Teraz jest Wt, 2 czerwca 2020, 13:08

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Praca nad techniką biegu
Nowy postNapisane: Pt, 1 maja 2020, 18:05 
Stary Wyga
Stary Wyga

No tak zrobię za 12 dni. Po dwóch dniach to raczej efektów nie będę miał. Teraz jestem zdeterminowany, więc jestem ciekaw czy coś "ruszy" za te 12 dni i potem po kolejnych 2 tygodniach.

Może też spróbuję w któryś dzień dla odmiany Twojej propozycji treningu z gumami. Nie spodziewam się że pójdzie mi to jakoś świetnie, ale jestem ciekawy odczuć po dzisiejszych postach w tamtym temacie.

Blog INEMOSS 19:59
Komentarze

Nowy postNapisane: N, 3 maja 2020, 18:25 
Stary Wyga
Stary Wyga

Trafiłem dzisiaj na taki artykuł:
https://www.runnersworld.com/advanced/a ... -the-hips/

Przystępnie napisany, fajnie wyjaśnił mi na czym polega ta cała magia bioder. Choć podają przykład Bekele, a on chyba aktualnie nie jest jakimś wyznacznikiem pięknej sylwetki biegowej.

Komentarze

Nowy postNapisane: N, 3 maja 2020, 19:08 
Wyga
Wyga

Mossar napisał(a):
... podają przykład Bekele, a on chyba aktualnie nie jest jakimś wyznacznikiem pięknej sylwetki biegowej.

Bluźnisz! ;-)

Nowy postNapisane: N, 3 maja 2020, 19:44 
Stary Wyga
Stary Wyga

Ale to nie moje słowa :) gdzieś mi się kojarzy takie stwierdzenie na tym forum.

Komentarze

Nowy postNapisane: Pn, 4 maja 2020, 00:20 
Stary Wyga
Stary Wyga

Bekele nadal jest wyznacznikiem świetnej techniki tyle że po przejsciach :jatylko: Na pewno przewlekłe kontuzje sporo mu odebrały ale to co zostało nadal robi robotę.

Nowy postNapisane: Pn, 4 maja 2020, 08:53 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

zozur napisał(a):
Mossar napisał(a):
... podają przykład Bekele, a on chyba aktualnie nie jest jakimś wyznacznikiem pięknej sylwetki biegowej.

Bluźnisz! ;-)

+1 !!!

Nowy postNapisane: So, 16 maja 2020, 11:08 
Stary Wyga
Stary Wyga

Dobra dwa tygodnie minęły. Było ciężko, mało biegania, dużo różnego rodzaju ćwiczeń. Czuję, że te 2 tygodnie to za mało i potrzebuję więcej czasu, bo kupiłem sobie zestaw na mobilność i te ćwiczenia mocno obnażyły moje słabości zarówno jeśli chodzi o zakres ruchu jak i siłę. Szczególnie siłę. W biodrach, tyłku, plecach. Ale powiedziałem, że nagram to nagrałem. Osobiście nie widzę jakiejś znaczącej różnicy w sylwetce biegowej, raczej takie detale pokroju, że noga nie ucieka do przodu aż tak bardzo jak wtedy.

https://i.imgur.com/LeJltW3.jpg
https://streamable.com/fqr5fc

Komentarze

Nowy postNapisane: So, 16 maja 2020, 13:19 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Lewą lądujesz na śródstopiu, a prawą na pięcie. Popracuj nad tym i wrzuć za kolejne dwa tygodnie. Im dalej stopa ląduje przed ciałem tym bardziej agresywny i dynamiczny jest bieg.

Nowy postNapisane: So, 16 maja 2020, 13:48 
Stary Wyga
Stary Wyga

Właśnie też to zauważyłem na każdym filmiku, który nagrywałem. Przydaje się nagrywanie, żeby wynajdywać takie dziwne zachowania, bo podczas biegu tego nie czuję. Myślę, że taki interwał 2 tygodniowy zagości u mnie na stałe i będę sobie sprawdzał jak tam wygląda ten bieg.

No i myślę że te ćwiczenia na mobilność (czy "mobilność") będę robił stosunkowo dlugo. Bo mało mnie jara bieganie latami w niewlaściwy sposob. Tzn. jasne, do takiej książkowej sylwetki biegowej pewnie się nigdy nie zbliżę, ale do czegoś trzeba dążyć :) W taki sposób mogę biegać w tempie około 5:00, ale ja mam ambicje na 4:00 i niżej, a tu już trzeba włożyć sporo trochę więcej niż tylko wychodzenie na bieganie i nieświadome pogłębianie swoich dysfunkcji.

Komentarze

Nowy postNapisane: So, 16 maja 2020, 13:54 
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach

Skoro masz ambicje na szybsze bieganie, to zainwestuj więcej pracy w dobre nagrania. To co wrzucasz jest słabe. Przede wszystkim analiza w strzałce daje mało informacji. Najwięcej mówią nagrania z czoła. Tyle, że są trudniejsze w realizacji i warto też zaangażować kogoś do nagrywania oraz zadbać o stabilizację obrazu.

Nowy postNapisane: So, 16 maja 2020, 14:06 
Stary Wyga
Stary Wyga

Nie będzie to takie proste o zrealizowania, ale wezmę do pod uwagę. Rzeczywiście nawet upierając się przy nagrywaniu z boku to kąt jest tutaj mało sensowny. Jesteśmy z żoną fotografami, więc sprzęt mamy. Gorzej z możliwością wyjścia razem i pomocy w nagraniu, ale może połączymy jakiś leśny spacer z moim bieganiem i coś z tego wyjdzie. Choć lepsza byłaby bieżnia. Zobaczę czy coś z tego wyjdzie, nie będę raczej tutaj co 2 tygodnie wrzucał tych filmów. Jak będę widział znaczącą poprawę (albo po prostu jakieś istotne różnice) to się zamelduję.

BTW sprawdziłem inne nagranie z wolniejszego biegu (takie na oko 5:45min/km) i tam ląduję na śródstopiu na obu stopach. Na pewno temat dla mnie to zbadania, zresztą nie wiem czy do zbadania czy po prostu do przeczekania, bo powodów może być multum i może za 2/4 tygodnie ćwiczeń już tego nie będzie.

Komentarze

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]