Niskie tetno w czasie biegu - przemęczenie?

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
AAA90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2014, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Hej wszystkim

Mam ostatnio problem z tętnem w czasie biegu(używam zegarka z pomiarem tętna z nadgarstka) - jest bardzo niskie. Ostatni trening(teoretycznie raczej z gatunku wolnego, spokojnego wybiegania) tętno utrzymywało się w okolicach 115bpm, czasami spadało nawet poniżej 110bpm, podczas gdy wg planu treningowego powinnam 30 min biec w przedziale 132-155bpm - marzenie, musieliby chyba gonić mnie czołgami... Nie mówiąc już o próbach biegów interwałowych w zeszłym tygodniu, gdzie momentami tętno spadało poniżej 100bpm... Przy tym wszystkim czułam mocne zmęczenie, ciężko mi było złapać oddech i bardziej biegłam siłą woli niż mieśni, nie byłam w stanie przyspieszyć, bo po chwili pewnie skończyłoby się to przysłowiową "ścianą". Co się dzieje? Coś ze mną nie tak? :niewiem:

Biegam ok. 2lata, zazwyczaj ok. 50-60km miesięcznie, ale teraz w marcu mam skok do ok 135-140km i możliwe, że trochę to odczuwam - czy to może być powodem? W jaki sposób się zregenerować żeby mieć siłę na dalsze treningi?

Z góry dziękuje za uwagi i rady
New Balance but biegowy
Slawcio
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1280
Rejestracja: 10 lip 2017, 06:06
Życiówka na 10k: 39:40
Życiówka w maratonie: 3:02:02
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Nieprzeczytany post

Było wiele razy, optyczny pomiar tętna zimą zawodzi.
Możesz zweryfikować pomiar zegarka tradycyjnie, czyli ręka na tętnicę szyjną, 10 sekund na zegarku i licz uderzenia, razy 6 i masz.
KISS (Keep It Simple, Stupid)
AAA90
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 7
Rejestracja: 27 mar 2014, 17:18
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Mieszkam w Szczecinie, tu nie ma zimy :oczko:

Ale sprawdzę temat, dzięki.
Awatar użytkownika
keiw
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 8732
Rejestracja: 12 paź 2014, 14:32
Lokalizacja: Szczecin

Nieprzeczytany post

Zimy nie było ale temperatury oscylujące wokół zera już tak. Pomiar optyczny nie jest w ogóle wiarygodny.
Przetrenowanie można stwierdzić i bez takiego pomiaru.

Wysłane z mojego SM-G950F .
Mój Blog "Luźne wpisy"
Mój Blog "Luźne wpisy" - Komentarze

Zrzucone w biegu kilogramy, cierpliwie czekają w lodówce.
Awatar użytkownika
Sikor
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 4921
Rejestracja: 31 lip 2015, 15:36
Życiówka na 10k: 40:35
Życiówka w maratonie: 3:13:29
Kontakt:

Nieprzeczytany post

keiw pisze:Zimy nie było ale temperatury oscylujące wokół zera już tak. Pomiar optyczny nie jest w ogóle wiarygodny.
Przetrenowanie można stwierdzić i bez takiego pomiaru.
On pyta o przemeczenie, nie przetrenowanie. To jednak zupelnie 2 rozne sprawy.

BTW Ja mialem w zeszlym roku taki efekt, ze jak naprawde dowalilem sobie troche za duzo,
to rzeczywiscie biegalem przy zadziwiajaco niskim tetnie.
Po zluzowaniu i dobrej regeneracji dosc szybko (pare dni? tydzien?) wszystko wrocilo do normy.
ODPOWIEDZ