie bardzo dobrym wyborem (pomimo tego, że w świecie zegarków to już zabytek). Ponadto dostaje się dobrą baterię i przyzwoitą wodoszczelność.
Najbardziej mi własnie zalezy na jakosci GPSa. Mam pytanko o sygnał dzwiekowy podczas autolapu przy np. 1 km czy jest wystarczająco głosny w ambit 3 bo niestety nie ma on wibracji juz doczytalem. Posiadam pas Garmina hrm4 , dzieki za info
wwlodar
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 30
Rejestracja: 14 gru 2019, 21:48
Życiówka na 10k: 44:33
Życiówka w maratonie: 3:43:28
Lokalizacja: Gdańsk

Nieprzeczytany post

martek pisze:(...) Mam pytanko o sygnał dzwiekowy podczas autolapu przy np. 1 km czy jest wystarczająco głosny w ambit 3 bo niestety nie ma on wibracji juz doczytalem. Posiadam pas Garmina hrm4 , dzieki za info
Jeśli chodzi o alarm, to ja go słyszę, ale biegam głównie w lesie. Myślę, że w pobliżu ruchliwej ulicy mógłby już być z tym problem.
Abmbit3 komunikuje się przez Bluetooth, a większość garminów (o ile dobrze kojarzę) poprzez ANT+. Jeżeli tak jest w przypadku Twojego pasa, to niestety nie połączysz go z Ambitem.
ODPOWIEDZ