Cel: 30 min ciągłego biegu - 2 minutowy trening interwałowy

Stawiasz pierwsze kroki? Tutaj szukaj wsparcia, pomocy i zachęty. Wstąp i podaj rękę tym, którzy dopiero nabierają pędu.
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Sorry, że reaguję z opóźnieniem wielkie gratulacje. Zawsze to cieszy. :)
New Balance but biegowy
calk
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Sorry, że reaguję z opóźnieniem wielkie gratulacje. Zawsze to cieszy. :)
Dziękuję !
Wyobrażałem sobie troszkę inaczej końcowe serie , podglądałem plan na 10 - tygodnii

Dziś do 6 minuty biegu była walka , potem zwolniłem tempo .
Rezultat bieg ciągły 36 min 41 sek teren pagórkowaty

Pzdr
Bieganie zacząłem 8.01.12
Obrazek
calk
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Do biegu na 10 km zostało mi 14 dni

Chcę włączyć 2 min. przerwę na marsz
Jaką zachować proporcje biegu do marszu
Jak przyzwyczaić nogi do asfaltu
Teraz biegam po szutrowej nawierzchni
Dzisiaj 40 minut ciągłego biegu , dystans 6.4 km
Proszę o radę
Bieganie zacząłem 8.01.12
Obrazek
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Możesz spróbować np 8 minut biegu 2 minuty marszu.
Asfalt jest ok, tzn nie trzeba się wg mnie jakoś do niego strasznie przyzwyczajać.
calk
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Adam Klein pisze:Możesz spróbować np 8 minut biegu 2 minuty marszu.
Asfalt jest ok, tzn nie trzeba się wg mnie jakoś do niego strasznie przyzwyczajać.
Dzięki !
Zrobiłem próbę, co ciekawe zauważyłem że po marszu biegnę szybciej i bardziej mogłem kontrolować technikę biegu.
Miałem zapas sił by na końcówce przyspieszyć.
Pozdrawiam
Bieganie zacząłem 8.01.12
Obrazek
Mcleod
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 3
Rejestracja: 27 sie 2008, 09:50
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Olsztyn

Nieprzeczytany post

Witam wszystkich!
Bieganie zawsze było moją największą słabością ... lecz postanowiłem to zmienić i plan 6 tygodniowy wziąłem na tapetę hehe powiem tak zawsze miałem problem z 5 minutowym truchtem a teraz po ukończeniu Waszego planu biegam 40 minut bez problemu!!!! Nie jest to z pewnością jakiś imponujący wynik ale przebiegam w tym czasie około 7 km - dla mnie osobiście istny wyczyn!!!!!
Oznacza to że ten plan działa znakomicie i jest przystępny dla każdego przeciętnego Kowalskiego.
Okrutne dzięki za ten starter do biegania!!!!!!
Pozdrawiam:-)
volwerine
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2013, 20:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Witam, zamierzam rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, poczytałam o treningu interwałowym i myślę, że to może być coś dla mnie. Ale nurtuje mnie pytanie natury technicznej, a mianowicie w jaki sposób, czym odmierzać czas - zegarek, stoper, komórka w ręku, tak żeby zachować odpowiednie odstępy, a jednocześnie nie potknąć się po drodze wlepiając wzrok w "czasomierz" :oczko: Będę wdzięczna za wszystkie konstruktywne wskazówki.
Awatar użytkownika
jack73
Stary Wyga
Stary Wyga
Posty: 166
Rejestracja: 20 mar 2012, 20:58
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Kraków i okolice ;)

Nieprzeczytany post

może spróbuj z normalnym zegarkiem to zobaczysz czy się da czy nie :)
to przecież nie chodzi o to, żeby non stop patrzeć na ten zegarek ...
nie ma też potrzeby osiągania aptekarskiej dokładności :)
Awatar użytkownika
Adam Klein
Honorowy Red.Nacz.
Posty: 32176
Rejestracja: 10 lip 2002, 15:20
Życiówka na 10k: 36:30
Życiówka w maratonie: 2:57:48
Lokalizacja: Polska cała :)

Nieprzeczytany post

Telefony (zwłaszcza smarftowny) mają możliwości ustawienia Timera Interwałowego, żeby co ileś minut dawał sygnał dźwiękowy.
volwerine
Rozgrzewający Się
Rozgrzewający Się
Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2013, 20:51
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

Dziękuję, zabieram się w takim razie za szukanie odpowiedniej aplikacji :bleble:
bor
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2013, 09:06
Życiówka na 10k: jeszcze troszke :)
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sochaczew

Nieprzeczytany post

No ja dzisiaj pokonałem granicę 30 min pokonując około 4250m. Początkowo trasa miała wyglądać nieco inaczej, ale nie żałuję zmiany trasy bo dzięki temu pękło 30 min.
"Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć." -John Bingham
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
P@weł
Zaprawiony W Bojach
Zaprawiony W Bojach
Posty: 1587
Rejestracja: 27 gru 2011, 18:28
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Poznań

Nieprzeczytany post

Gratulacje :)
P@weł...

Relacje na moim foto-blogu Życie w biegu :)

Forumowy blog
Blogowe komentarze
Endo czyli moja aktywność
Fotki z życia wzięte

Cele 2016: 88kg i dobrze się bieganiem bawić...
bor
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 50
Rejestracja: 10 mar 2013, 09:06
Życiówka na 10k: jeszcze troszke :)
Życiówka w maratonie: brak
Lokalizacja: Sochaczew

Nieprzeczytany post

P@weł pisze:Gratulacje :)
A dziękuję dziękuję. Teraz będę biegał krótsze trasy około 20 min, bo dziś dopiero 3 raz w tym roku biegałem w terenie i nie chcę przeszarżować.
"Cudem nie jest to, że skończyłem. Cudem jest to, że miałem odwagę zacząć." -John Bingham
Obrazek
Obrazek
calk
Wyga
Wyga
Posty: 76
Rejestracja: 19 mar 2012, 20:34
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

volwerine pisze:Witam, zamierzam rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, poczytałam o treningu interwałowym i myślę, że to może być coś dla mnie. Ale nurtuje mnie pytanie natury technicznej, a mianowicie w jaki sposób, czym odmierzać czas - zegarek, stoper, komórka w ręku, tak żeby zachować odpowiednie odstępy, a jednocześnie nie potknąć się po drodze wlepiając wzrok w "czasomierz" :oczko: Będę wdzięczna za wszystkie konstruktywne wskazówki.
Odmierzam komórką , korzystam z aplikacji stopwatch
Bieganie zacząłem 8.01.12
Obrazek
zen1atta
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 27
Rejestracja: 22 lis 2013, 20:38
Życiówka na 10k: brak
Życiówka w maratonie: brak

Nieprzeczytany post

volwerine pisze:Witam, zamierzam rozpocząć swoją przygodę z bieganiem, poczytałam o treningu interwałowym i myślę, że to może być coś dla mnie. Ale nurtuje mnie pytanie natury technicznej, a mianowicie w jaki sposób, czym odmierzać czas - zegarek, stoper, komórka w ręku, tak żeby zachować odpowiednie odstępy, a jednocześnie nie potknąć się po drodze wlepiając wzrok w "czasomierz" :oczko: Będę wdzięczna za wszystkie konstruktywne wskazówki.
Stary post, ale odpowiem, a nóż się komuś przyda ;) Ja biegam do muzyki i interwały ustawiam sobie w pliku muzycznym. Wystarczy zainstalować pierwszy, lepszy, darmowy program do obróbki audio i stworzyć plik dzwiękowy z naszymi ulubionymi piosenkami. Interwały ustawiamy poprzez wrzucenie do tego pliku chwili przerwy, zmiany piosenki lub jakiegoś dzwonka [dla przykładu 2 min biegu - 2 min marszu : http://youtu.be/V7HefsiOcvo , fanfary - koniec biegu, zaczynamy marszobieg; zmiana piosenki - koniec marszobiegu, zaczynamy bieg (z góry przepraszam za gust muzyczny ;) ) ]. Ma to też taki plus, że jeśli ktoś biega z telefonem i odtwarza z niego muzykę a przy okazji używa GPS, to aplikacje się ze sobą nie gryzą.
Ja osobiście sobie bardzo chwalę ten plan. Mój marsz jest w porównywalnym tempie, niekiedy nawet szybszy od biegu i w ten sposób sobie powolutku, wg własnych sił, dodaję kolejną minutkę bieganka.
ODPOWIEDZ